Korupcija-kako je leciti

crni djordje

Primećen član
Poruka
846
Korupcija…Slaninarenje…Sveprisutan problem u Srbiji danas.Jedna pricica za danas,za uz kaficu…Necu pisati o cika Labusu,covek se tapirao,I o tim velikim drmatorima iz Vlade koji su ogrezli u svemu tome.Jednu malu pricu cu ispricati iz svakodnevnog zivota.Covek je iz Prijedora dosao na VMA da zakaze operaciju,ima neki benigni tumor na mozgu.I doktor koji ce ga operisati njemu kaze sve je to u redu gospodine,ali da bi dobili normalnu lekarsku negu I da vam ta operacija protekne kako treba,morate da platite 1200 eura.Covek sirotinja,radnik,tezak,ali nakrpio nekih 350 uzajmio se valjda I kaze pa ja nemam vise,to je sve…A ova vucibatina doktorska kaze mu pa ja ne mogu tako,ja imam ljude koje trebam da platim,cekajte da zovem kolegu.I pozva covek kolegu,nesto je pricao s njim I kad je prekinuo vezu kaze ovom jadniku da mogu da mu izadju u susret I da ce ga sada samo kostati 700 eura operacija,I posto su oni dobri ljudi oprostice mu tih 500 evrica.Covek sta ce,sestra mu zivi u Beogradu,ode kod nje sav srecan sto su mu ovi slaninari oborili cenu.Isprica on njoj sta mu se desilo I zena poludi.Pozove slaninara I sve mu po spisku,ali se kao dogovore da se to plati.I ta prica dodje do mene,posto je komsinica iz iste zgrade.Ja predlozih da ona te novcanice obelezi,da ponese diktafon koji sam joj sa slascu dao I da prijavi stoku bezrepu policiji.Sve poredu krivicna prijava,sud casti I sve ostalo…Onaj jadnicak se uplasio da ce ga ubiti zbog toga,jedva ga ubedismo da se to tako odradi…
Zena veceras ode na sastanak I da da slaninaru pare.Sta ce dalje biti pisacu vam tacno u 20:00 trebaju da se nadju.
Eto tako se to radi.Tako treba protiv stoke koja nam ne da da zivimo normalno,tako treba protiv korupcije…Uvek postoji resenje,I uvek mozemo zapoceti promene stvarima na koje mozemo da uticemo.Jer million fragmenata cine jednu veliku sliku,sliku Srbije u 21.veku.Ako svako sredi po jedan fragment,slika ce se promeniti.
Toliko od mene za sada,bicete u toku
:wink:
 
Isti slucaj se desio prosle godine ili pretprosle cini mi se, doktor je snimljen, novcanice obelezene i sta se desilo? NISTA!
Zasto? Zato sto su njegove kolege iste, zato sto su njegovi nadredjeni isti, svaka cast casnim i postenim ljudima, ali dok gore pomenuti ne dobije otkaz, zaglavi corku tj. bude zestoko kaznjen, tako da vise nikad ne moze da se bavi profesijom lekara, imacemo korupciju i to svuda.
Prvo su nam korumpirane sudije, pa policija(stozeri borbe protiv korupcije), pa raznorazne inspekcije, a sve to zacinjeno uticajem raznoraznih lobija(privrednih, politickih itd.)
Ko ce sve to da pokrene?
"Mali covek zeli preko crte,
mali covek zeli, ali ne sme."
Ucenjivati coveka bolesnog a uz to i siromasnog, ostavljenog na milost i nemilost alavim idiotima, najperfidniji je i najnemilosrdniji vid izopacenosti
ljudskog karaktera...
Da ne pricam o neuspesnim operacijama, o uzalud bacenim parama, o upropascenim zivotima, karijerama, a oni zasticeni kao beli medvedi.
Na zapadu se otimaju advokati, ne bi li ih odrali zbog obestecenja, naravno i njima kinta u dzep, ali za ove nase treba bas to, da im uzmu i blato ispod noktiju.
Nisu bolje zasluzili.
Oni ne razlikuju spasavanje ljudskih zivota od pijacne tezge.TEZGAROSI. SRAMOTA ZA PROFESIJU, ZA COVEKA!
 
Nisam mogao da smislim nista sinoc. Imao sam slicne situacije I nisam mogao sebi da pomognem. Kako moze lekar da postane bezdusan ako ne dobije poklon. Ne svaki, naravno. Vremena jesu teska ali I oni su razmazeni. Ipak mislim da treba da odete smrtno ozbiljni kod lika I u cetiri oka mu pripretite prijavom ili necim slicnim. Rizikujete “losu uslugu I nemanje motiva”. Znajte da ako se uvredi to moze biti trajno I fatalno. Osecajni su jako. Na kraju, mozda inspektor pristane da ode sa vama kao rodjak pa neka cuje na licu mesta.
 
Keeper:
oh, vidi imamo mi nashe gerilce koji se bore protiv korupcije :D strava. karadjordje, svaka chast. tamani tu buraniju i pecaj sitnu ribu. koja uzgred smrdi od glave pa nadalje ;-)
Ne znam sta ti je to znacilo KEEPERU?Ja znam da riba smrdi od glave pa nadole,a sta ja treba da radim da idem ispred Skupstine I da demonstriram sam?Ili da strajkujem opet sam zato sto ima nesto trulo u drzavi Srbiji?Pa ti najbolje znas kako se u Vrbasu zivi zbog te iste korupcije.Svaki gradic u unutrasnjosti je pogodjen ovim problemom,ustvari,svaki gradic je postao kao KNEZEVINA iz davno proslih dana.Podmazi ovoga u Opstini,onoga u Sudu,Peru u policiji,a grad propada…Pitaj me kako znam?Pa bio sam primoran da zbog prirode svoga posla zivim tri godine u jednom gradicu na Istoku Srbije.Opstinska vlast nikada gora,ceo grad prica kako je ovaj potkupio ovog,onaj potplatio onog I koliko tacno kosta radno mesto u lokalnoj pivari,koliko kosta odlazak kod lekara I da ti ne pricam sta sve jos.A grad propada…Ono malo mladih sto ih jos ima dole besciljno lutaju gradom,mrtvo more…Fasade propadaju,ljudi I dalje po prodavnicama upisuju kolko ce hleba I mleka uzeti.Kao cetrdesetih godina prosloga veka!!!I svi su to prihvatili kao nesto normalno.Da li je to normalno?
A keeperu?Kazi sta po tebi treba Srbiji da bude normalna?Da se ocisti od bagre I od sljama.Ja sebe ne vidim u toj prici I uvek cu se boriti da se ta prica zavrsi konacno.Toliko o tome.
Volim svoju zemlju I ne volim ono u sta se pretvorila,I uvek cu se boriti protiv slaninara.Toliko od mene.

:!: :!: :!:
 
Normalna reakcija coveka kada pokusa neko da ga zajase. Mi smo zemlja na sestom mestu po korupciji a devedesetih smo bili drugi, iza nekakvog Zaira ili Angole. Sta, da se dovoljno spuste kriterijumi nisko pa da sve malo vise bude suludo i blesavo? To je pravo coveka u svojoj zemlji. Posto postoje prava svega i svacega, prava nepusaca, rasnih pasa i ostalih mogu da postoje prava ljudi koji hoce da se izlece.
 

Back
Top