Savremena zena i njeno JA - gde nestade?

Pera_Zdera

Domaćin
Poruka
3.555
Da li u danasnjem svetu postoji neka zena koja koristi svoj mozak, koja ima licno svoje stavove, svoje principe kojih se drzi stalno - i to ne mislim samo na recima(jer su tako sve takve) nego na delu.
Koja je sposobna da se suprotstavi vecini i da kaze "to nije tako" na primer.

Mislim da "njeno" JA nestaje. Ona postaje bezlicna i primitivna, prosta za manipulaciju.

Nisam ovo napisao nikog da uvredim...nego da vam skrenem paznju na ovaj fenomen.
 
Hm...sta reci a ne slagati.Evo,ja sam bas jutros izgubila svoje JA.Cini mi se kad sam kolima htela da zgazim saobracajca a on me zaustavio a ja se setila da ga znam pa se sharmantno osmehnula i trepnula 2-3 puta i tiho i sramezljivo rekla ...izvini... :oops: a on me pustio bez kazne.
Hm...ko ga nadje njegovo je,meni je dobro i ovako
:wink:
 
Pera_Zdera:
Da li u danasnjem svetu postoji neka zena koja koristi svoj mozak, koja ima licno svoje stavove, svoje principe kojih se drzi stalno - i to ne mislim samo na recima(jer su tako sve takve) nego na delu.
Koja je sposobna da se suprotstavi vecini i da kaze "to nije tako" na primer.

Mislim da "njeno" JA nestaje. Ona postaje bezlicna i primitivna, prosta za manipulaciju.

Nisam ovo napisao nikog da uvredim...nego da vam skrenem paznju na ovaj fenomen.
taj fenomen nije karakterističan za suprotni pol.. u tvom pitanju, to je svakako ženski... mislim, verujem da je tako :wink:
ok, malo se zekim

ali da, to nema veze sa vremenom i mestom, niti sa polom
postoje kulture koje više neguju individualizam nego ova naša
kod nas biti drugačiji znači biti na meti stalnih udara
iz puno razloga... ne bih sada da se bacam u neku žestoku raspravu sama sa sobom
stvar je mnogo dublja nego što autor pretpostavlja, ali to je tako... neki ljudi prosto nisu sposobni da se ostvare, niti su im poznate takve potrebe... to su pokazala naučna istraživanja

jednostavno im to nije važno

ako ti je važno da se družiš sa tako visoko izdiferenciranim ličnostima nemoj ulaziti na više nivoe komunikacije sa drugima

prosto... :D
 
Pera_Zdera:
Da li u danasnjem svetu postoji neka zena koja koristi svoj mozak, koja ima licno svoje stavove, svoje principe kojih se drzi stalno - i to ne mislim samo na recima(jer su tako sve takve) nego na delu.
Koja je sposobna da se suprotstavi vecini i da kaze "to nije tako" na primer.

Mislim da "njeno" JA nestaje. Ona postaje bezlicna i primitivna, prosta za manipulaciju.

Nisam ovo napisao nikog da uvredim...nego da vam skrenem paznju na ovaj fenomen.
Nemoj tako Pero...ti bi se slognuo da vidis kako ja branim to svoje JA na mestima gde se trude da kazu nesto na racun zena i uopste na temama s kojim sa ne slazem bas...samo sto me onda kad tako mnogo branim odnosno lajem odma stave na lomacu u smislu da sam preterala da sam najglasnija da vodim glavnu rec i sl. Malo je na zalost bilo onih koji su ulazili u verbalni duel sa mnom..bolje im je bilo a i lakse verovatno da se kikocu i sapuci sa onima koje nemaju svoje ja i koje su bile dovoljno srecne sto pored njih sedi neko s kojim ce to vece da odu na kres i da glasa ne puste od sebe....mislim da dobro razumes sta kazem...Gde se ja se pitam u slucaju kad ja skocim da branim to svoje JA izgubio muskarcina koji ce da kaze: E zeno bozja prestani da pricas nisi u pravu? :evil:
 
