Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Trenutno je velicine oraha i tvrdo je.Ne otice vise cak se malo smanjio u odnosu na prvi dan.Tek kada se pojavio otok bio je vise prema prema preponi a onda se povukao prema vagini,sa leve strane pored vagine.Bol nije jak a i nema crvenila.Koliko je to opasno ako je u pitanju otok Bartolinijeve zlezde ili zapusenje kanala i kako se leci?
 
dr:
Jesi li sigurna da je mucnina od vitamina?
Probaj da ih uzimas uvece kad ides na spavanje.

Mislim da jeste jer ne povracem kad ih ne uzimam , a posto ih uzmem ...ne traje ni 10 min hocu dusu da ispustim. Da li su jake , dal' je koncentracija vit. i min. visoka... Ne znam. :confused:
Uglavnom , uvjek sam ih uzimala fino uz jelo ili tik poslije , samo da nije na prazan stomak...pa opet muka...
Uzimam samo folnu za sada...
 
maki_125:
Trenutno je velicine oraha i tvrdo je.Ne otice vise cak se malo smanjio u odnosu na prvi dan.Tek kada se pojavio otok bio je vise prema prema preponi a onda se povukao prema vagini,sa leve strane pored vagine.Bol nije jak a i nema crvenila.Koliko je to opasno ako je u pitanju otok Bartolinijeve zlezde ili zapusenje kanala i kako se leci?

Nije opasno, samo zna da boli ko djavo.....

Lecenje zavisi od stanja: nekada antibioticima, a nekad mora malo da se secne da bi se ocistio sadrzaj.......Sacekaj ginekoloski pregled.
 
piljari:
Pošto sinoć na ultrazvuk doktor nije mogao sa sigurnošću da utvrdi da li sam trudna on misli da 70% jesam ja sam danas uradila BETA HCG i rezultat je sledeći BETA HCG 1239 referentna vrednost u trudnoći iznad 5.0.Pošto sam nestrpljiva do sutra molim vas da mi protumačite ovo,inače do sada nisam rađala .UNAPRED HVALA I ODGOVORITE ŠTO PRE.
a

ko ja dobro ovo citam, tebi je BHCG 1239, a ref vrednost za trudnocu je >5.0 ? Mislim - sta ti nije jasno? Da, trudna si. Naravno da s eradi o ranoj trudnoci - pa doktor nije ultrazvukom da ti utvrdi da si trudna.
 
Da dobro ste pročitali NAPOKON TRUDNA hvala svima kojima sam dosađivala i da svim parovima dam savet ja sam radila dve inseminacije i obe su bile neuspesne a sada sam prirodnim putem ostala trudna i to najverovatnije kada i nije bio dan ovulacije,e sad savet je sledeci nemojte nista da radite dok ne uradite sve analize pa cak i one za koje mislite da vam nisu potrebne ,razgovarajte sa ljudima jer verovatno postoje razna iskustva i ne cekajte samo dan ovulacije.ko zeli da zna nesto konkretno neka pise na pp
 
Zena i ja se vec duze vreme lecimo od hlamidije. Prosli smo dve ture perapije doksiciklin (7 dana 2x1) i hemomicin (jedan dan 1x4). I dalje imamo hlamidiju. Koja je najefikasnija terapija? Da li je moguce uraditi antibiogram test hlamidije? Koliko je potrebno apstinirati nakon terapije? Usled prisustva bakterije ne mozemo zaceti porodicu.
 
molim savet!U cetvrtoj nedelji trudnoce sam.Vec dve nedelje imam bolove pri mokrenju.Utvrdjena je bakterija Proteus mirabilis 10na9/l.od terapije imam Cefaleksin.Koliko je ta bakterija opasna za plod i koliko traje lecenje.Unapred hvala :roll:
 
Onoliko koliko tvoj ordinirajuci lekar smatra da treba da uzimas antibiotike. Dobila si lekove i infekcija je pocela da se leci. Ubuduce na prve bolove pri mokrenju odreaguj posetom lekaru, nemoj da cekas i da trpis bolove 2 nedelje.
 
imam jedan problem :( poceli su zubi strasno da me bole (znam da je od doxicilina, pise u uputstvu), ali me zanima da li mogu da skratim therapiju za koju kapsulu? da li je strasno ako ne popijem bas svih preostalih 4kapsula (2dana), npr da popijem jednu dnevno, ili.. ne znam.. nijednu :) (chlamydia + e.c.; prva th: ciprofloxacin 10x2dana + hemomycin 1kutija - popijeno; druga th: ciprofloxacin 10x2dana + doxicilin 7x2dana). izvinite ako je pitanje neprikladno, ali cika doca ne radi vikendom pa sam se malo pogubila. hvala unapred!
 
