Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako je tvoja sestra sada?..(nadam se odlicno i bez ikakvih vise problema).
Ja sam napravila veliku gresku, mislila sam : ma, sve je u redu sada, nema metastaza, zivecu i dalje isti zivot(kao i pre) medjutim....
Jos nesto, ne znam kako je tamo ali ovde, ja sam imala samo sestomesecne preglede(prve dve godine), rutinske i jednom godisnje mamogram, tako je i sada, nikada nijednom od tih mojih doktora nije palo na pamet da me bar jednom u dve godine posalju na neko snimanje, cisto rutinski, narocito MRI, imala sma ga slucajno , moj familijarni doktor me poslao zbog glavobolja a da je to bilo ranije..ko zna, mozda bi bilo bolje, ma naravno da bi bilo!
Javicu se kasnije, nesto moram da zavrsim, pozdrav i pozurite sa MSN,( bas bih volela i naravno, ako nemate nista protiv) a SVesna ima moj e mail:)
 
Hvala na pitanju, sestra je dobro (mladja je godinu i po).Od operacije prije oko godinu i po imala sam prvu kontrolu za 2 mjeseca,sa ultrazvukom jetre i pluca,onda prije svake kemoterapije (svake 3 sedmice) ekg i krvnu sliku, za vrijeme zracenja nekoliko puta krvnu sliku, a poslije svaka 3 mjesecan ks,jednom mamografiju i ultra zvuk na 2 posljednja pregleda.Pocetkom aprila kontrola.Sa druge strane imaju neke ciste i pokretni limfni cvor u aksili pa je to pod kontrolom.Dakle, svaka tri mjeseca je kontrola.Sestra je do prosle godine isla svakih 6 mjeseci, sad je kontrola godisnje.
 
Drago mi je za sestru a i ti si verovatno dobro, ja sam takodje i.. super!
Juce sam bila prezauzeta pa nisam uspela da se javim, inace nema nam SVesne, nadam se da je tu negde, nego reci mi nesto o sebi, kako izgleda tvoj uobicajeni dan, sta jedes, pijes i...da li imas nekada neke bolove u rukama, tj misicima, meni ponekad trne leva ruka, tj spoljna strana misice, osecam unutra kao neko peckanje i neprijatan osecaj(inace je leva dojka u pitanju) i taj povremeni "bol" imam od operacije, retko se sada javlja ali jos je tu.
Pozdrav
 
Javila sam se SVesni privatnom porukom, dala sam joj svoju adresu pa cekam da se javi pa da se onda "nadjemo" zajedno.
Moja sestra je imala operaciju i terapije prije 7 godina, i ona prvih godina isla na kontrolu svaka 3 mjeseca, zatim svakih 6, a od prosle godine jednom godisnje.Ja sam zracenje zavrsila prije 15 mjeseci i jos idem svaka 3 mjeseca.
Ponekad osjecam "peckanje" i "zatezanje", ali je podnosljivo.Te druge bolove ne osjecam.Pazim na hranu, meso jedem minimalno, obicno pomijesano sa sojom.Takodje ne jedem przeno, masno itd.Nisam bas na strogoj dijeti.Jedno vrijeme sam svakodnevno uzimala sok od paradajza, cvekle.Uzimala sam i aloju, 2-3 l do sada, ne bas redovno kao neki.Cujem da neke pacijentice melju listove aloje, mijesaju je sa medom.Pozdrav :)
 
novu temu..mislim da pise Za Doktorku, smucilo mi se, mislim da je nekada pogresno ici ovako na javno i citati sve i svasta, zaista jedva cekam da se nadjemo nas tri na private !
Pozdrav i samo hrabro, ostajemo i dalje na vezi
 
U sredu treba da odem na kontrolu kod interniste, muka me hvata, ne ide mi se. Opet će da mi prigovara što nisam htela kastraciju. Inače, prošli put mi je rekla da je to neozbiljno od mene jer je "rizik od povratka oboljenja veliki", a pretprošli put biser je bio "U tim godinama i sa tolikim brojem metastaza, to je stvarno bad luck"
 
Vesna nadam se da ce vam kontrola proci uredno ali zaista mi pomalo nije jasan taj stav...ipak rizik postoji i to dobar,jeste li spremni na to?Nisu to biseri lekara to je ono sto sam rekla pod drugom temom,nastojanje lekara da vas odrzi nogama na zemlji,da znate koji su vam rizici,prognoze...operacijom ste se resili tumora ali niste izmenili svoj genetski kod.Borba traje i trajace jos mnogo godina,mlada ste zena treba toga da budete svesni.
 
