Kako da poboljsam rad kompa?
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Kako da poboljsam rad kompa?

Početnik
    Učlanjen
    07.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako da poboljsam rad kompa?

Prije mjesec dana pokrenem RECOVERY kompa, imam 2 cda, ubacila jedan pa drugi i nije nista bilo na kompu, ni muzike, ni programa...nista osim drivera...nabacila sam sve ponovo, programe, muziku itd. Ovo je napomena samo!

E sad...imam par programa viska mislim za ciscenje svih cuda koja se pokace s neta pa da nabrojim:
    Spybot Search and Destroy
    Spyware Doctor
    Ad-aware
    Registry Mechanic
    TuneUp Utilities 2004
    Advanced System Optimizer

Svi oni dobro rade...ali ja mislim da je ovo previse programa samo za jednu upotrebu pa sam htjela da mi preporucite koje programe da skinem posto ne znam koji je dobar koji nije. Ovaj Tune mi je nasao milione problema koji drugi nisu pa ja mislim da je dobar jel???

Zatim...ovo kod mene je laptop i od cjelog kapaciteta od nekih 22.3GB meni samo slobodnog prostora ima 3.19GB...sad nesto kontam da to nije povezano gore s onim mojim recovery sto sam uradila?? Sta vi mislite? Mozda i ovo sto imam dosta ovih malih programcica utice na memoriju, ja bih ipak da malo olasksam mom kompu rad. Cesto ga defragmentiram takodje.

Isto koristim SIS SOFTWARE SANDRA LITE pa reko da cujem vase misljenje valja li to cemu? Onako meni fino radi, ono samo mi daje info o kompu al reko da nema sta bolje.

I da dodam na sve ovo da mi je komp Windows XP.

Kao sto naslov kaze ja bih ipak malo savjeta da dobijem od ovih malo strucnijih kako da poboljsam rad samog kompa itd....ma sve sto kazete uzimam u obzir osim zajebancija hehe.

pozz i unapred zahvalna!

Početnik
    Učlanjen
    07.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano !!

Ljudi pa sta je...zar niko ne zna malo meni da pomogne

juhu ima li koga?

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pa... ima ovde uvijek nekoga.. Koliko mogu da primjetim nisi bas neiskusna i rekao bih da se snalazis dobro sa racunarom pa samim i tim ni nije jasno da bas trazis pomoc ove vrste jer si imala dosta vremena da sve shvatis sta ti je najbolje..

Komp si pretrpala a sama i ne znas cime.. Koliko si nabrojala programcica ne vidim da imas nesto preveliko da bi ga time zatrpala.. Sve programe koje imas nisu bas nesto veliki..

Dakle, za pocetak pogledaj sta se desava sa Internet Temporary fileom.. Najvjerovatnije ti je u njemu dosta prostora zauzeto, naravno vjerujem da surfas sa IE..

Kada se otarasis fajlova u tempu pogledaj sta prostora imas..

Sto se tice programa, tema je bilo i u vezi browsera, adware programa, antivirusa i sl..

SiSoft Sandra je veoma dobar i koristan program ali ja koristim to bas kada mi nesto prijeko treba.. Ne vidim bas prijeku potrebu za tim..

Eh, napisah se ja kojecega a da nisam napisao nista znacajno.. Hmmm.. Do tebe je najvise sta i kako...

Mozda jos naleti neko ko ce da da neki komentar...
    Poz.

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Kakve ovo veze ima sa software-om?
    Elem, system restore ( tj file koji se pravi ) moze da zauzme cak i do nekoliko GB...Hybernate file zauzima oko 280 mb cini mi se. Pa onda na to dodas Win, pa Program Files pa svasta nesto sto imas od neke muzike, filmova itd itd i eto..Napuni se za cas...

Aktivan član mshone (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

skini stavke 2,4 i 6.Vise antivirusa ili antispywarea mogu se sukobiti.Slicno je moguce i sa vise programa za optimizovanje sistema.Po jedan od svake vrse, sa najboljim kritikama i to je to.-znaci stavke 1,3,5

Početnik
    Učlanjen
    07.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano !!!

GZ...pa i nisam bas mnogo iskusna s kompjuterima ali ucim i to vecinom preko HELP opcija u svim programima kad imam neki problem. I da, obrisala sam sve iz Internet Temporary Files i mnoooogo vise prostora sad imam, s 3GB je skocilo na 9 tako da sam zadovoljna hehe. Vjeruj mi da ja pojma nemam zasta se bas koristi onaj SANDRA program ali posto sam imala problema s temp. na kompu skinula sam je da mogu pratiti samu temperaturu posto nisam znala kako drugacije, a i ovo mi je jedan drugar rekao hehe.

