Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
WithdrawnWater:
PCC nije ni slicno, a kamoli isto sto i abortus, ne lupaj gluposti jagodice zivota ti, i ne zbunjuj ljude!

(I onda me posle pitas sto si bivaju brisane poruke! :roll: )

pa jeste, ukloni se zametak, nov zhivot, zar ne...neko gleda i tu stranu abortusa, a nekom je to kao vadjenje zuba
 
Aman bre, odustani molim te! I ne lupaj vise!

Ajde da jednom za svagda razjasnimo misteriju oko PCC pilule (postkoitalne kontracepcije). Ona se koristi u roku od 72 sata od rizicnog nezasticenog odnosa. Pilula se NE KORISTI KAO ABORTICIJENT, dakle NE IZAZIVA ABORTUS niti ubija zametak (gluposti!). Pilula u zavisnosti od vrste moze da sadrzi estrogen, kombinovane kontraceptive, sintetski progestin ili androgene hormone. Svaka deluje razlicitim mehanizmom dejstva ali rezultat je isti - sprecava se zacece, odnosno trudnoca, bilo da se odlaze ovulacija, bilo da se sprecava fertilizacija (oplodnja) jajne celije, bilo da se utice na endometrijum (zid materice) da spreci inplantaciju jajne celije. U svakom slucaju ako do trudnoce dodje, PCC pilula NE PREKIDA TRUDNOCU, odnosno nema ABORTIVNO dejstvo, dakle NE UKLANJA ZAMETAK, NE UBIJA NOVI ZIVOT i sta vec sve tebi ne pada na pamet! Ostavi se molim te onoga sto ne znas.
 
I jos da dodam za sve one koji su posle gornje price pomislili "O kako divno, mogu koristiti PCC kao zastitu, bas je super!"

PCC nije uopste super, i nije uopste predvidjena za praktikovanje sigurnog seksa. Osim sto ne stiti od polnih bolesti i side, ona sprecava trudnocu ali ima izrazito stresno dejstvo na telo zene: to je pravi hormonski elektrosok. Zene koje su je koristile, reci ce vam da im je bilo izuzetno lose, da im je bilo veoma muka, da su mozda povracale, imale jaku glavobolju i sve u svemu osecale se kao da ih je pregazio voz. NIje ni cudo, jer je kolicina hormona u ovoj piluli izuzetno velika i jaka da bi mogla da spreci trudnocu. Ovakvi sokovi po organizam zene su izrazito destruktivni ako se cesto koriste, i zato - nemojte se zavaravati da je ovo bas zgodan nacin zastite - jer PCC pilula to nije; ona je 'rezervni plan', resenje za 'ne daj Boze' situaciju, a nikako nesto sto treba olako shvatati i koristiti!
 
misstanja:
sve sam ja to iscitala pet puta.....idem na kontrole vec 6 meseca na svakih 15 dana kod dr Papic. prvo ranica na materici pa operacija pa onda problemi sa vag. sekretom.
samo sam htela da proverim terapiju
hvala u svakom slucaju
Problem sa vaginalnim sekretom...zato te vracam na prvi post,da li ti je radjen bris sa izolovanjem uzrocnika?
 
ja sam novi član i nisam nešto mnogo vešta što se tiče pisanja e mailova, ali imam poruku za misstanju.Moje iskustvo sa klinikom Papić je vrlo loše.Prvi put su mi otkrili kondilome i rekli da moram da to uklonim što sam i uradila kod njih.Tad mi ništa nije bilo sumnjivo i nastavila sam kod njih da idem na kontrole.Posle 4-5 meseci mi je doktor u toj istoj klinici otkrio kondilome opet i rekao da ih ponovo uklonimo laserom i da se to dešava zbog mog slabog imuniteta.Naravno opet sam išla na to spaljivanje laserom.Međutim kad je posle 3-4 meseca opet otrio da imam kondilome i da su se vratili odlučila sam ipak da to proverim kod još bar jednog lekara i otišla sam u obični dom zdravlja na Dušanovcu gde se pritom ništa ne plaća kao kod dotične klinike ,kod jedne divne dr.koja mi je konstatovala da nemam uopšte kondilome ,da to nije prvi put da se žale na tu kliniku i da ona ne može da ustanovi da li je bilo lažno spaljivanje ili ne ali da ih ja NEMAM.Moram da napomenem da se to sve odigralo u istom danu tako da nisu mogle za jedan dan da samo nestanu.A verovatno i sami znate da to nije mala sumica koja se daje za to spaljivanje laserom.Da napomenem i da sam tad bila trudna 2 mesec i možete da zamislite šta mi je tad napričao dr. iz te klinike koji je inače sin vlasnice istoimene klinike-uticaji na bebu i slično.Moje pitanje za dr. da li on je nekako može da snosi odgovornost za to što je uradio skladno tome da imam papire i za sva uklanjanja laserom koja je uradio ,za njegovu dijagnozu i od moje lekarke pošto je prošlo od tada 3 godine (jer sam tada bila srećna najviše zbog toga što ih nemam,pritom trudnoća pa porođaj i nije mi bilo stalo da se bakćem sa tim.)Kako sprečiti takve stvari?
 
