Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hopkirk:
Dali je istina da zhene koje nose naochare sa dioptrijom od -3 pa dalje (-4,-5...) moraju roditi sa carskim rezom??? Upravo sam to prochitala na netu, i ne zhelim da poverujem u to... :???:
da, visoka dioptrija je jedna od indikacija za carski rez no o tome kad dodje vreme ce odluku doneti tvoj ginekolog i oftalmolog.
 
Hopkirk:
Poshtovana,
Nisam odgovorila kada je trebalo na tvoje pitanje, pa eto, sada je vec red da kazhem shta i kako. S obzirom da sam obecala doktorki - mislim, naravno da nisam mala devojchica pa da samu sebe zeznem neslushanjem doktora - da cu raditi urinu u MKD, i da cu naravno piti sve shto preporuchuje (u principu kupovna voda i uvin chaj), to sam i radila, i tamo sam odradila urinu koja je posle 7 dana od prvog nalaza bila dobra, bez proteina.
Putovala sam kolima, pravila pauze svakih sat-sat i po vremena, da proshetam, da se opustim od dugog sedenja i slichno. Na Ohridu sam se kupala najnormalnije, nisam imala nikakvih problema, iako mnogim ljudima (kako sami kazhu) Ohrid je hladan, ja ne mislim tako. Temperatura vode oko 21-22 stepeni je idealna za plivanje, a i ne bih se svakako kupala kad bi mi bilo hladno.
Sve u svemu, nalaz je bio dobar, odmorila sam se, mislim da je i bebi prijalo kupanje, vec sam u 28 nedelji, i na jucherashnjem redovnom pregledu je bilo sve u redu, razvija se kako treba. Samo me zanima dali tezhina od 1300gr je normalna za ovaj period nerodjene bebe?
Hvala puno na svim tvojim odgovorima! Puno pozdrava!
U poslednjim nedeljama trudnoce beba dobija najvise na tezini , sve je ok, bez brige.
 
Opet ja... Promenicu nick u panicarka... Elem, juce i danas imam vrrrrrlo blago krvarenje. Elem, da li je to znak ovulacije (tu je 11-12-13 dan, ali nikad nisam imala taj "simptom") ili mi ove ranice od skidanja kondiloma ne zarastaju ni posle 8 dana?!? Koliko vremena u principu treba da prodje da ranice zarastu? Ionako sutra treba da idem na kontrolu, al me buni kako cu na kontrolu ako jos uvek krvare...
 
Hazel: na kontrolu mozes i ako krvaris, nista to nije kontraindikovano. Moze biti da si u ovulaciji a moze biti i da je od nezaraslih ranica. Idi kod lekara slobodno.

Red: ne razumem pitanje? Ko je i kad prepisao terapiju i da li je lekar koji je drugi po redu dao svoju terapiju znao da pijes prethodni lek? Dakle ako si pila Diane 35, da li je psihijatar to znao pre nego sto je prepisao Tegretol? Ili obratno ako si pila Tegretol da li je ginekolog to znao?
 
Ginekolog je prepisao Diane 35, znajuci da pijem Tegretol (pijem minimalne doze Tegretola, 1 tabl na dan). Posto Diane pijem zbog maljavosti i akni, zanima me koliko je njihovo dejstvo smanjeno zbog antiepilepitika, jer Diane pijem 15 meseci a vidljivih rezultata jos uvek nema...
 
To zaista moras da pitas svog ginekologa, poznato je medjutim da karbamazepin (tegretol) zbog aktiviranja enzima jetre utice na brzu razgradnju drugih (psihijatrijskih) lekova koji se eventualno sa njim u kombinaciji koriste, pa se nakon nekog vremena (obicno 3 meseca) proverava koncentracija drugog leka u krvi da bi se povecala njegova doza. Stoga verujem da je sasvim moguce da Tegretol utice na smanjenje aktivne koncentracije Diane u krvi, ubrzavajuci njegovu razgradnju (ne tvrdim, ne znam - samo kazem da meni to ima logike, znam za psihijatrijske lekove, za ovaj konkretni hormon ne znam jer ne znam koji je njegov put metabolizma u organizmu). Dakle, konsultuj svog ginekologa po tom pitanju, on bi trebalo da to zna, a mozda ce znati i tvoj neurolog. Pozdrav
 
