Bez viza

valdemar

Zainteresovan član
Poruka
124
:idea: Dakle, nisam siguran da li je spisak 100% tacan, pa ako neko zna, neka dopuni ili ispravi. Elem, sa SCG pasosem, viza vam nije potrebna za ulazak sledece zemlje:

EVROPA
Andora
Belorusija
Bosna i Hercegovina
Bugarska
Hrvatska
Makedonija
San Marino

AZIJA
Irak
Japan
Kipar

AFRIKA
Alzhir
Bocvana
Egipat
Gvineja
Nigerija
Sejsheli
Tunis
Zimbabve

AMERIKE
Argentina
Bolivija
Ekvador
Kosta Rika
Kuba
Meksiko
Chile


Dakle, ukoliko znAte za jos neku zemlju, bas bi mi bilo drago da dopunite spisak... :)

*Za Andoru ne treba viza, ali morate proci kroz Francusku ili Spaniju, dakle - Schengen! Za San Marino isto tako, jedino ako ima neka varijanta helikopterom od Riminija na Jadranskom moru... :twisted:
 
valdemar:
:idea: Dakle, nisam siguran da li je spisak 100% tacan, pa ako neko zna, neka dopuni ili ispravi. Elem, sa SCG pasosem, viza vam nije potrebna za ulazak sledece zemlje:

EVROPA
Andora
Belorusija
Bosna i Hercegovina
Bugarska
Hrvatska
Makedonija
San Marino

AZIJA
Irak
Japan
Kipar

AFRIKA
Alzhir
Bocvana
Egipat
Gvineja
Nigerija
Sejsheli
Tunis
Zimbabve

AMERIKE
Argentina
Bolivija
Ekvador
Kosta Rika
Kuba
Meksiko
Chile


Dakle, ukoliko znAte za jos neku zemlju, bas bi mi bilo drago da dopunite spisak... :)

*Za Andoru ne treba viza, ali morate proci kroz Francusku ili Spaniju, dakle - Schengen! Za San Marino isto tako, jedino ako ima neka varijanta helikopterom od Riminija na Jadranskom moru... :twisted:
a sta mislis, treba li za juznoafricku republiku?
 
Nazalost, ja cu malo da skratim spisak ;)

Sto se Azije tice, ako je Kipru uopste tamo bilo mesto, sada u svakom slucaju vise nije - od oktobra 2003. Kipar trazi vize za gradjane SCG, tacno sest meseci pre ulaska u EU, poput Madjarske. Japan je takodje uveo vize. Za Irak, ko zna sta je sada tamo...

U Amerikama je za Kosta Riku potrebna viza i to se jako tesko dobija - cak su i Hrvati u istoj situaciji. Takodje i za Meksiko, meni se desila jedna cudna situacija, bio sam u San Diegu i hteo u Tijuanu na jedan dan, medjutim nisam mogao i Amerikanci u njihovom Immigrationu nisu mogli da se nacude da Meksiko nekoga nece da pusti zbog vize, a taj ima multi americku vizu, ljudi su se smejali, prepricavali...

Mozda bi bilo interesantnije videti koje su to zemlje gde se vize ultra lako dobijaju, tipa da je to samo formalnost ili da se za neku kintu dobiju na granicnom prelazu (npr. Turska). Pored ove pomenute, znam da su takve Kina i Hong Kong.
 
u svakom slucaju hvala na updateovanju informacija... na nekim "odeljcima" smo vec i revidirali listu ali to je bilo dosta davno... izgleda bi trebalo sastaviti konacnu listu, a svakako bi bilo korisno i to sto ti kazes, da se stave i zemlje gde se viza lako dobija ili gde je to cista formalnost... :D
 
Ovo su najsvezije informacije sa sajta Ministarstva inostranih poslova. Bilo je slucajeva da su se pokazale kao netacne, ali za nosioce "obicnih" pasosa (kategorija P), nisu potrebne vize za:

EVROPA
- Andora
- Belorusija
- Bosnia i Hercegovina
- Bugarska
- Hrvatska
- Makedonija
- Slovenija*

AMERIKE
- Argentina
- Cile
- Kuba

AZIJA
- Sri Lanka

AFRIKA
- Bocvana
- Maldivska ostrva
- Niger
- Sejselska ostrva
- Tunis
- Zambija

Na granicnom prelazu mogu se dobiti vize za Azerbejdzan, Tursku i Egipat.

U medjuvremenu sam pogledao ovaj thread na drugim podforumima i nazalost moram da primetim da su nam ipak potrebne vize i za Juznu Koreju i za Tajland, iako tamo pise suprotno. Tajlandska viza je cak neprijatno skupa, jos malo pa kao nasa, za koju inace mislim da je najteza viza na svetu...

