Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U cerv.brisu izolovane su sreptokoke i u 2 navrata pila sam antibiotike.Trenutno cekam rezultate novog brisa.Posto antibiotici u slucaju duze primene uticu na stvaranje gljivica poznanica moje mame koja je anesteziolog rekla joj je da kupim lek Diflukan i popijem 1 tabletu nedeljno,s tim sto mama nije razumela nista o njegovom dejstvu.Mozete li mi Vi nesto reci o njemu,posto tek u ponedeljak mogu da se cujem sa mojim ginekologom.Hvala najlepse,pozdrav
 
Ne znam kada ste pili antibiotike, koliko dugo i koji je razmak bio izmedju njih? Posebno - ne znamo kada ste prestali sa antibioticima i kad radili najnoviji bris? Ukoliko je izmedju uzimanja antibiotika i novog brisa proslo manje od 10 dana, mala je verovatnoca da cete dobiti validan nalaz. To je prva stvar.

A druga stvar: sta znaci 'duza primena antibiotika", kojih antibiotika, da li Vi imate problem sa vaginalnom kandidom? Dok cekate novi rezultat brisa svakako ne pijete antibiotik, niti je hitno da pocnete da ga pijete pre ponedeljka, nema razloga da uzimate Diflukan bez konsultacije sa svojim ginekologom, a mi Vam odavde svakako ne mozemo reci ni za ni protiv te ideje jer ne znamo vasu kompletnu istoriju, niti ste nam dali podatke koji su neophodni da se u to stekne ikakav uvid. Svakako mislim da nije dobro da Vam bilo ko ordinira terapiju do onog lekara koji zna sve o Vesem stanju.
 
Nisam htela da se ponavljam,jer sam detaljno napisala o cemu se radi pre 2 nedelje.Krajem oktobra 1o dana,4 puta dnevno ampicilin,krajem decembra 3 kutije cefaleksina.Proslo je znaci vise od mesec dana do ponovnog brisa.Da li je u pitanju kandida to neznam jer doktor nece da mi radi vag.sekret dok ne izlecim stretptokoke.A taj lekar koji mi ordinira terapiju mimo mog lekara takodje zna sve o mom stanju i ja Vam nisam napisala da nameravam da ga popijem vec da mi kazete i to ne Vi nego "dr"nesto o tom leku jer nisam cula za njega i kakvo mu je dejstvo.
 
Blanca, svi koji smo zavrsili medicinu smo stekli daleko vise od elementarnih znanja iz svake oblasti medicine pa i iz ginekologije i koleginica ti je dala odlican savet.
Diflucan je sistemski antimikotik i ne uzima se na svoju ruku niti preventivno samo zato sto smo duze vreme uzimali antibiotike,postoje osobe koje mesecima uzimaju antibiotike pa ne dobiju candidu.Diflucan se uzima kada se vise nikako ne moze resiti problem candide.Tvoj ginekolog je sasvim u pravu sto nece da ti radi mikoloski bris dok ne resis pitanje streptokoka.
 
Upravo to sto ste napisali "dr" me je i zanimalo,znaci samo dejstvo leka bez ikakve pomisli da ga popijem,imam potpuno poverenje u svog ginekologa ali je on trenutno van grada i nisam mogla njega da pitam.Nije mi bila namera da ikog uvredim i ne znam razlog takvom odgovoru vase koleginice.
 
Vec par godina non stop visim kod ginekologa zbog povecanog sekreta, nema koje vaginalete nisam stavljala i koliko laboratorijskih nalaza nisam imala i svi su negativni, hvala bogu, ali uvek imam III grupu i masu leukocita. Mislim da ni moj ginekolog vise ne zna sta ce, pa bih zelela da znam ima li jos ovakvih slucajeva i da li to moze da bude mozda hormonalno, pa u kasnijim malo godinam da to prodje. Ne znam, ocajna sam. Mnogo dugo to traje, kazem vam vec par godina svake druge trece nedelje sam kod lekara, zavisno od terapije
 
Pitanje za dr.
Imam 28 godina i vec sest godina pokusavam da ostanem trudna ali bez uspeha. Bilo je problema jer sam imala zapusen levi jajovod a desni nemam jer je prilikom operacije 2004 odstranjen. takodje sam imala i hlamidiju koja je uspesno izlecena bogu hvala. U Oktobru sam radila HSG i tu mi je potvrdjena dijagnoza da jednog jajovoda nema a da je drugi zapusen 100%. U Novembru mi je radjena laparaskopija i tu mi je taj levi jajovod otpusen , skinuta i neka cista za koju nisam ni znala da imam i gomila priraslica po celoj trbusnoj duplji. I receno je da je sad sve u redu. Suprug je radio spermogram i spermokulturu i rezultati su normospermija i bez bakterija. Tako da smo decembar i januar pokusavali prirodnim putem ali opet nista. 21 Januara sam imala poslednji ciklus i tad sam pila od 2-6 dana ciklusa klomifen po preporuci lekara i 9-og dana radila folikulometriju gde je bio na desnom jajniku 21x25 a na levom 20x24mm folikul. Uvece u osam sam dobila injekciju pregnila od 10000 pa u sredu opet folikulometrija gde se videlo da je na levoj strani folikul puko i da je doslo do ovulacije a na desnoj je porastao na 29mm a drugi 17mm. Uradjena mi je inseminacija sa pripremljenom spermom mog muza tamo sam odlezala sat vremena i otisla kuci pa sutradan ponovila celu proceduru. Sad ocekujem rezultate krajem iduce nedelje jer cikluse imam na 26-28 dana uredne. Ono sto je moje pitanje je sto me stomak bolucka kao da cu da dobijem i grudi me takodje bole da li je to znak da to nije uspelo ili ne mora da znaci? Posle koliko vremena mi mogla da vadim krv za beta hcg? Jako sam ne strpljiva da saznam ishod svega zato vas molim za odgovor sto je pre moguce i izvinjavam se na opsirnosti. Unapred hvala svima koji odgovore.
 