Agent Orange...ne znam ni ja kakve veze ima sa softverom ali sam losa kad trebam naci mjesto gdje da postavim post osim nekih...posebnih situacija
    8)
    Nisam sigurna bas da sam te shvatila u vezi onog sa System Restore jer ne kontam da je Recovery taj na CDu isto kao i System Restore ovdje na kompu, znaci dzaba sam se mucila....ili tako nekako...voljela bih da mi malo pojasnis u vezi ovoga, a i ako imas neki predlog...znas vec sta ces

Mshone...hvala!

pozz

Početnik
    Učlanjen
    07.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano !!!

Zaboravih reci da sad krstarim Operom, psoto mi IE vise uopste ne radi ja pojma nemam sta mu je, ni IE ni MSN . Tacnije, ponasaju se kao da nisam prikljucena na internet!

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pored svega navedenog Anjice izgleda da je doslo vrijeme da se tvoj kom detaljno tacnije obraduje jednim Formatom particije na kojoj ti je OS i da krenes sa instalacijom novog OS-a i da lepo uzivas u svemu kao i do sada.. Poz i srecno...

Početnik
    Učlanjen
    07.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano !!!

Eh pa sad me stvarno rastuzi... .... pa ja ne znam da uradim to sto si rekao, a ni nemam dovoljno love da platim da mi urade to posto ovdje deeeeruuu te ko masnu vrecu sto se kompa tice...

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Hmmmm. priznajem ako nisi vjesta sa tim da moze da bude tako.. Mada se nisi izjasnila odakle potices, tacnije gdje se nalazis, u mojem kraju takav posao kosta 25 evrica i nije problem.. Dovoljno je da se formatira particija i da se instalira sistem a programe mozes i sama..

Posto je Lap top kod tebe tu je i vise posla ako ne budes imala sve instalacione diskove od drajvera tvog laptopa..

Sad, imas ozbiljan problem jer ocigledno da imas ostecenja na kompu i da ti nesto da kazem jede resurse HDD-a.. Pored svih navedenih programa i dalje si rekao bih zarazena nekim virusom koji ti nanosi stetu..

U svakom slucaju ja bih ipak isao na Format..

Početnik
    Učlanjen
    07.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano !!!

GZ...u pitanju je Sjeverna Evropa, Skandinavija. I vidim ja da ovom kompu stvarno hvali vjesta ruka jer je stvarno zvijer, treba njemu reinstalacija svega ali ne bih vjeruj mi da se petljam jer ne znam, ne znam ja stvarno kako ovo. Imam neke drivere na CD-ima sto sam dobila uz komp kad sam ga uzela ali ne znam jel to sve. Nemam nikog poznatog ko mi moze to srediti, a nisam sad pri nekim parama da placam mada vidim da cu morati.
    I ajde nije mi zao sto cu platiti il sta znam...ali mi je zao sto ce mi komp uzeti na 2 mjeseca ako vec planiram da ga nosim tamo gdje sam ga i uzela jer mi garancija jos traje...a na krace ne moze.

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Ako je ukljucen. System Restore non stop pravi/dopunjuje (kako god hoces) file, u kojem smesta sve potrebne informacije ( promene, instalacije, deinstalacije bla bla ) E sad, sto vishe puni taj file informacijama, taj file je sve veci i veci tj tezi...logicno...
    A ako ti je od 10 i kusur GB ostalo 3 i kusur, onda ti nista ne jede memoriju, vec ti je hdd pun...

A sto se tice instaliranja Os---> http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=29219

Početnik
    Učlanjen
    07.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano !!!

Eh, eh...pola ne kontam, pola kontam...mislim ono za reinstalaciju.

Hvala u svakom slucaju! :wink:

Poznat loop (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: !!!

Citat Original postavio anjica
    GZ...u pitanju je Sjeverna Evropa, Skandinavija. I vidim ja da ovom kompu stvarno hvali vjesta ruka jer je stvarno zvijer, treba njemu reinstalacija svega ali ne bih vjeruj mi da se petljam jer ne znam, ne znam ja stvarno kako ovo. Imam neke drivere na CD-ima sto sam dobila uz komp kad sam ga uzela ali ne znam jel to sve. Nemam nikog poznatog ko mi moze to srediti, a nisam sad pri nekim parama da placam mada vidim da cu morati.
    I ajde nije mi zao sto cu platiti il sta znam...ali mi je zao sto ce mi komp uzeti na 2 mjeseca ako vec planiram da ga nosim tamo gdje sam ga i uzela jer mi garancija jos traje...a na krace ne moze.
    Pa bolje nauci nego da placas :wink:

Početnik
    Učlanjen
    07.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano !!!

Slazem se...nasla sam simulator za instalaciju XPa evo ucim se...hehehe!
    pozz

Slične teme

1. Kako povezati dva kompa
    Autor RAJIC u forumu Hardver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.06.2008., 14:24
  2. kako povezati dva kompa
    Autor Kupachica u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 12.10.2005., 00:30
  3. Kako poslati MMS sa kompa
    Autor NemanjabNS u forumu Mobilna telefonija