Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
E, ja se nadam da sam sad na na pravom mestu pa da se Dr ne ljuti na mene! Pitanje je bilo vezano za klimakterijum: kada se najranije moze uci u isti? da li genetika tu igra neku ulogu? koji bi bili prvi simptomi klimaksa?
 
Pozdrav svima!
Procitala sam detaljno ovu temu i videla sam da mozete i te kako da pomognete, pa sam se zato i registrirala ovde.
Imam jedno pitanje za nashe doktore:)

Do sada nisam imala sexualni odnos (imam 18 god) ali hocu da idem na ginekoloshki pregled iz sledecih razloga:
-primetila sam juce a evo i danas da imam neki iscedak tamne boje (jako tamne boje) koji nema nikakav miris.Cak sta vishe moram da nosim i ulozak.
-Uz toga primecujem i neki mali bol u predelu jajnika (kao kad treba da dobijem)

Htela sam da vas pitam dali mogu da uradim papa test i sve ostale testove i pored toa sto nisam imala odnose do sada (nevina sam) ?
I dali taj tamni (skoro crni) iscedak je simptom za neko oboljenje?

Unapred vam hvala!

p.s. jako sam zabrinuta :sad:
 
A da ti nisi u - ovulaciji?! U kom si danu ciklusa? To sto opisujes meni jako lici na ovulatorno krvarenje, a i bol odgovara tome. Naravno, ako si jako zabrinuta idi kod ginekologa, no nema razloga za toliku paniku.
 
WithdrawnWater:
A da ti nisi u - ovulaciji?! U kom si danu ciklusa? To sto opisujes meni jako lici na ovulatorno krvarenje, a i bol odgovara tome. Naravno, ako si jako zabrinuta idi kod ginekologa, no nema razloga za toliku paniku.
Imam sasvim redovan ciklus. Sada je bio od 23.07 do 28.07. Znaci ...proslo je oko 10 dana...a naredni ciklus je tek za 12-13 dana.
I ja sam pomislila na to...ali nekako mi je nelogichno. Znachi to otpada.
Jedino kako razlog za to vidim te antibiotike koje sam pila pre 10tak dana (ciprofloxacin). Ali ne mogu se osloniti na to. Zato sam resila da idem na pregled.

A pitanje je...jel mogu da uradim sve testove i pored toa sto nisam skinuta. Znaci (pitanje je mozda glupo..ali ..:) ) jel mogu da obavim redovni ginekolkoshki pregled bas kao i sve ostale cure koje su vec imale sexualni odnos?

Hvala
 
Od 23.06. nije proslo 10 dana, slozices se samnom, ne? Nje nelogicno i nista ne otpada.Antibiotici nemaju veze s atim. To ti je ovulacija, nemoj da panicis. I kolko ja znam - ne ne mozes da radis kolposkopiju, briseve da.
 
Ok
Hvala ti :)

Kako i da je, planiram ovih dana da posetim ginekologa i da uradim papa test a i sve dr analize koje mogu. Zato sam htela da pitam..sta je to sta mogu a sta ne ...s`ogled na moje stanje :)
 
Duso moja ti si u ovulaciji, zaista nemas razloga za brigu, kod ginekologa mozes otici ali ne mozes da uradis klasican pregled,u nasim ordinacijama nema tako malog spekuluma za nevine devojke vec se pregled radi kroz guzu, znaci samo bimanuelni pregled, tek da se vidi da li je anatomija kako treba.
 
Lepo je na vreme stvoriti naviku odlaska kod ginekologa , mozes otici da otvoris karton, da se eto upoznas sa tim kako izgleda ici kod ginekologa, dati podatke o ciklusima...no ono sto ti ocekujes, papa ,pravi pregled...za to ces ipak morati da sacekas da postanes seksualno aktivna.
 
Da li je moguce odloziti pocetak sledece menstruacije kontraceptivnim pilulama?

Koristim Logest kontraceptivne pilule. Sledeceg petka putujem na letovanje i tog dana zavrsavam sa poslenjom pilulom za ovaj ciklus od 21 pilule. Posto menstriaciju dobijam odmah nakon poslednje pilule to znaci da ce mi se to desiti na moru. Da li je moguce odloziti pocetak sledece menstruacije tako sto bih odmah nastavila sa sledecom kutijom pilula i pila ih 7 dana dok sam na moru???
Unapred zahvalna.
 
Poshtovani,
Pre nego shto sam ostala trudna bila sam dugogodishnji pushach, a pushila sam verovatno do 6-7 nedelje trudnoce posel shto su mi se (hvala Bogu) cigarete zgadile. Problem je shto ovih poslednjih dana imam neodoljivu zhelju da zapalim cigaretu, i palim s vremena na vreme, ponekad ne mogu ni da uvuchem dim, ali eto tako zapalim, a i sama ne znam zashto. Zadnjih par dana mi se deshava da stvarno zhelim da zapalim cigaretu, i mogu reci da sam u nedelju dana sigurno popushila 7 cigareta (nekad uvuchem dim, nekad ne). Ja znam tachno koliko je to shtetno za plod (pushenje) ali htela bih da znam, koliku shtetu pravim sa ovim nachinom sada...Molm Vas, ne trazhim linkove, vec Vashe mishljenje koliko je ovakvo, recimo pasivno pushenje sada shtetno. U shestom sam mesecu.
Hvala unapred.
 