Pozdrav! Milina vas je imati i chuti...
Pitanje> pre dvanaest dana su mi uklonjeni kondilomi vaporizacijom.... Papa nalaz mi je uredan - Papa II. Nisam imala nikakvih komplikacija od tada. Koristila sam hloramfenkol, flogocid, a uvece sam stavljala neki rastvor (fluoroscentno zut, na R se zove...) na ulozzak... prema vashim savetima koristila sam i pantenol mast i mislim da mi je to najvishe pomoglo. mdjt. poslednja dva dana osecam izrazitu suvocu vagine, zateze, kako bih se izrazila... Da li ce to da potraje ili je to samo posledica intervencije? Takodje me interesuje... Posto patim od anemije, godinama, a zbog obilnih menstruacija, doktorka mi je prepisala Yasmin pilule, sa prvim danom menstrucije, shto bi trebalo da bude 19.08. Da li pilule mogu da utichu na ponovnu pojavu kondiloma, i da li me pilule chine podlozznijom svim vaginalnim infekcijama? Da li Yasmin pilule uticu i na kilazu, s obzirom da sam tek neshto smrsala, ne bih se ponovo gojila....? Eto.
Inace imam 25. godina i u vezi sam.
Hvala!
 
Pozdrav,
specijalac za ginekologiju nam je na odmoru, a pitanja su usko strucna i prevazilaze moju kompetenciju - ja sam psihijatar, trenutno sam ovde samo na 'zameni' Dakle, ili postavi pitanje svom ginekologu ili sacekaj da se dr vrati sa odmora.
 
imam 19 god.i ustanovili su da imam kondilom.Interesuje me postupak laserskog otklanjanja,koliko je bolno,da li se radi pod lokalnom anestezijom?da li ima krvarenja i koliko u proseku traje>
 
Treba da skidam kondilome u Narodnom frontu, pa me interesuje da li je neko tamo vec skidao da mi kaze kako rade, da li su strucni ili je mozda bolje da idem negde drugde?:( Bas sam u frci! Cula sam da tamo skidaju laserom i da je to u principu najbolja metoda, da se radi u lokalnoj anesteziji i da se placa (oko 5 000 din?)... Ako neko ima jos konkretnijih informacija (ali, molim vas, PROVERENIH) neka se oglasi (ili neka pusti pp)! Hvala!:)

p.s. kada se vraca dr sa odmora? :)
 
Lasersko otklanjanje kondiloma, kao i sve druge operativne intervencije, bolno je ako se radi bez anestezije, u proseku traje u zavisnosti od toga koliko ima kondiloma, krvarenje postoji ali ono obicno nije velikog intenziteta. Za sve ostale informacije obratite se ili svom ginekologu ili nekoj privatnoj klinici. Dr se vraca krajem avgusta.
 
Ja sam juce isla da zakazem skidanje kondiloma u Narodnom frontu,kosta 4.500 dinara,radi se sa anestezijom,radi se u dnevnoj bolnici,ide se kuci istog dana ali se ostaje tamo do 14h.Vrlo su ljubazni i cula sam da tamo dobro to rade. Mene interesuje gde mogu da uradim bris usne duplje na kondilome,jer su mi u Domu zdravlja rekli da nisu nikad culi da se radi bris na HPV.
 
Imam jedno pitanje tj malko da mi se pojasni. Bila sam na pregledu i dijagnoza je bila Colpitis sa znacima diskarioze. Papa test je bio 2 grupa a sekret 6 grupa. Sa partnerom sam se ubedjivala i on tvrdi kako je obavi sve alnalize i kako on nema nista. Da li je to moguce tj da li je moguce da sam na neki drugi nacin dobila. Cinjenica je da sam koristila antibiotike dugo i da sam imala jos nekih problema sa ishranom tako da mi je imuni sistem oslabio. Korisitla sam vaginalete Canisten 3 i jos jedne koje ne mogu da se setim sada tacno (jedna samo se koristi) a sada korisitm povidon jod do daljnjeg. Ginekolg mi je rekao da koristim vaginalete povidon joda 6 meseci ali sam cula sa druge strane da to nevalja. Sta da radim da li da menjam ginekologa ili da je poslusam.....

