Epidural

dani.i

Zainteresovan član
Poruka
112
Porodila sam se prosle godine uz epidural.Medjutim,nije se primio u jednoj tacki sa leve strane.Posle porodjaja sam pocele da imam bolove u delu gde mi je stavljan epidural.U medjuvremenu, isla sam na snimanje kicme i saznala da imam krivu kicmu.I dalje sam u dilemi zbog cega se epidural nije primio(zbog krive kicme ili nestrucnosti anesteziologa).Zanima me vase misljenje!
 
Meni nije jasno kako Vam je kriva kicma,kao posledica mladalacke skolioze ili ste imali neku povredu ili kao posledica klasicnog isijasa?Ako prepisete dijagnozu koja Vam je ustanovljena pri pregledu kicme mozda Vam se i moze odgovoriti na Vase pitanje.poz...
 
dr:
Bojim se da mi nije bas jasno znacenje toga "nije se primio"...molim malo detaljnije objasnjenje.
za vreme porodjaja na levoj strani nisam osecala kontrakcije,a na desnoj kao da sam osecala pulsiranje samo u jednoj tacki ispod stomaka.Ne moram da naglasavam da je uzasno bolelo.
 
terapeut:
Meni nije jasno kako Vam je kriva kicma,kao posledica mladalacke skolioze ili ste imali neku povredu ili kao posledica klasicnog isijasa?Ako prepisete dijagnozu koja Vam je ustanovljena pri pregledu kicme mozda Vam se i moze odgovoriti na Vase pitanje.poz...
dijagnoza je "skolioza lumbalne kicme".Nije posledica povrede,vec verovatno porofesionalna deformacija jer sviram violinu.
 
Bolovi koje spominjete su posledica skolioze, mada ne bih rekla da to ima veze sa violinom vec sa godinama nepravilnog polozaja tela prilikom sedenja, lumbalni deo je u pitanju zar ne?Nije vratni.
Fizikalna terapija daje zaista fine rezultate u otklanjaju takvih bolova.Probajte.
 
dr:
Bolovi koje spominjete su posledica skolioze, mada ne bih rekla da to ima veze sa violinom vec sa godinama nepravilnog polozaja tela prilikom sedenja, lumbalni deo je u pitanju zar ne?Nije vratni.
Fizikalna terapija daje zaista fine rezultate u otklanjaju takvih bolova.Probajte.
Jel to znaci da se zbog toga anestezija nije primila u potpunosti?
 
Ne, to nema veze sa tim.
U svakom epiduralu postoji period kada se malo smanji doza anestetika kako bi se pratio porodjaj.
Nisam se susretala sa opisom bola kakav Vi dajete, nisam anesteziolog i ne bih da ulazim u to kako je epidural odradjen, imate istu temu na forumu dom i porodica pa podelite svoje sikustvo sa ostalim ucesnicama foruma koje su se poradjale uz epidural.
Pozdrav!
 

Back
Top