telefoniranje sa PC-a i telefonskog aparata-pretplatnika

  • Začetnik teme mirkoliki
  • Datum pokretanja
Telekom je kod nas ekskluzivni vlasnik svake elektronske komunikacije i to svoje pravo moze (naravno uz ogromnu nadoknadu) preneti i na druge, kao sto je to uradio sa Internet provajderima. Naravno on ima ekskluzivno pravo i na glas preko Interneta, sto uzgred budi receno radi skoro svuda u svetu, ali on to razumski ne zeli da dozvoli posto ima ogromne koristi od medjunarodnih razgovora.
Provajderi vode rovovski rat sa Telekomom da im se dozvoli prenos glasa preko Interneta, ali od toga nema nista, dok god je Telekom monopolista. Svetliji dani dolaze, i to od dana kada Telekom izgubi svoj sadasnji status, ato je trebala da bude jesen ove godine, premda se vec pominje i pocetak sledece. Neverujem da ce se to desiti pre sredine sledece godine, ali tada nam vec dolaze bolji dani sa stranim operaterima, nizim cenama, novim servisima i naravno glasom preko Interneta. Pozdrav
 
Telekomu istice monopol 2005-e godine, i to u Avgustu ako se ne varam... Do tad, Telekom ce raditi sve da prenos glasa preko interneta speci...

ali... Telekom moze zabraniti provajderima da pruzaju VOIP usluge, ali ne moze da ogranici korisnicima kako ce koristiti internet...

Dakle, ti mozes licno da uplaatis za takvu uslugu kod nekog medjunarodnog operatera, tipa Net2Phone, i da sa svojom postojecom vezom koristis VOIP...

A ako ljudi preko grane imaju comp, pa vrsis PC2PC call, to je skroz besplatno... Za takvu upotrebu mozes koristiti MSN Messenger, SkyPe, ICQ-ov (tacnije Net2Phone-ov) PC2PC itd. itd. ...

Telekom ti nista tu ne moze zabraniti... Evo ja sa mojom devojcicom gotovo svakog dana pricam preko MSN Messenger-a, i racunajuci da sam na 56k vezi, ide sasvim OK. ...

Srecno...
 
mirkoliki:
Interesuje me da li je kod nas u Beogradu i sa nasim provajdedrima ostvariti razgovo sa personalnog racunara i nekog pretplatnika recimo u Americi koji ima telefonski broj-tel.aparat.

Mislim da ti je jednostavnije da koristis netmeeting, samo ako na drugoj strani koriste comp.
Ja svakodnevno komuniciram sa vise gradova u inostransvtu. Lepo se sporazumevamo glasom, delimo desktope i prenosimo datoteke, sve u jednom cugu.
Dok pricam sa tipom, pomazem mu da podesi nesto, radeci na njegovom compu, a ujedno mu saljem neki program...
Sta ces kompletniju komunikaciju?
Naravno uslov je da ste oboje povezani preko racunara a ne racunar-telefon.
Inace, pripazi, samo prenos glasa nosi otprilike 20,000 od ukupnog bandwitha!! I to ne najkvalitetniji voice. Srecom imam 256 brzinu pa mi ne smeta, ali za dial-up fo 56K moze biti "tesno" ponekad, pogotovo ako "sherujes" i desktop ili dajes/prezimas kontrolu..
 
skype:
mirkoliki:
Interesuje me da li je kod nas u Beogradu i sa nasim provajdedrima ostvariti razgovo sa personalnog racunara i nekog pretplatnika recimo u Americi koji ima telefonski broj-tel.aparat

Pogledajte: www.Skype.com
Samo morate uplatiti simboličnu svotu preko kreditne kartice za telefoniranje na fiksni ili mobilni korisnički telefon u drugoj ili vlastitoj zemlji.
 
E znao sam da nije džabe :(
Džaba sam skidao ovih 9 mb
4.gif
 

Back
Top