Pitanje je sta je to diskarioza?
 
Pago...
...jeste... i ja sam chula da se kondilomi mogu pojaviti u ustima, ali obichno je to kod osoba sa zzestoko narushenim imuno sistemom - kao kod osoba koji piju imunopresive ili boluju od bolesti imuniteta - kao HIVom inficirane osobe... koliko sam ja shvatila, usna duplja je nezgodna sredina za razvoj kondiloma, mnogo je neosetljivija nego zona genitalija. ako i dodje do prenosa.... kolonizacija je prolazna.... zato ne brini.
Stres je mnogo gori nego kondilomi.
 
....e i da...
Uklanjanje kondiloma nije bolno... Meni je sve to psihichki mnogo tezze palo, jer sam sklona tripovima tipa ""ja sam sada hodajuca zaraza".... Kada chovek/zzena prochita sve shto mozze o kondilomima jedino shto mozze da uradi je da legne i da umre od straha... nisam mislila da cu ovo ikad reci ali neznanje je (u nekim slucajevima) blagosloveno.... ali i to sam prevazishla, s obzirom da osim shto nije tachno (to sa hodajucom zarazom), shvatila sam da mi ne treba josh i stres tog tipa... Lechicu se, izlechicu se. To je mnogo bolji fazon. Skidanje sam obavila u privatnoj ordinaciji i platila sam 7000 dindzi. Ako sam za 7 iljki kupila mir, dala bih josh 100, a ne 7.
Sada sam na vitaminima. Kazzu da najbolje na kondilome, tj na njihovo ponovno NE izlazenje najbolje uticu Selen i cink. Probacu i ehinaceu... WDW? Je li to ok?
WDW ima li neki multivitamin koji preporuchujesh protiv stresa?
Eto... nadam se da ce moje iskustvo nekom da znaci.
 
srednje ime panika...
Hvala ti puno na odgovorima,sad mi je puuuno lakse jer vec danima lupam glavu sa tim.
Kljukacu se vitaminima i cime god treba,samo da se vise ne pojavljuju jer ne funkcionisem uopste normalno od kad sam saznala da imam kondilome.
Pozz...
 
Devojke, ja sam isto "odlepila" kada sam saznala da sam "zakacila" te male smarace! A kada sam krenula da citam po netu o kondilomima, pa doslo mi da se upucam!!! Ko da sam, NE DAJ BOZE, sidu dobila! Strasno... + toliko dezinformacija da nije ni cudo sto sam pomislila da je sa mojim sexualnim zivotom kraj!
Nista, sutra idem da zakazem skidanje u Frontu i nadam se najboljem! Nije mi vazno ni da li boli, ni koliko kosta... samo da ih se otarasim! A onda na vitamine, zdravu hranu, rekreaciju... zdrav zivot! :) Smesno, jer ja bas zdravim zivotom i zivim a opet sam ih dobila... :( Bolje da ni ne razmisljam kako (uvek koristila kondome!)...
E, da... pitala sam mog ginekologa i ona kaze da kondilomi mogu da se jave na preponama i u ustima! Za pregled usne duplje mi je preporucila da odem kod ORL ili kod zubara?!
 
pojavio mi se zuckasto zelenkast sekret,pracen svrabom,pa posto sam nevina,interesuje me da li bih morala otici ginekologu i kako bi taj pregled izgledao?takodje me interesuje da li,ako je to u pitanju neka infekcija,je to mogao da mi prenese decko,posto je ipak doslo do neke vrste kontakta ali samo u spoljasnjem delu vagine i da li moze da se prenese oralnim sexom?
hvala unapred!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top