Kolica za bebu

new mama

Početnik
Poruka
9
Trenutno sam pri kraju sedmog meseca trudnoce i vec sam sa suprugom obisla mnogo radnji sa bebi opremom. Sve nam je jasno oko kreveca, ormarica za presvlacenje... Medjutim... kolica... Shvatili smo da su isuvise skupa da bismo napravili gresku. MOLIM sve vas sa iskustvom da mi pomognete u izboru. Razmisljali smo o varijanti 3 u 1 (kolica, nosiljka i sediste za auto), ali i njih ima raznih i po razlicitim cenama (od 12 do 45 hiljada). Koja je marka dobra, sta je sigurno dobro, a da to nije onaj precenjeni Chicco?
 
I meni bi savet dobrodosao ... Lutam vec mesecima i ne mogu da se odlucim ... Ja sam gledala da drska moze da se premesta, da imaju tri polozaja, da su lagana, lako rasklopiva, da imaju i sediste za auto, da su lepa, da nisu skupa... uhhh i ne mogu da se odluciiiiim :cry:
 
hm.prvo da vam kazem da kolica moraju biti lagana!
znaci kada ih kupujete rasklopite ih i sklopite jednom rukom,i probajte da ih drzite u rukama,kao da nosite,nekoliko minuta :P pritom ne zaboravite da nece biti prazna,da u njih stize najmanje mis od 4 kg :P
moje iskustvo..3.polozaja, bez sedista.zato sto to sediste kratko traje,jer je za male bebe...a posle svakako morate kupiti normalno sediste.
tako da ce za tu svrhu dobro doci i korpa u kojoj ste izneli bebu iz porodilista.
naravno ako novac nije problem...svakako kupite i malo sediste.jako je prakticno,i moze da se fiksira pored mame koja vozi :wink: ali nije neophodno.
i meni je chicco super,jeste skuplji,ali izdrzace te 2-3 godine koliko vam trebaju kolica.za ostalne nisam sigurna,jer znam njih par koji su probali jeftine varijante,pa kupovali kolica ponovo!
e,da i peg eprego su super.
 
bitno:da moze i lezeci i sedeci polozaj,tako ce ti trajati do 3 god.da ima korpu jer kad izadjete u setnju pa kupis usput 2kg krompira i 1kg luka dobro dodje.da je lagana jer ko zna na kakve ces stepenice da nailazis
e sad od marke do marke ja sam kupila neku bezveze marku al evo mala ce u julu 3 god a kolica su jos dobra,ne moras bas bogatstvo da das al ni neki krs
 
i,da moja drugarica ima kolica,koja zeli da proda...jedna su chicco aluminijumska,druga su neka super,engleska.
pa ako vas zanima...javite mi se :wink:
i znam da bi ih dala jeftino
 
E, oko kolica imam razvijenu citavu teoriju, ali cu se truditi da budem sto kraca u ive kasne sate!
Stp se tice kolica 3 u 1.
1. onaj lezeci deo- korpa ili nosiljka ti apsolutno ne treba- tj potrebno ti je samo da izneses dete iz porodilista, za sta moze da posluzi i obicna (sundjerasta) koju mozes i da pozajmis(tako smo mi uradili). Uz to, tvoja beba ce se roditi u sred leta, pa joj u `lezecem periodu` nece trebati takva izolacija kad je setas.
2. deo koji se zove autofix ti je NEOPHODAN ako vozis auto i ako planiras da budes samostalna, tj da sama vozis svoju bebu. Ako ne vozis, do momenta kad joj kupite sediste za auto drzaces je u rukama.
3. kolica koja idu u ovom paketu su `kisobran` model. imaju oko 10 kg i nisu bas lako sklopiva- rasklopiva. Jos jedna bitna stvar koju isam znala kad sam kupovala kolica- italijanska kolica se sasvim lepo pakuju u gepek npr fiat punta, ali u nemacki auto iste velicine (vw polo u mom slucaju) sanse nema da stanu, tako da ih vozim na prednjem sedistu.Dakle, pri izboru kolica vazan je model automobila u kojima ce se ona voziti.
Ne umem da ti kazem koja kolica da kupis, jer sam prilicno lutala i bila nezadovoljna dok nisam kupila obican kisobran od 4.5 kg( kad dete stabilno sedi). Koristila sam pored chiccovih i Geoby,americka, kupuju se na buvljaku i kostaju 5000, ali su jako udobna, lako se pakuju, jedino su malo `gabaritnija`(videla ih posle u sexigrad-u :wink: ), imaju veliku korpu ispod , ne sagonjem se kad ih vozim, ne sutiram tockove,itd itd..
Dakle ,kupi kolica i autofix(ako ti treba) odvojeno, zgodno bi bilo da se `pakuju` jedno u drugo,ali ne mora, malu bebu sasvim lepo mozes da vozis i bez tih dodataka.

