Madjarski pasos na osnovu supruznika

vladimirko

Zainteresovan član
Poruka
132
Supruga i dete su mi pre par meseci dobili madjarski pasos na osnovu supruginog porekla. Zivimo u Srbiji. Da li neko zna postoji li ikakva mogucnost da ja apliciram za pasos na osnovu supruge?
Na taj nacin sam pre par godina dobio madjarsku licnu kartu (magyar hozzatartozoi igazlvany), pa se nadam da bi postojala sansa da je isto i u vezi pasosa.
 
Hteo sam reci madjarsko drzavljanstvo a ne madjarski pasos.

Ne mozes da dobijes pasos ni drzavljanstvo , ali mozes da dobijes recimo boravak u odredjenoj zemlji na osnovu supruge,,,znaci ode da zivi recimo u nemacku i radi...i ti dobijes radnu i boravisnu dozvolu na osnovu spajanja porodice....P.s. Ja sam dobio pre 4 mes. madjarski pasos na osnovu porekla mog oca tj.dede....a mama ne moze da dobije pasos, iako imamo i brat, otac i ja...ali opet...sve jedno..posto ces ti imati ista prava sa nasim pasosem na osnovu supruge,,,naravno malo cimanja i cekanja da se sve zavrsi...ali....
 
Ovo sam nasao na wikipedii:
" The residence requirement is reduced to 3 years for:
spouses of Hungarian citizens who have been married for three years (or who are widows or widowers).
parents of Hungarian citizen minor children
persons adopted by Hungarian citizens
recognised refugees"
Ovo je po novom zakonu. Ako sam dobro razumeo, ovo se odnosi na osobe koij su rezidenti u Madjarskoj tj. imaju prijavljen boravak. Ako se ne varam?

Ovako je bilo po starom zakonu:
" Based on the wife, who has Hungarian citizenship
- this requires a different procedure, which is the old fashioned procedure
- you can apply for it after 3 years of marriage
- you have to take an exam: Hungarian literature, grammar and history. There is also a book prepared for this exam. The fee of the exam is 39.000 HUF."

Ima li iko slicna iskustva, ovo su ipak samo informacije sa interneta.
 

Back
Top