100% CPU Usage pri kopiranju sa CD na HD

Spieler

Početnik
Poruka
43
Naslov sve kaze,cak i muzika mi se koci pri kopiranju sa cd na hd. U cemu je problem i jel ima jos neko iskustvo sa ovim? Resenje?
Konfiguracija:
• MSI KT4V-LB KT400A133 AGP 8X USB 2.0 LAN ATX
• AMD Athlon XP2000+ BOX
• Kingston – VR 512MB DDR PC333 CL2.5
• 60GB MAXTOR 2MB ATA/133 7200rpm 9ms
• MSI GF4 MX440 – T8X 64MB DDR TV-Out(bulk)
Thanx
 
DMA je mod u kome treba da radi HDD. U control panelu-->administrative tools-->computer management--> device manager -->IDE ATA/ATAPI controllers, pa na Primary IDE channel--> advance settings, pa namestish DMA mode na najvecu vrednost. Isto to i za optiku. Pozeljno je da ti optika bude na drugoj IDE grani od HDD-a, i jumper na HDD-u mora da bude na Master-u a na optici Slave. Ako ovo ne pomogne stavi HDD na drugu IDE granu, pa ako nije ni to mozda je do IDE kontrolera. Mada ti tad ne bi ni sa HDD-a na HDD radilo kako treba. :? Mozda je i do optike? :?:
 
Imao sam i ja isti problem sa MSI K7N2 plocom i isto sam tako sumnjao i na optiku i na hdd a muzika je ubrazavala i krcala pa sam sumnjao i na zvucnu. Onda sam skinuo najnovije nForce drivere i problem je bio kao rukom odnet. Posle mi se jedan drugar sa istom plocom pozalio na isti problem, ja mu dam driver i kod njega sve sad OK. Onda pazljivije pogledam read me fejl drajvera i tamo pishe da on reshava upravo to i zamenjuje IDE driver koji dobijas sa Windowsom.
Posle odem kod burazera koji ima MSI plocu sa Intel Celeronom i on mi kaze kako je imao isti problem.
Znaci dosta jeftinih MSI ploca ima ovu falinku.Posto imas VIA chipset skokni do via.com i skini najnovije 4in1 Hypernion Drivere
 

Back
Top