draga j210 ja sam isto cula za gomilu takvih slucajeva i mislim da ipak mozes da uradis nesto po tom pitanju ako imas sve papire koji potvrdjuju suprotno od onoga sto su oni napisali...ja sam isto dobila tu dijagnozu i sada hocu da idem kod nekog drugog doktora da proverim,jel kao sto si i sama uvidela samo je novac u pitanju...pozdrav...
 
Hvala na odgovorima. Imam jos pitanja. Da li se mogu uzimati metamorfini (npr. Siofor) istovremeno dok se uzimaju gonadotropini za stimulaciju ovulacije ? Naime, dijagnostifikovan mi je PCOS i posto stimulacija klomifenima nije uspjela uzimacu gonadotropine, medjutim jedan ginekolog mi je preporucio da uzimam Siofor koji bi trebao duzim uzimanjem da dovede do normalnih ovulacija.
 
cupavica:
draga j210 ja sam isto cula za gomilu takvih slucajeva i mislim da ipak mozes da uradis nesto po tom pitanju ako imas sve papire koji potvrdjuju suprotno od onoga sto su oni napisali...ja sam isto dobila tu dijagnozu i sada hocu da idem kod nekog drugog doktora da proverim,jel kao sto si i sama uvidela samo je novac u pitanju...pozdrav...
Moj savet je da odeš u državni Dom zdravlja gde ćeš se prethodno dobro raspitati za lekara.Koliko god mi mislili da su privatnici bolji - veruj mi da njihova stručnost osim što ima "veću cenu" nije ništa veća od običnih ginekologa.Srecno i da ti ne otkriju ništa!
 
imam još jedno pitanje za dr.Imam 30god.,u srećnom braku i jednim detetom od nepunih 2 god. Pre tačno godinu dana izgubila sam željenu drugu trudnoću t.j. beba mi je umrla u stomaku u 12. nedelji(missed abortion).Nisu bili krivi ni lekari ni niko-jednostavno se to desilo(to mi je jasno sada iako mi je dugo trebalo da to prihvatim).Objašnjenje je bilo možda što sam imala tada ešerihiju 100.000 ali sam bila pod antibioticima tako da oni misle da ni to nije bilo uzrok smrti bebe jer sam pila te antibiotike.Sad planiram (iako se plašim da se to ne dogodi ponovo )sve ispočetka.Uradila sam cervikalni i vaginalni bris(našli su mi kandidu u oba,koristila cansen i to je prošlo),urinokulturu(3.000ešerihije i kažu da nije za antibiotike već samo dosta čajeva i tečnosti.)Test na hlamidiju negativan.Ostalo je još samo da uradim ureaplazmu,mikoplazmu i vaginitis.Šta vi mislite da li još nešto osim ovoga bi trebalo uraditi i na šta bi trebalo obratititi pažnju da se ovo ponovo ne dogodi?Da napomenem da mi je ciklus posle kiretaže produžio na 7-8 dana trajanja,a trajao je 5 dana od moje 13.Da li to ima nekakve veze?Imam divnu dr. ali mi je neprijatno da je bombardujem sa toliko pitanja?
 
ljolja:
....hvala za objasnjenje...znachi ako par dana nakon shto popijem PCC imam nezasticen odnos,nema teorijske shanse da zaglavim....?

Ne, to uospte ne znaci to. Kao sto sam vec lepo napisala - PCC pilula se uzima NAJKASNIJE 72 sata POSLE rizicnog odnosa a ne PRE rizicnog odnosa. Dakle, ako si imala rizican odnos posle PCC pilule (ne razumem a da me ubijes ZASTO bi iko ucinio nesto tako neozbiljno, ali recimo hipoteticki!) itekako imas sanse da, kako kazes, zaglavis.
 
ljolja:
....hvala za objasnjenje...znachi ako par dana nakon shto popijem PCC imam nezasticen odnos,nema teorijske shanse da zaglavim....?
Naravno da imas sanse...da zaglavis...sto rece wdv ne znam zasto bi neko zdrave pameti to radio ali ajde, pa majku mu ako ti se jednom to desi ne znaci da treba da uzimas urgentnu kontracepciju svaka dva dana.
Onda otidji kod ginekologa da ti da uobicajene antibebi pilule.
 
