Zarada na netu - GRAFICKI DIZAJN

Nisam bas siguran, ja sam na 99 vec skoro 3 godine, i postoji tendencija ogranicavanja uvodjenja novih "dizajnera". Pogledaj samo smanjen broj unosa tj konkursa, pa ljude banuju na par meseci zbog loseg kvaliteta njegovih radova itd itd, znaci nece oni vracati dizajnere koji nisu aktivni, njima takvi ne trebaju.
 
Pozdrav svima.

Procitala sam prvih par stranica i vidim da su od davno, pa sam procitala poslednjih par stranica, vidim da se pricao kontestima i nacinu placanja. Ja bih da znam jednostavnu stvar, ako bi neko bio voljan odgovoriti:

Jesu li jos uvek Illustrator i Photoshop programi u kojima se pravi logo za konteste?

Idem za sami pocetak na youtube i radim ono sto rade i oni - najbolji nacin za poceti?

Trebace mi godinu dana igranja da bih prvi logo pustila na kontest - ovo nije pitanje, ovo samo govorim.

I evo jedan savet - imam payoneer povezan na paypal - dakle za payoneer i skrill: ne povezujes karticu sa paypalom, povezujes svoj checking account: Uzmes ga iz svog profila payoneer ili skrill, pa u paypalu izaberes opciju bankovni racun, pa checking i ukucas taj racun. Ja vec radim na netu i tako primam pare. Ali ne radim dizajn.

Uvek am se bojala poceti misleci da je to preveliko ucenje za odmah poceti, itd... Sad vidim da mogu da ugradim to ucenje u zivot, jer vec radim nesto ok, i nemam drugih ambicija, pa je sad pravo vreme. Dakle ako ko hoce da da koji savet totalnom pocetniku, evo ja skinuh Photoshop CS6 i imam jos 28 dana trial-a. Jos nesto, jel zna neko kako se placa fotosop? Jel to nekih 20-ak dolara mesecno, ili ga kupis pa imas? Ne razumem bas ono sto tamo navode.

Hvala!
 
Da ti skraceno odgovorim na sve. Logo se radi iskljucivo u vektorskom softveru (Adobe Illustrator, CorelDraw, Inkscape).

Evo ovde imas detaljno objasnjeno sta se radi u kom programu:
http://balkandezign.blogspot.rs/2013/02/format-dizajna.html

Ovde imas kako se i koji formati isporucuju u slucaju pobede na Contestu:
http://balkandezign.blogspot.rs/2015/05/koje-fajlove-isporuciti-klijentima.html

Saveti za pocetnike:
http://balkandezign.blogspot.rs/2012/12/uputstvo-za-pravljenje-logotipa.html
http://balkandezign.blogspot.rs/2013/01/strategija-za-zaradu.html

Ovde imas puno korisnih tutorijala na srpskom gde mozes naci manje vise sve sto te interesuje:
https://www.youtube.com/user/BalkanDezign

Sve programe mozes sa torenta naci krekovane, bez triala i bez placanja, nisi luda da placas kad to niko ovde zivi ne radi.
Isplatu svuda mozes preko Payoneer kartice uglavnom, samo povezes Payoneer nalog sa sajtom gde zaradjujes, ne treba nikakvi devizni racuni i Paypal ako vec imas Payoneer.
 
Poslednja izmena:
Nisam bas siguran, ja sam na 99 vec skoro 3 godine, i postoji tendencija ogranicavanja uvodjenja novih "dizajnera". Pogledaj samo smanjen broj unosa tj konkursa, pa ljude banuju na par meseci zbog loseg kvaliteta njegovih radova itd itd, znaci nece oni vracati dizajnere koji nisu aktivni, njima takvi ne trebaju.

Pa ja ne znam sto meni posalju onda na svakih 4-5 meseci pozivnicu od tog i tog da se ukljucim u njegov konkurs.A zadnji put sam se ulogovao na 99 pre 2 godine.
Inace 99 ima ogroman problem sa krsenjem licenci.Jednom je pobedio logo sa jelenom sa "Jelen Piva" :hahaha: Kasnije je konkurs povucen kad im je neko javio.Na vecini konkursa se moze videti primer krsenja autorskog prava kao i radovi dece od po 10 godina.
99 Design moze to jednostavno da resi uvodjenjem verifikacije dokumenta (dizajner koji se registruje bi morao poslati sken pasosa ili licne) kao sto to radi vecina jakih stock agencija.
Time bi se sprecila maloletna decurlija da "gusi" konkurse i tim bi svi dizajneri imali "jednu sansu" ukoliko se utvrdi da su prekrsili autorsko pravo,ban i karijeru je zavrsio sa 99-om.