ariela:
Nemoj tako Pero...ti bi se slognuo da vidis kako ja branim to svoje JA na mestima gde se trude da kazu nesto na racun zena i uopste na temama s kojim sa ne slazem bas...samo sto me onda kad tako mnogo branim odnosno lajem odma stave na lomacu u smislu da sam preterala da sam najglasnija da vodim glavnu rec i sl. Malo je na zalost bilo onih koji su ulazili u verbalni duel sa mnom..bolje im je bilo a i lakse verovatno da se kikocu i sapuci sa onima koje nemaju svoje ja i koje su bile dovoljno srecne sto pored njih sedi neko s kojim ce to vece da odu na kres i da glasa ne puste od sebe....mislim da dobro razumes sta kazem...Gde se ja se pitam u slucaju kad ja skocim da branim to svoje JA izgubio muskarcina koji ce da kaze: E zeno bozja prestani da pricas nisi u pravu? :evil:
E zeno skroz si u pravu. Naravno da tip ne voli devojku koja ce da mu zvoca i da se svadja sa njim i da ga nervira, ali to svoje JA mozes izreci i bez tih nekih stvari. Izneti svoje stavove na jedan kulturan, normalan i racionalan nacin je IZVODLJIVO, sto naravno podrazumeva i pomno slusanje i uvazavanje tudjih gledista....ako su vredni toga.

@Calimero
Licim li ja tebi na nekog ko voli da kafenise i tracari...i to jos u javnosti. :lol:

@Hanibal
Neko drugi im usadi njihovo JA. Neretko okruzenje, stampa i televizija, ali najcesce drugarice.

@Etotako
Naravno da svaki iole pametan muskarac vise ceni devojku koja ima svoje stavove i svoje JA. Svaki covek zeli ispravnu individuu a ne sablon i to los.
 
Pera_Zdera:
Da li u danasnjem svetu postoji neka zena koja koristi svoj mozak, koja ima licno svoje stavove, svoje principe kojih se drzi stalno - i to ne mislim samo na recima(jer su tako sve takve) nego na delu.
Koja je sposobna da se suprotstavi vecini i da kaze "to nije tako" na primer.

Mislim da "njeno" JA nestaje. Ona postaje bezlicna i primitivna, prosta za manipulaciju.

Nisam ovo napisao nikog da uvredim...nego da vam skrenem paznju na ovaj fenomen.

ja recimo ne koristim mozak.Koji moj ce mi mozak kad drugom organom postizem vise :wink:
 
mrzovoljna:
Pera_Zdera:
Da li u danasnjem svetu postoji neka zena koja koristi svoj mozak, koja ima licno svoje stavove, svoje principe kojih se drzi stalno - i to ne mislim samo na recima(jer su tako sve takve) nego na delu.
Koja je sposobna da se suprotstavi vecini i da kaze "to nije tako" na primer.

Mislim da "njeno" JA nestaje. Ona postaje bezlicna i primitivna, prosta za manipulaciju.

Nisam ovo napisao nikog da uvredim...nego da vam skrenem paznju na ovaj fenomen.

ja recimo ne koristim mozak.Koji moj ce mi mozak kad drugom organom postizem vise :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol:
 
Betty:
Jekyll_doesnt_Hyde:
Jos jedna tema za otvaranje nasih miop_ichkih zenskih okica i umova. Ah, ah, ah :P

Salu na stranu, ne razumem sta sad na zenskom kutku ima da se diskutuje o tome. Konformisti i nonkonformisti postoje kod oba pola. :idea:

hehe....a ajde pojasnio kakve su nam to OKICE, pls :lol:

shortsighted, unforesightful, myopic - lacking foresight or scope; "a short view of the problem"; "shortsighted policies"; "shortsighted critics derided the plan"; "myopic thinking"

kratkovidost bukvalna i figurativna i kak'a 'oces :P

BTW ne znam za tebe, ali ja stvarno jesam miop tj. kratkovida :P.
Trudim se da ne budem i mentalni miop,ali ne znam koliko mi uspeva :roll:
 

Back
Top