Takodje mi se cini da je bolje napraviti spisak zemalja cija se viza tesko dobija, jer ih, verovali ili ne, ima mnogo manje :) Jedini je problem sto su upravo te zemlje najblize, najcesce i najatraktivnije destinacije...

* - U Sloveniju se moze bez vize ukoliko drzavljanin SCG ima odobren boravak, ili vazecu C ili D vizu bilo koje zemlje clanice Sengenskog sporazuma, UK ili Irske; moze i tranzit kroz Sloveniju ukoliko je pomenuta viza upravo istekla (npr. Sengen na jedan ulazak i izlazite iz Austrije u Sloveniju), ako je cilj putovanja zemlja domicila, tj. SCG.
 
babygirl:
valdemar:
:idea: Dakle, nisam siguran da li je spisak 100% tacan, pa ako neko zna, neka dopuni ili ispravi. Elem, sa SCG pasosem, viza vam nije potrebna za ulazak sledece zemlje:

EVROPA
Andora
Belorusija
Bosna i Hercegovina
Bugarska
Hrvatska
Makedonija
San Marino

AZIJA
Irak
Japan
Kipar

AFRIKA
Alzhir
Bocvana
Egipat
Gvineja
Nigerija
Sejsheli
Tunis
Zimbabve

AMERIKE
Argentina
Bolivija
Ekvador
Kosta Rika
Kuba
Meksiko
Chile


Dakle, ukoliko znAte za jos neku zemlju, bas bi mi bilo drago da dopunite spisak... :)

*Za Andoru ne treba viza, ali morate proci kroz Francusku ili Spaniju, dakle - Schengen! Za San Marino isto tako, jedino ako ima neka varijanta helikopterom od Riminija na Jadranskom moru... :twisted:
a sta mislis, treba li za juznoafricku republiku?
A jel znas gde je vadio vizu, jer kod nas nema juznoafricka ambasada?Hvala
 
babygirl:
A jel znas gde je vadio vizu, jer kod nas nema juznoafricka ambasada?Hvala

Viza za Juznu Afriku se moze izvaditi preko agencije 'Phoenix Travel', ona se nalazi u Francuskoj, odmah ispod Trga Republike, sa leve strane ulice. Iz objasnjenja se vidi da ne znam tacan broj :) Osim viza, oni se specijalizuju za aviokarte bas ka tim destinacijama u podsaharskoj Africi.

Kosta nesto manje od 100 evra i pasos se salje u ambasadu Republike Juzne Afrike u Atinu. Ceo proces traje oko nedelju do deset dana. Ako se trazi multiple viza (sto je zgodno, jer u susedstvu zaista ima sta da se vidi) u pozivu mora jasno da stoji osnov za tako nesto. Koliko se secam, nije bio problem da se vize za susedne zemlje koje ih zahtevaju izvade u Pretoriji ili Joburgu.
 
Sto se Azije tice, ako je Kipru uopste tamo bilo mesto, sada u svakom slucaju ...

Da, Kipru je tamo bilo mesto, ukoliko si mislio "geografski" :!: To sto je u EU ne menja njegov geog. polozaj - i Izrael je u Aziji pa ucestvuje na evropskim prvenstvima i Evroviziji... :?
 
meelosh_bg:
babygirl:
A jel znas gde je vadio vizu, jer kod nas nema juznoafricka ambasada?Hvala

Viza za Juznu Afriku se moze izvaditi preko agencije 'Phoenix Travel', ona se nalazi u Francuskoj, odmah ispod Trga Republike, sa leve strane ulice. Iz objasnjenja se vidi da ne znam tacan broj :) Osim viza, oni se specijalizuju za aviokarte bas ka tim destinacijama u podsaharskoj Africi.

Kosta nesto manje od 100 evra i pasos se salje u ambasadu Republike Juzne Afrike u Atinu. Ceo proces traje oko nedelju do deset dana. Ako se trazi multiple viza (sto je zgodno, jer u susedstvu zaista ima sta da se vidi) u pozivu mora jasno da stoji osnov za tako nesto. Koliko se secam, nije bio problem da se vize za susedne zemlje koje ih zahtevaju izvade u Pretoriji ili Joburgu.
:D Hvala ti jos jednom, ili bolje jos nekoliko puta ya ovako podrobne informacije.Jel znas da je Kejptaun na petom mestu kao jedan od 50 najlepsih mesta na planeti. Pozdrav
 

Back
Top