Tamigo:
Vec par godina non stop visim kod ginekologa zbog povecanog sekreta, nema koje vaginalete nisam stavljala i koliko laboratorijskih nalaza nisam imala i svi su negativni, hvala bogu, ali uvek imam III grupu i masu leukocita. Mislim da ni moj ginekolog vise ne zna sta ce, pa bih zelela da znam ima li jos ovakvih slucajeva i da li to moze da bude mozda hormonalno, pa u kasnijim malo godinam da to prodje. Ne znam, ocajna sam. Mnogo dugo to traje, kazem vam vec par godina svake druge trece nedelje sam kod lekara, zavisno od terapije
O kojim laboratorijskim nalazima govorimo?
 
cupavica:
pitanje za eli84,reci mi molim te gde si isla na kontrolu za kondilome i da li mozes da mi preporucis svoju doktorku...dosta prijateljica mi je reklo da proverim jos kod nekog ginekologa jer masa njih tu dijagnozu navodno koristi samo da bi uzeli novac...hvala
Ja sam imala sve simptome koji se opisuju, tako da mislim da je dijagnoza bila ok. Bila sam kod dr Kazic na studentskoj poliklinici. Ne smem jos da se hvalim, ali izgleda da sam se ja uspesno resila tih napasti, iako sam bila vrlo ocajna zbog saznanja da sam ih dobila. Ako te zanimaju jos bilo kakvi precizniji detalji, slobodno me pitaj! Znam da je meni znacilo svako iskustvo koje sam mogla da procitam i izvini sto ti tek sad odgovaram. :-D
 
Jos jedno pitanjce za dr.
Da li smem da stavim kantarion vaginalete ako sam u drugom stanju kojim slucajem. Imam malo povecan sekret i blagu iritaciju to mi se vec desavalo pa sam ja uz pomoc kanterion vaginaleta regulisala pa me interesuje da li bi mi skodile u slucaju da sam trudna jer znam da kanesten idr ne bi trebale da se korista ali ne znam bas za ove.
Imam jos jedno pitanje da li bol bradavica moze da ukazuje na trudnocu?
 
Kantarion da a mogu i jos neke vaginalete tipa canestena koji spominjes.Posto jos uvek ne znas da li si ili nisi ui drugom stanju savetujem ti da se javis ginekologu i ispitas mogucnost postojanja infekcije te da lecis to kako treba jer vaginalna infekcija u trudnoci moze biti veliki problem.
 
Pre tri meseca sam bila kod ginekologa i prvi put radila papa test i u isto vreme mi je izvadjen bris jer sam imala problema sa svrabom.Doktorka je pregledom utvrdila da imam ranicu na grlicu. Rezultat papa testa je bila II grupa, a brisa VI. Kao terapiju za sekret sam dobila vaginalete koje sam stavljala 7 dana i stvarno ne mogu da se setim kako su se zvale a za II grupu vaginalete hiperol koje sam stavljala po jedno pakovanje nakon svake menstruacije 3 meseca. I receno mi je da dodjem na kontrolu nakon sto zavrsim sa terapijom. To sam i uradila i danas otisla kod ginekologa. Pregledala me i zakljucila da imam dosta sekreta(s vremena na vreme osetim svrab na delu izmedju vagine i anusa i to traje dan-dva) i da je ranica bolje ali da jos nije kako treba. I rekla mi je da odem u neku privatnu laboratoriju da odnesem mi se uradi vaginalni cervikalni bris da se otkrije o kojim bakterijama se radi. Kaze da to kosta oko 300 dinara. E sad, ja pamtim da ste VI, dr ovde mnogo puta savetovali zene i devojke da odu u cini mi se dr Subotica(nije vazno tacno gde, nacicu u prethodnim postovima) i da to kosta oko 2000 dinara. Pa me samo interesuje da li je to ista stvar, ili se ovim od 2000 otkriva nesto vise? I jos jedna stvar me zanima. Ovo je vec drugi put da me ginekolog pregleda onim instrumentom, sto mi nije prijatno ali je podnosljivo, ali posle toga kada me pregleda "rucno", jednom rukom ne znam sta radi unutra a drugom rukom mi spolja predpostavljam proverava jajnike, to me toliko boli, ali ne to sto radi vec kad zavrsi, uzasno me bole jajnici sigurno 15-20 minuta. Da li je to normalno? Hvala
 