Ali bas zato sto to ne uvode pokazuje da im ipak trebaju svi ti ljudi pa cak i ona decurlija sto logo radi u Paint-u jer hoce da se pokazu pred klijentima kako oni imaju najvecu bazu dizajnera i kako na svakom konkursu klijent moze da bira izmedju 100+ verzija.Jedan od razloga zasto sam digao ruke od 99-a
 
Može li me netko usmjeriti na tečajeve za grafički dizajn u Hrvatskoj, molim vas?

Mozes se snaci i bez trosenja novca, nadjes softver, potrazis tutorijale i korak po korak. Imas moj blog i kanal na YT, u vise navrata sam ostavljao linkove na ovoj temi, imas dosta korisnih informacija, pa ako ti i pored svih dostupnih informacija i tutorijala bude neophodno ti onda uplati neki kurs.
 
Ljudi, ima li još neko problema sa verifikacijom na 99? Sad idem da vadim pasoš samo zbog njih. :roll: Kad je počelo to sa verifikacijom, nisam mogla jer mi je lična greškom ćirilična, pa sam im pisala mejl da ih pitam kako bih mogla to da rešim jer nemam pasoš, na šta su mi oni odgovorili da se izvinjavaju što sam čekala i da me sad trajno banuju jer ne ispunjavam njihove kriterijume. :eek: Pritom sam na sajtu možda od 2009, normalno radila, ali sam pre ovog dešavanja pauzirala možda godinu dana. Pisala ja mejl, tražila objašnjenje, oni naravno ništa...
Uzmem pa se registrujem ponovo, ne traže mi verifikaciju dva tri dana, kad su je tražili ja ubacim drugaričin pasoš, valjda sam naknadno izmenila ime na profilu, ne znam ni ja šta sam uradila, ne sećam se :D :D Uglavnom, banuju me sledeći dan.

Sad, ja kad uzmem taj pasoš i probam ponovo, pitam se da li oni imaju u bazi moje podatke i to da sam već banovana dva puta, i da li će mi prihvatiti taj pasoš..? :eek:
Nije mi sad zapelo nešto, radim fino na Freelancer-u, ali ne bi mi bilo višak da mogu i ovde da se vratim.
 
Pozdrav svima,

da li neko od vas zna gde mogu da nađem dizajnera, grafičara ili osobu vična upotrebi Photoshopa??? Da budem precizniji, planiram da napravim jednu (ili par) grafika (namenjenih za bilbord). E sad, imam jasnu ideju šta želim i kako to treba da izgleda. Šta više, možda bih mogao i ja nekako da "skrpim", al' bih ipak dao to nekom stručnijem od sebe. Kako sam "na budžetu" to mi treba jeftinija varijanta od 99designs to bih voleo da nađem nekog ko će "da mi odradi posao".
 
Radim na 48hourslogo, tu sam vec sigurno godinu dana sa manjim pauzama, i zaradim oko 200 evra mesecno medjutim nisam zadovoljan tom cifrom. Zanima me da li se na neki nacin mozda vise isplati da imam svoj sajt i na taj nacin ponudim uslugu dizajniranja logo-a i vizit kartica? Da li neko ima iskustva sa time? Naravno to ne bi bio sajt za nase trziste vac za strano.
 
Najbolje ces znati ako pokusas.Mozes uporedno raditi na tom "logo za dz" sajtu a pritom pokrenuti svoj sajt.
Neki fin singlepage portfolio sa themeforest-a,domen i hosting i eto ga.
Samo onda nastaje problem dovlacenja posete.Moras negde da se reklamiras,dribble moze fino da se iskoristi za reklamu...

A mozes i da pokusas sa 99 Design-om tamo se konkursi krecu i do 1000 usd. Ako ne mozes nikako da pobedis na 99 Design-u onda je tih 200 i realna tvoja cifra.
 
Sta ti znaci to "logo za dz" ? Sajt je potpuno isti kao 99design osim sto je manja konkurentnost i sto su nagrade uglavnom oko 100-150 dolara dok je na 99design 200 pa na gore. Radio sam prosle godine i na 99design, imao sam nekih 7-8 pobeda za par meseci medjutim poceo je dosta da se povecava broj dizajnera i ne svidja mi se to sto contesti nisu "blind" nego ljudi bukvalno kopiraju tudje ideje sa malim izmenama i dobijaju takmicenja. Hvala na savetima oko sajta, bas me zbog tog dovlacenja ljudi i zanimalo ako je neko to pokusao ili radi na taj nacin pa da cujem iskustva.
 
Zdravo. Potreban mi je savet po pitanju odredjivanja cene za graficka resenja. Zanima me koliko obicno naplacujete dizajn
- vizit karte
- flajer
- logo
- brosura
Radim na grupi radova za jednu firmu i u nedoumici sam sto se tice odredjivanja cene i toga da li bi u ovom slucaju veceg broja radova bilo pogodnije da cena bude nesto niza.

Hvala unapred. Svaki savet je dobrodosao :)
 

Back
Top