Kupnja novog PCija

mefhisto

Zainteresovan član
Poruka
340
U novu konfu koju hocu da uzmem drugovi su me savetovali da uzmem procesor sa 64 bita Nforce 3 maticnu, i geforce 6600 valjda sa 128 mb i 512 ili 1024 rama, mada mislim da je dosta 512.

Sta vi mislite, koju konfu je najbolje da uzmem i cuo sam da sa novim procesorima sa 64 bita treba da se ima windows xp 64 koji je tek sad izasao i da se procesor nece tako dobro pokazati bez tog windows xp 64 i bez odgovarajuce maticne?
 
Pa bez odgovarajuće matične,nećeš moći ni da postaviš 64bit procesor u ležište jer broj pinova nije isti kao kod 32bit,tako da je imati moraš (osim ako procesor neće da ti stoji u regalu). :) Što se tiče softvera,mošež da koristiš stari win32,ali bez 64bitnog windowsa xp nećeš ni osetiti da imaš novi procesor,a isto važi i za ostale aplikacije.Nalaženje softvera za 64 bita nije baš lako.Zato ga i zovu "nedonošče". :lol:
 
Uf!
ma nije tacno da se nece osetiti da ima 64-ku, ako koristi programe 32 bitne.cinjenica jeste da jos dugo longhorn nece biti stabilamn, iako izadje uskoro.Uostalom, treba strateski gledati-ti sada kupujes novu masinu i pruzi se najbolje sto mozes.Ako kupis 32-bitnu konfiguraciju, moraces da je korenito nadogradjujes za godinu dana.Ovako, samo parcijalno.Normalno, pare su u pitanju, pa ako mozes da se pruzis-napred na 64!
ps-i da!Malo je 512.Daj duplo!
 
Uzmi nForce 4 plochu malo je skuplja ali ima PCI-Expres a GF 6600 za PCI-e je jeftinija od one za AGP taman toliko koliko je NF4 plocha skuplja od NF3 sa AGP slotom. Necesh biti u gubitku a imacesh brzu grafiku koju cesh i kasnije moci da zamenish jacom bez zamene ploche.
 

Back
Top