j210:
imam još jedno pitanje za dr.Imam 30god.,u srećnom braku i jednim detetom od nepunih 2 god. Pre tačno godinu dana izgubila sam željenu drugu trudnoću t.j. beba mi je umrla u stomaku u 12. nedelji(missed abortion).Nisu bili krivi ni lekari ni niko-jednostavno se to desilo(to mi je jasno sada iako mi je dugo trebalo da to prihvatim).Objašnjenje je bilo možda što sam imala tada ešerihiju 100.000 ali sam bila pod antibioticima tako da oni misle da ni to nije bilo uzrok smrti bebe jer sam pila te antibiotike.Sad planiram (iako se plašim da se to ne dogodi ponovo )sve ispočetka.Uradila sam cervikalni i vaginalni bris(našli su mi kandidu u oba,koristila cansen i to je prošlo),urinokulturu(3.000ešerihije i kažu da nije za antibiotike već samo dosta čajeva i tečnosti.)Test na hlamidiju negativan.Ostalo je još samo da uradim ureaplazmu,mikoplazmu i vaginitis.Šta vi mislite da li još nešto osim ovoga bi trebalo uraditi i na šta bi trebalo obratititi pažnju da se ovo ponovo ne dogodi?Da napomenem da mi je ciklus posle kiretaže produžio na 7-8 dana trajanja,a trajao je 5 dana od moje 13.Da li to ima nekakve veze?Imam divnu dr. ali mi je neprijatno da je bombardujem sa toliko pitanja?
Ne, to je to sto se tice ispitivanja. Mozda ne bi bilo na odmet uraditi TORCH , to je zapravo ispitivanje na toksoplazmu,rubeolu,citomegalovirus i herpes, u principu to se savetuje svim trudnicama. Onda ste sto se ispitivanja potpuno mirni.
Sto se tice ciklusa, tu ne znam odgovor, mislim da taj produzetak ciklusa nije direktno vezan sa pobacajem, mozda vise sa hormonima.
 
ivia:
Hvala na odgovorima. Imam jos pitanja. Da li se mogu uzimati metamorfini (npr. Siofor) istovremeno dok se uzimaju gonadotropini za stimulaciju ovulacije ? Naime, dijagnostifikovan mi je PCOS i posto stimulacija klomifenima nije uspjela uzimacu gonadotropine, medjutim jedan ginekolog mi je preporucio da uzimam Siofor koji bi trebao duzim uzimanjem da dovede do normalnih ovulacija.
Nije matemorfin, nego metformin i to je lek za terapiju diabetesa(smanuje secer u krvi).
Kakve veze ovaj lek ima sa PCOS i sa ovulacijom stvarno ne znam,logike nema nikave.Koliko sam ja upoznata ovaj lek ne sme da se kombinuje sa gonadotropinima jer mu oni smanjuju dejstvo.
Da nisi mozda pogresno razumela...
 
Pozdrav svima.U 28-oj nedelji sam trudnoce i pojavio mi se sekret.ginekolog mi je prepisao kansen mast a da me nije ni pregledao niti je utvrdio koju grupu sekreta imama.mast mi ne pomaze.sta da radim.da li sekret moze da naskodi bebi.
 
Javi se svom ginekologu opet.
Morate svi da naucite ako vam nakon bilo koje propisane terapije nije bolje da to treba da javite svom lekaru.
Ti si vec u odmakloj trudnoci gde se u toku pregleda ne radi klasican pregled spekulumom,Kansen je bezbedan za primenu u trudnoci a najcecsi problem kod trudnica je candida...
Vaginalne briseve ce ti doktor traziti pred sam porodjaj da bi bio siguran da u porodjajnom putu nema infekcije.
 
Interesuje me gubljenje nevinosti,sa medicinske strane-da li pri prvom odnosu,zena treba da krvari(manje ili vise),ili ne mora...
Tacnije imao sam odnos sa svojom devojkom,i posle prvog puta nije bilo traga krvi(cak ni na kondomu),nego posle desetak dana(i posle 10-15 odnosa)...
Da li je to zdravo/normalno??
Narocito sto sam mislio da svaka zena treba bar mao da krvari...
Treba mi strucna informacija...
 