Manje stetno nego da aktivno i cesto pusite.
Ne znam sta ocekujete da Vam kazem, da je dobro nije, da ce par cigareta ostaviti veliki trag na detetu nece Bogu hvala , samo nemojte da Vam se osladi i da ponovo predjete u status aktivnog pusaca.
Evo imate temu od 36,37 strana o pusenju pa kad Vas uhvati kriza Vi se pridruzite nasem klubu novopecenih pusaca.
 
Dobro vece,
Za par dana treba da krenem na more i naravno , treba da dobijem.Preporucili su mi lek( u apoteci bez recepta) kojim cu da odlozim mens. zove se Orgametril i sada kako citam uputstva sve se vise premisljam.Ko sam ja sebi da prepisujem lekove, pogotovo ovog tipa.Imam 27 god, nisam radjala nikad ,niti pila kontraceptivne tablete.Vidim ima raznih nezeljenih dejstava ali ipak...Moze li mi to bas skoditi?
Uh, opet sam bila neodgovorna i nisam stigla do lekara.Molim vas , odgovorite mi.
 
Dobro pitanje!
E sad ja tebe da pitam, zar je ciklus na moru toliko strasna stvar?Pitam kao zena ne kao lekar, tu su tamponi, jedan analgetik ako bas mnogo zaboli...
Ni lekar ne moze da zna kako ces ti reagovati na neki lek, postoje stvari koje zahtevaju terapiju a postoji i nesto sto je za mene licno nepotrebno uzimanje lekova.
Opet se ogradjujem ,ovo govorim kao zensko ne kao lekar, i mene je vise puta uhvatio ciklus za vreme letovanja, nijednom nisam razmisljala da lekovima to remetim.
Moj stav je da ono sto je priroda regulisala kako treba ne treba cackati i remetiti.
Inace lek je paralela naseg endometrila.
 
Ako vechoces nesto da pijes, ima dalko bolji lek od toga, jer je najprecisceniji progesteron u pitanju. ALi - kad ti u stvari treba da dobijes?! Ako treba da dobijes 'za par dana' onda ti je kasno da uzimas bilo koji progesteron jer nista uraditi neces. MOras ga uzeti bar 5-6 dana ranije...I tso kaze dr, ako vec ranije nikad nisi uzimala nikakve hormone, uzimati ih sad ovako napamet i na preporuku farmaceuta na svoju ruku, mislim da je bezveze. Imas jos par dana pa se lepo prosetaj do ginekologa i razjasni stvar.
 
Mnogo hvala na odgovorima.Opet sam citala uputstva i odlucila da mi ni najmanje nije potrebno da remetim nesto sto je priroda sama resila na odlican nacin( do sad nikad nisam imala problema sa menstruacijom) sve je uvek bilo tacno.Lakse ce mi biti da imam tampon nego mucninu, pojacanu maljavost, vrtoglavicu, bolove u stomaku i pogotovo (sto bi me posebno dotuklo :) ) pojacan apetit.I onako sam beli kit:). Bez sale, nema potrebe da diram hormone.Hvala vam.
Pozdrav
 
zoi_ns! :)
Evo, nisam ni lekar ni blizu lekara, ali sam zhena koja je jednom davno to uradila, na preporuku mog tadashnjeg ginekologa(kad sam imala 22 godine, nisam nikad koristila nikakve hormonske tablete do tad). Prepisao mi je Primolut Nor (chak se i danas secam!) On je meni rekao da ako to jednom uradim u zhivotu, nece se nishta strashno desiti (shto i nije hvala Bogu), ali da to ne radim chesto.
Ovako ja sada sa ove perspektive gledam na te stvari:
Ciklus traje recimo 5 dana. Tamponi i tablete ako imash jaku bol su najjednostavnije reshenje. Nigde ne pishe da se ne smesh okupati, sem ako nije hladna ili prljava voda (tu neka me lekari molim koriguju, poshto ja to "napamet"), i udjesh u vodu, ne mora bash prva dva dana, presvuchesh se odma, i uzhivash ispod debele senke (ionako je sunce loshe, ne valja se peci)!
Moje iskustvo sa tim tabletama je:
PMS je trajao svih onih dana kada sam trebala imati ciklus. A kod mene PMS je strashan (chak sam u jednom trenutku bila na mishlju dali da idem psihijatru zbog mog psihichkog stanja u tim predmenstrualnim danima). Bila sam toliko nervozna, da sam u sred ZABAVNE igre, opalila shamar svog drugaru zatoshto me je pobedio :oops: (stidim se i dan danas).
Nikad vishe necu odlagati ciklus zbog odmora. Svake me godine uhvati na odmoru (ove nece, zbog trudnoce :-D ) ali reshenje za tamponom, tableticom protiv boli ako me puno stomak boli i sve 5!
Btw, josh samo poruka dragoj Dr-ki:
Danas sam bila na kontroli, i pozhalila se i mojoj doktorki o pushenju...nije me okurazhila naravno, ali me je "uteshila" da je neko ispitivanje koje su nedavno radili (a ko drugi ako ne Amerikanci) ispalo da su "dozvoljene" do 5 cigareta dnevno maksimum. I naravno, kao shto i sama znam, a i Vi ste rekli, najboje je NE pushiti, no ako je vec toliko "hitno" onda ova jedna-dve i nisu tako strashne. Hvala Bogu, ne mrzim sebe zbog ovih nekoliko cigareta u toku ovih desetak dana...od jutros ;)
I sa bebicom mi je sve kako treba (hvala Bogu), josh se nadam da ce sutra test urin-a pokazati da nema proteina...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top