Latinica
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Latinica

Poznat loop (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Latinica

Interesuje me Vaše mišljenje o emisiji Latinica na HRT

Meni je sve to jako smešno

Samo kontam da ljudska vrsta neće moći da se održi u velikoj zajednici već će se vratiti u stadijum plemena

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.10.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Ono što je večeras bilo jeste jako smešno. Slušao sam sa pola uva (srećom) i nisam mogao da verujem. Oni bi nekako da udju u pobednički blok, ali ako je ikako moguće da to ne bude sa komunistima. Ako baš i ne može sa ustašama, nema veze, bilo kako samo da liči na demokratski pokret otpora. Malo im je to što su nekako ipak progurali medju pobednike, na jedvite jade i zahvaljujući milosti i gluposti Srpskih komunista.
    Hrvati su smešni k'o bioskop.

Poznat mackica ns (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Podrazumevano

Gledala ja celu emisiju i pokušavala da ispratim baš sve; ali sam malo stekla utisak da ne znaju ni oni sami šta pričaju, a kamoli šta su hteli da dokažu ili pokažu. Pa, valjda tako nisam ni ja razumela iz cele priče da li su dobri partizani, komunisti - četnici i ustaše u istom košu; ali ipak četnici gori :shock: Po tome što su Srbi, valjda :?

Najsmešnije mi je bilo kad, od svih političara i 'povjesničara' iz Srbije, čije komentare su puštali, najviše su mogli da se slože sa Dačićem. I, kao stidljivo su rekli da je on iz Slobine stranke. Mislim, od sve naše diplomatije (Drašković, SPO i demokrate), sa kojima se svakodnevno ližu - sad odjednom, samo Slobin čovek govori istinu :shock:
    Sve u svemu - selektivno pamćenje, selektivne izjave - pa, kako-kad-šta odgovara :?

Off topic - što se tiče tog dana pobede nad fašizmom; stvarno mislim da je i kod njih i kod nas nezasluženo zapostavljan i zaboravljan; iz razloga što je poslednjih 10-15 godina povezivan isključivo sa komunistima... Kao, rušimo komunjare, pljujemo po Titu... OK, ali pobeda nad fašizmom je nešto sasvim drugo...

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano

Још само да смо се и борили против фашиста па да и славимо али нисмо, фашисти су прсли још '43-е а и где год да су окупирали спашавали су Србе од нациста.
    Сад и сами видите против кога смо се борили, против нацвиста наравно или ако ћемо право против национал-социјалиста свих боја а у том називу и лежи решење.
    Много је било глупо офирати се и признати да се ратовало против своје феле.
    Много је то замршено, поставићу тему по том питању.

Slične teme

1. LATINICA u CIRILICU
    Autor spartanac u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.11.2008., 13:00
  2. Ћирилица vs. Latinica
    Autor summer girl 93 u forumu Arhiva
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 15.09.2008., 07:46
  3. K A P E (latinica)
    Autor xiaoyu u forumu Žene
    Odgovora: 215