sretno
 
Moj savet vam je da NE SLUSATE savete drugih!!!
Birajte kolica prema sebi samima i svojim potrebema, da vama licno bude lakse. Bebi ce biti dobro u svim slucajevima, ako je udobno smestite, jer ona ne oseca komfor. Dok postane svesna sta je to, prevazicice i nosiljku i sediste za auto.
Evo na sta treba da obratite paznju, a onda sami odlucite kakva kolica vam trebaju:
Prvo treba da rascistite sa sobom - cemu ce sluziti ta kolica!!!??? Da li iskljucivo za setnje, ili kao neophodno bebino prevozno sredstvo?Nosiljka i sediste za auto uvek mogu da se kupe i posebno, ako utvrdite da su vam neophodni. Ne zurite s tim. Iz licnog iskustva mogu da kazem ovo: lagana kolica na rasklapanje, kojima moze da se barata s JEDNOM RUKOM, jer... ko ce nositi bebu i ostale stvari, ako nema ko da pomogne??? Nekada ce neko od vas dvoje biti sam sa detetom, zar ne!? Mislim da treba da zamislite sebe i u takvim situacijama, kada birate kolica, a zato ona treba da budu sto jednostavnija.

Puno srece!
 
Inglesina.
Doduse mi smo kupovali kolica pre 4 godine, tako da ne znam sadasnje modele.
Vazno je da su lagana i da se lako sklapaju.
Takodje je meni bilo zgodno kod ovih kolica da moze da se upravlja sa jednom rukom, mada su bila takozvani "kisobran" model.
 
U svakom slucaju hvala svima na odgovorima. Sada mi je malo jasnije. Ustvari, problem je u tome sto nikada nisam imala male bebe u svom okruzenju, tako da ne znam nista o tome. A sada kada ocekujem svoju sopstvenu bebu, htela bih da sve bude vise nego savrseno. U jednoj radnji sam videla kolica koja su kostala oko 12.000 i onda sam se zbunjeno zapitala zasto ona kostaju tako malo u odnosu na sve ostale modele. Ne zelim da bacam pare na besto sto ce da se raspadne posle tri meseca, pa kupuj opet novo. To bi me finansijski dokusurilo, ali stvarno.
 
Хех... пре нешто више од 8 година, кад је било време за куповину колица били смо баш у шкрипцу са ловом ( мале плате и то...) , па сам колица купила на пијаци за тадашњих 100 марона ( дупло јефтиније од оних ''бољих''). Лепо су изгледала, а што је најбоље ( и што , искрено, нисмо очекивали ), то је да су издржала двоје деце...и то цело једно лето смо обоје деце возили заједно у тим колицима ( једно од непуне 2, једно од 8-9 месеци )...Свака им част!

Што значи..некад се може наћи добра и издржљива ствар а да није познате марке, и да није јако скупа.
Јест да нису била нешто екстра, за приказивање на штрафти и дивљење других мама...али деца у њима јесу! :D
 
Pre godinu dana sam kupila Graco kolica (engleska) za nekih 13-14000 din.(3 polozaja, jednom rukom se sklapaju, zimska oprema, gomilu dzepova i korpa, oko 7 kg, sve moze da se skine i lepo opere, na tockovima ima nesto kao amortizeri). Skroz su OK iako nije neka fancy firma.
 
Moje misljenje je da jedna kolica ne mogu da zadovolje sve kriterijume.Jos nisam videla kolica koja su lagana,cvrsta,za sve vremenske periode i sve uzraste deteta.Mi smo kupili kolica sa buvljaka(BebiMax).Prezadovoljna sam.Jedino se kod njih skida deo gde beba lezi ili sedi.Moze da se montira u kola kao autosediste.Dobili smo navlaku za noge,navlaku za kisu i torbu.Platili smo ih prosle godine 4500 din.Kad je mali napunio 8 meseci,uzeli smo takodje sa buvljaka kisobran-kolica i platili 2000 din.Prva kolica su ostala kao nova i cuvam ih za drugo dete,a ova druga su maksimalno iskoriscena.Saberi koliko su me izasla oba modela,a koliko ce tebe jedan model koji ti sigurno nece zavrsiti posao.Pitanje izbora je koliko je bitna firma zbog manekenisanja.
 

Back
Top