Vesna, ne razmisljaj tako, uvek je dobro sve uraditi na vreme, ja bih cak i cesce volela da idem na snimanja i kontrole!
Nisam upucena u tu vrstu "kastracije", postoji li objektivan, razuman i proveren razlog sto si to odbila?
Cekam da mi se javite ti i Sinergija na novi e mail, nadam se da sada funkcionise, ustvari Vesna, ti imas i moj pravi e mail, pa ga molim te daj Sinergiji, bilo bi lepo da nastavimo privatno da razgovaramo, ako nemate protiv.
Tebi srecno na kontroli, bice sve u redu, ne boj se toliko !!! pozdrav
 
Spremila sam knjižicu, uput, konzilijum, labaratorijske pretrage. Izaći ću ranije sa posla, čekaću u čekaonici i na kraju ću se vratiti kući i moj život će se nastaviti najnormalnije, kao i do sad.
Bogami, mene uopšte ne treba terati kod frizera, ali ovo mi nikako ne ide.
Čudno mi je što mi prija da razgovaramo na ovaj način a kada se nađem u čekaonici punoj žena u našoj situaciji, onda "čitam" knjigu, ne gledam nikoga i pravim se da "nisam odavlen".
Spomenula si decu bez kose. Koliko svako od nas može da podnese? Najstrašnije mi je kad nekog donesu ili dovezu, pa niko na sme da ga pogleda i svima je u glavi ista misao-NEĆU VALJDA I JA OVAKO.
U spoljnom svetu sam oslobođena od takvih misli.Očuvala sam iluziju telesne celovitosti, radim, putujem. Samo to vreme za kontrolu me podseća na strahotu u trajanju od 8 meseci.
E izvinite, ja se raspričala, pa neznam da stanem.
Znam da neću moći da zaspim, pa sam dobila inspiraciju....
 
Bila sam tamo, bilo je jedno pedeset zena u cekaonici i trista stepeni. Sve u svemu nije mi nista (kao da ja to nisam znala). Zakazala sam mamografiju za maj.
Sinergijo, koliko sam shvatila, tvoja sestra nije uradila rekonstrukciju. Jeli to njena definitivna odluka ili se razmišlja?
 
Žene, pomagajte! Da li neko može da mi preporuči nekog dobrog privatnog ginekologa u Beogradu?Muka mi je više od ovih po domovima zdravlja koji samo hoće da pacijenta skinu s vrata, a neće da se malo više zaiteresuju.I još nešto:kakva imate iskustva sa privatnim klinikama (ili poliklinikama?) :roll:
 
ameli:
Žene, pomagajte! Da li neko može da mi preporuči nekog dobrog privatnog ginekologa u Beogradu?Muka mi je više od ovih po domovima zdravlja koji samo hoće da pacijenta skinu s vrata, a neće da se malo više zaiteresuju.I još nešto:kakva imate iskustva sa privatnim klinikama (ili poliklinikama?) :roll:

jel si probala u studentskoj ja nisam tamo bila ali mozda je OK
znam d aima i nekih privatnih
 
ameli:
Žene, pomagajte! Da li neko može da mi preporuči nekog dobrog privatnog ginekologa u Beogradu?Muka mi je više od ovih po domovima zdravlja koji samo hoće da pacijenta skinu s vrata, a neće da se malo više zaiteresuju.I još nešto:kakva imate iskustva sa privatnim klinikama (ili poliklinikama?) :roll:
U kom dz si bila?
 
Ja sam svojevremeno isla kod ginekologa u DC "Jevremova", bila sam vrlo zadovoljna. Lekar se zvao Aleksandar, a prezivao cini mi se Stankovic. U to vreme je bio docent na Medicinskom fakultetu.

Pre toga sam pokusavala sa ginekolozima na Studentskoj poliklinici i u Narodnog fronta, uobicajeni odgovor koji sam dobijala na pitanje o svojim problemima bio je "pa maco mnoge devojke i zene imaju probleme, kad rodis prvo dete onda cemo da vidimo". A posebno su mi horor iskustva bila u "savetovalistu za kontracepciju" u Narodnog fronta, sto je u stvari ordinacija u koju zene dolaze da zakazu abortus (tokom visesatnog cekanja naslusala sam se dovikivanja: nemoj ujutru nista da jedes, ponesi potvrdu o krvnoj grupi, papuce i uloske!)ili su dolazile na kontrolu nedelju dana posle abortusa. Kad sam shvatila da se u ordinaciji vise zena skida istovremeno i gologuzo prolazi ispred ostalih do paravana, a od svih prisutnih se ocekuje da pred svima kazu zasto su dosle... odlucila sam da definitivno platim privatni pregled.
 
Moj problem je u tome što pokušavam da ostanem u drrugom stanju, medjutim svaki put imam veoma rani spontani pobačaj(3-4 nedelje). Imam nizak nivo progesterona i mislim da je možda u tome problem, ali moja doktorka u domu zdravlja ne želi da mi da nikakvu terapiju, nego kaže, pa dešava se to, sledeći put će biti u redu :cry: a imala sam već tri takva pobačaja!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top