Mihail Šolohov - Tihi don

Kad sam video ovu temu veoma sam se obradovao,a onda... :( Užasna je šteta ne pročitati tu knjigu,ona je toliko genijalna,toliko puna prave mudrosti, prave primenjive filozofije. Izvukao sam sam jedno tri ili četiri strane odličnih citata.Biblija. Pozdrav :D
 
u moje vreme bio film u 4 nastavaka , naravno na VHS :lol:
Šta će ti referat, zar nij edovoljno da pročitaš?
Raspitaj se, sigurno će ti neko od mladih profesorki iz komšiluka napisati ako to treba, znam da čine takvu vrstu usluga :wink:
 
to je jedna od retkih knjiga koju nisam procitala do kraja.procitala sam dve a trecu zaista nisam mogla,osim one ljubavne price izmedju Askinje i Grise niceg se drugog ni nesecam.Jedna od knjiga koju treba izbaciti iz lektire.Isti je slucaj i sa socijologijom koja je prisutna na fakultetima,to je sve komunisticka zaovstavstina.
 
aca ns:
Kad sam video ovu temu veoma sam se obradovao,a onda... :( Užasna je šteta ne pročitati tu knjigu,ona je toliko genijalna,toliko puna prave mudrosti, prave primenjive filozofije. Izvukao sam sam jedno tri ili četiri strane odličnih citata.Biblija. Pozdrav :D
to moze da kaze samo neko kome je Turgenjev svojevremeno bio omiljeni pisac,ako se ne varam?
 
I ja sam prochitala dve,sa ovom trecom otezem vec dugo vremena,j,ali cu je procitati jer ako je sad ne procitam,nikad necu.A shto se tice komunisticke zaovsavshtine,potpuno se slazem.Mislim da je knjigu izuzetno teshko razumeti ako ne drzish geografiju Rusije i Ukrajine u malom prstu.
 
aca ns:
Kad sam video ovu temu veoma sam se obradovao,a onda... :( Užasna je šteta ne pročitati tu knjigu,ona je toliko genijalna,toliko puna prave mudrosti, prave primenjive filozofije. Izvukao sam sam jedno tri ili četiri strane odličnih citata.Biblija. Pozdrav :D
Tacno tako! Mislim da ces mnogo izgubiti ako ne procitas to delo, ali citati samo ljubavne delove je glupo! To je povrsno, onda bolje uzmi neki ljubavni roman u trafici! Bolje ti slatka, sedi i knjigu u sake! Nikakve skripte ti nece pomoci!
Aco, bas bi se siti napricali na ovu temu! Steta sto je postavljena ne pogresan nacin! :roll:
 
Чиста романтика на делу: Аскињи смреди испод пазуха, а он у том смраду ужива, и све то усред сена :)
Постоје и озбиљне студије које поричу Шолоховљево ауторство дела.

Поздрав,
Лилит
 
Лилит:
Чиста романтика на делу: Аскињи смреди испод пазуха, а он у том смраду ужива, и све то усред сена :)
Постоје и озбиљне студије које поричу Шолоховљево ауторство дела.

Поздрав,
Лилит
Joooj, izvini molim te! Nisam znala da proces znojenja nije svojstven ljudskom rodu :?: Da si citala delo kako treba, a ti to nisi, shvatila bi da to nije romantican roman sa ljubavnom pricom, a to je tebe izgleda jedino i zanimalo! Iz tvog smesnog komentara, vidi se da nisi kompetentan sagovornik na ovu temu.
Da, jos jedna stvar! Ako te zanima pitanje autorstva, mogu ti priloziti poduzi spisak najnovije literature, koja ce ti to sve pojasniti, ali sumnjam da te to interesuje!
 

Back
Top