Tvoj ginekolog je trazila samo cervikalni bakterijski bris,i to kosta oko 300 dinara.U prvom postu sam navela sve briseve koje treba uraditi jer taj jedan bakterijski ne otkriva sve sto je potrebno i ta analiza sada kosta oko 3000. Topli savet od mene da se uradi sve i jednom za svagda resi taj problem.
Nakon pregleda spekulumom, radi se manuelni pregled gde se opipava sama materica, matericne veze, jajnici i to je jedini nacin da se otkrije pregledom prisustvo upale jajnika, materice...Da,normalno je da se posle toga kratko vreme imas osetljivost jajnika.
 
Zahvaljujem se dr na odgovoru , ali ja moram jos nesto da Vas pitam i unapred da se izvinem sto sam dosadna.
Moje pitanje je sledece: Juce me je uhvato neki zivac i nisam mogla da mu se oduprem pa sam otisla u Hexalab i uradila beta hcg iako je proslo samo nedelju dana od inseminacije i beta je bila 2,68 pa me interesuje vase misljenje da li ima nade da sam trudna iako je beta mala ali je isuvise rano uradjena. Pre par meseci kad mi je ciklus kasnio par dan uradila sam betu i bila je 0,1 a sad me malo tesi sto je 2,68 pa me interesuje vase misljenja da li ima nade za mene ili ne.
Unapred Vam veliko HVALA na strpljenju i razimevanju za moja pitanja.
POZDRAV
 
Dobar dan,
imam 26 godina i problem sa policisticnim jajnicima. Doslo je do gubitka menstruacije, tacnije je imam samo kada sam na Diani 35. Zanima me koji je uzrok, sta dovodi do ove bolesti. Lekari kazu da su ovulacije jako retke, mozda jednom u sest meseci, a mozda ne ni toliko pa se savetuje vantelesna oplodnja. Pre tri godine kada sam uradila nivo hormona testosteron je bio visok, sada je estradiol uzasno nizak (ispod 20) sta to znaci?
 
jeja0905:
Dobar dan,
imam 26 godina i problem sa policisticnim jajnicima. Doslo je do gubitka menstruacije, tacnije je imam samo kada sam na Diani 35. Zanima me koji je uzrok, sta dovodi do ove bolesti. Lekari kazu da su ovulacije jako retke, mozda jednom u sest meseci, a mozda ne ni toliko pa se savetuje vantelesna oplodnja. Pre tri godine kada sam uradila nivo hormona testosteron je bio visok, sada je estradiol uzasno nizak (ispod 20) sta to znaci?
i, da, zaboravila sam da se zahvalim unapred
 
dr hvala. Da li biste mogli samo jos da mi napisete da li je potrebno i da li je uopste moguce da i decko uradi cervikalni bris a i sve ostale, da bismo bili sigurni da mi on ne prenosi to nesto?
 
belcici:
dr hvala. Da li biste mogli samo jos da mi napisete da li je potrebno i da li je uopste moguce da i decko uradi cervikalni bris a i sve ostale, da bismo bili sigurni da mi on ne prenosi to nesto?
Cervikalni tesko jer nije zensko i nema grlic materice :) ali uretralne briseve na sve ranije navodjene uzrocnike infekcije ne da moze nego bi i trebao da uradi.
Partneri se uvek ispituju zajedno i lece, u suprotnom nema svrhe.
 
majcek zmajcek:
Zahvaljujem se dr na odgovoru , ali ja moram jos nesto da Vas pitam i unapred da se izvinem sto sam dosadna.
Moje pitanje je sledece: Juce me je uhvato neki zivac i nisam mogla da mu se oduprem pa sam otisla u Hexalab i uradila beta hcg iako je proslo samo nedelju dana od inseminacije i beta je bila 2,68 pa me interesuje vase misljenje da li ima nade da sam trudna iako je beta mala ali je isuvise rano uradjena. Pre par meseci kad mi je ciklus kasnio par dan uradila sam betu i bila je 0,1 a sad me malo tesi sto je 2,68 pa me interesuje vase misljenja da li ima nade za mene ili ne.
Unapred Vam veliko HVALA na strpljenju i razimevanju za moja pitanja.
POZDRAV
Pa sta da ti kazem :) ajde budi jos malo strpljiva.
 
jeja0905:
Dobar dan,
imam 26 godina i problem sa policisticnim jajnicima. Doslo je do gubitka menstruacije, tacnije je imam samo kada sam na Diani 35. Zanima me koji je uzrok, sta dovodi do ove bolesti. Lekari kazu da su ovulacije jako retke, mozda jednom u sest meseci, a mozda ne ni toliko pa se savetuje vantelesna oplodnja. Pre tri godine kada sam uradila nivo hormona testosteron je bio visok, sada je estradiol uzasno nizak (ispod 20) sta to znaci?
Na prvoj strani ove teme imas linkove koji vode do detaljnijih pojasnjenja sta su policisticni jajnici.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top