Krvarenje potice iz himena. postoje razne vrste himena,tj razni oblici himena. Pojedine vrste su takve da krvarenja uopste ne mora biti, moze biti minimalno, obilno, da se himen pokida tek iz vise puta.....Razlike poticu od potpuno nevaznih anatomskih varijacija
 
Nije matemorfin, nego metformin i to je lek za terapiju diabetesa(smanuje secer u krvi).
Kakve veze ovaj lek ima sa PCOS i sa ovulacijom stvarno ne znam,logike nema nikave.Koliko sam ja upoznata ovaj lek ne sme da se kombinuje sa gonadotropinima jer mu oni smanjuju dejstvo.
Da nisi mozda pogresno razumela...

Nisam pogresno razumjela. Prva doktorka kod koje sam isla mi je prepisala Siofor smatrajuci da je problem u rezistenciji na glukozu, sta li vec... iako su moji rezultati kada sam radila te testove bili u granicama normale ( pila solju secera i zatim mjerila secer). Preporucila mi Siofor da pijem pola godine rekavsi da bi on trebao da unormali ciklus i izazove ovulaciju. Zbog toga sam promijenila doktora koji mi je prepisao Klomifene, ali oni nisu djelovali i sljedeci korak bi trebao biti HSG, pa gonadotropini ili IVF. Pa sam se samo pitala da li mogu da kombinijem Siofor i ovu terapiju za izazivanje ovulacije, ali iz Vaseg odgovora vidim da to nije preporucivo. Hvala
 
Interesuje me,posto planiram trudnocu a ovog meseca ce mi plodni dani biti 24.02-2.03, a dan ovulacije 28.02, da li smem ovog meseca da "radim na bebi", s'obzirom na to da mi je rezultat vaginalnog brisa III grupa i preporucene su mi Polygynax vaginalete koje sam planirala od sutra uvece da pocnem da koristim, sto znaci od 22.02-27.02 a to mi se poklapa sa plodnim danima.Pitanje: da li vaginalete mogu da uticu na uspeh oplodnje i u slucaju eventualne oplodnje da li mogu negativno da uticu na plod?
 
WithdrawnWater:
Da li si uradila mikrobioloski vaginalni bris ili samo vaginalni sekret (prva strana ove teme, crvenim slovima). Ako nisi mozes imati i neku drugu bakterijsku infekciju koja utice na lokalni imunitet.

Da, bila sam kod ginekologa. Ovoga puta mi nije radjen bris, ali pre mozda godinu dana jeste, i zaista su bile pronadjene i neke bakterije (III grupa). Tacno je utvrdjeno na koje vaginalete su osetljive, i zaista mi je bilo nekoliko meseci bolje. Medjutim, od tada mi nije radjen bris, a ni pre toga.

Ni jedne vaginalete niti Kansen nisam stavljala na svoju ruku, vec po nalogu lekara. Cak sam ga i pitala sve ovo, ali je odgovor u glavnom bio- "gljivice su samo dosadne, nije to nista strasno". ZNAM da su dosadne i da mozda nije nista strasno i poznajem dosta zena koje su bar ejdnom imale taj problem... Ali da se od desete godine maltene sedam puta godisnje sa tim mucis, to mi vec ne deluje normalno. Ne znam da li je u pitanju licna higijena. Radim sve "normalno", ali ne preterujem sa ciscenjem (ne tusiram se pet puta dnevno niti koristim neke jake sapune dole jer osecam da bit o samo pogorsalo stvari), jednom dnevno menjam ves, iskljucivo pamucni, nosim one gace do bubrega kao bake :D o nekom cipkastom vesu ni nepomisljam, cak ne nosim ni najlon-carape.

Koji bi, dakle, bio vas savet? Da se ponovo uradi bris i utvrdi kojih bakterija ima, ako ih ima? Da li postoji neka mogucnost da ja saznam odakle one "dolaze" i da ih vise nema? (da li na to utice samo higijena ili i drugi faktori, npr. ishrana?)

Sto se tice suvoce vagine, ona nije zaista suva, kao sto sam rekla, mogu da se uzbudim, ali kao da tokom odnosa (ponekad vrlo brzo, ponekad kasnije) zaista postane suva.

Izvinite akos am bial dosadna, ali vise mi je stvarno ovo dodijalo...
 
Ajmo opet na pocetak teme i prvi post polako procitaj,natanane.
Nije ti radjen bris nego sekret.Sve dok na nalazu ne dobijes tacan uzrocnik infekcije ili izolovana je fizioloska mikroflora to nije bris.I takve bakterije se nikada ne lece samo vaginaletama.
Sve sto ima grupu u svom nazivu nije bris nego sekret, i ne radi se kod ginekologa nego u laboratoriji.
Dakle...prvi post!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top