Molim vas za kratak komentar. Unapred hvala na vasem vremenu.
Posto imam veoma bolne menstruacije, a poslednja 2 meseca javljaju mi se i jaki bolovi uz curenje prozirne tecnosti iz vagine (poput nekontrolisanog mokrenja), javila sam se ginekologu. Uradjena je kolposkopija, pregled i vaginalni ultrazvuk, kao i PA i VS.
Sve je u redu, sem sledeceg: Na desnom ovarijumu perzistirajuci folikul 33 mm i folikul 21 mm.
Dg. Adnexitis 1.dex., Folicul persistens ovarii dextri, a terapija Orgametril tablete 10 dana, a zatim Orgametril 16-25 dana menstrualnog ciklusa jos dva meseca. Terapija je data bez odredjivanja hormonskog statusa.
Posto imam problema sa srcem popila sam samo jednu tabletu Orgametrila, a onda se konsultovala sa kardiologom. Nakon te tablete javila mi se povisena temperatura oko 37C.
Nakon nedelju dana javili su mi se bolovi i samo par kapi krvi, a sutradan nesto sto bih mogla nazvati trenutnim odlivom. Sledecih dana menstruacija je oskudna. Takodje, osecam jaci bol u dojkama i ispod pazuha.
Da li je jedna tableta mogla da izazove ove probleme?
 
malipapagaj:
imam jedan problem :( poceli su zubi strasno da me bole (znam da je od doxicilina, pise u uputstvu), ali me zanima da li mogu da skratim therapiju za koju kapsulu? da li je strasno ako ne popijem bas svih preostalih 4kapsula (2dana), npr da popijem jednu dnevno, ili.. ne znam.. nijednu :) (chlamydia + e.c.; prva th: ciprofloxacin 10x2dana + hemomycin 1kutija - popijeno; druga th: ciprofloxacin 10x2dana + doxicilin 7x2dana). izvinite ako je pitanje neprikladno, ali cika doca ne radi vikendom pa sam se malo pogubila. hvala unapred!
Ne prekidaj terapiju!!!Kad si izdrzala toliko,izdrzi jos 2 dana.
 
snezna:
Molim vas za kratak komentar. Unapred hvala na vasem vremenu.
Posto imam veoma bolne menstruacije, a poslednja 2 meseca javljaju mi se i jaki bolovi uz curenje prozirne tecnosti iz vagine (poput nekontrolisanog mokrenja), javila sam se ginekologu. Uradjena je kolposkopija, pregled i vaginalni ultrazvuk, kao i PA i VS.
Sve je u redu, sem sledeceg: Na desnom ovarijumu perzistirajuci folikul 33 mm i folikul 21 mm.
Dg. Adnexitis 1.dex., Folicul persistens ovarii dextri, a terapija Orgametril tablete 10 dana, a zatim Orgametril 16-25 dana menstrualnog ciklusa jos dva meseca. Terapija je data bez odredjivanja hormonskog statusa.
Posto imam problema sa srcem popila sam samo jednu tabletu Orgametrila, a onda se konsultovala sa kardiologom. Nakon te tablete javila mi se povisena temperatura oko 37C.
Nakon nedelju dana javili su mi se bolovi i samo par kapi krvi, a sutradan nesto sto bih mogla nazvati trenutnim odlivom. Sledecih dana menstruacija je oskudna. Takodje, osecam jaci bol u dojkama i ispod pazuha.
Da li je jedna tableta mogla da izazove ove probleme?
Zasto niko ne govori koliko ima godina? :shock: To mi nikad nece biti jasno.
I kakve tegobe sa srcem imas?I koji dan ciklusa je bio kada si uzela lek, i koji su dani ciklusa kada su se javile naknadne tegobe...Nije zgoreg procitati lepljivu temu, pre postavljanja pitanja obavezno procitati...
I ne, mislim da jedna tableta nije mogla da izazove to.
 
zdravo :)
imam nekoliko pitanja za dr:
imam 20 godina i student sam. da li ja mogu da odem na pregled u 'N. front'? da li ce mi praviti probleme s obzirom na to da bi ja trebalo da idem u studentsku polikliniku? naglasavam da nisam iz beograda i da sam knjizicu izvadila u gradu odakle sam.
moj problem su kondilomi :( ginekolog iz doma zdravlja u gradu odakle sam mi je samo rekla da imam kondilome i to je to...nije mi spominjala nikakvo uklanjanje niti bilo sta drugo...problem je u tome sto su mi se kondilomi od tad (avg. 2006) prosili, a neki i porasli...mnogo sam uplasena :((
koliko se lasersko uklanjanje naplaca u frontu?
uh, sigurno imam jos neko pitanje, ali ne mogu sada da se setim :)

u svakom slucaju, unapred hvala na odgovorima!!!!

p.s. nemojte mi zameriti ukoliko ovih odgovora ima u prethodnim postovima. internet mi je 56kb/s, a vremena imam jaaaakooo malo zbog siiiilnih obaveza oko fakulteta....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top