Kako se osloboditi sebe?

i dalje sam bitan sebi.
izgleda da je hemizam jedino rešenje ako se eksperiment sprovodi u zajednici. izmeniš stanje svesti uticajem hemije na sinaptičke spojeve i otvore ti se novi horizonti (ali i provalije).
problem kod životnih filozija je što su one produkt čeonog mozga, ali džabe kad osnovniji i stariji emocionalni mozak impulsacijom totalno parališe mlađi čeoni deo (kao i celo telo) čim filozofiju probaš da sprovedeš u delo i vrati te na stari kolosek.

takođe, ono što sam uvideo je da se oslobađanje od sebe treba sprovoditi parcijalno, segment po segment.

dalje, u odnosu sa ljudima treba postaviti branu kada krenu da postavljaju pitanja lične prirode, odnosno kada traže informacije vezane za samog subjekta, tehnikom - na pitanje odgovoriti pitanjem.
samo jedna gard odbojni i što manje socijalnih fraza i veštačkih osmeha i ljubaznosti...


Ti jos nisi pronasao ko si, da bi mogao da se okruzis samo onim ljudima koji nece postavljati neprijatna pitanja. Vecina ljudi zna ko su, i oni automatski prepoznaju one koji nisu kao oni...
 
Ti jos nisi pronasao ko si, da bi mogao da se okruzis samo onim ljudima koji nece postavljati neprijatna pitanja. Vecina ljudi zna ko su, i oni automatski prepoznaju one koji nisu kao oni...
Ne sudi po sebi generalizujući...Vodi u greške i to baš...
Srećem svakodnevno pogubljene i neartikulisane kojima izraslina na ramenima služi da je ukrase nekim antifrizom ili kapom,šeširom...
Moj sinak se čudio i pitao me kad je bio mali:"Tata,kako to mogu da hodaju onesvešćeni ljudi...?"
Tako mali,a već primetio da zombija prepun grad...:(
 
"there is no me"
džim keri je izgleda uspeo.

nedavno je dao intervju gde i dalje zastupa tezu da džim keri ne postoji.


valjalo bi da pročitam ovu temu opet i vaša razmišljanja...
oslobađanje od sebe postaje moj prioritet kojem se vraćam. a ne nalaženje devojke, teretana, formiranje porodice bla bla. ne, ne, ne, vraćam se ovoj svojoj doktrini iz 2012. samo što bih je sada formulisao pitanjem "kako nestati?"

- - - - - - - - - -

Pogledajte prilog 251008 Iskorijeniti ove navike. Lijepo objasnjeno.

ovo treba implementirati
 
Pročitah čitavu temu. Ništa posebno.

Pitanje: U koju svrhu želiš da se oslobodiš i druge da oslobodiš od sebe?

Ono što je nosilac života funkcioniše po zakonima koji su utkani u samo življenje. Ako bi neko htio zaobići te zakone onda blokira življenje.
 
Ako centar volje uspijemo postaviti u sve subjekate odjednom ...
onda se naše Sopstvo doživljava kroz policentričnost svih subjekata.
Ono je tad voljom podjednako prisutno u svim centrima i zna svaku misao
svakog subjekta kao svoju...
No, i tada se nismo oslobodili sebe; Naše Sopstvo je tad univerzum.

- - - - - - - - - -

I onda kad našom voljom vratimo pažnju iz projekcije/kreacije, i kad univerzum više nismo,
i tad naše Sopstvo ne prestaje da bude...ono tad svoju volju postavlja u sve-što-jest, a sebe
pri tom doživljava BOGOM.
 
ristob, odlično pitanje, pokušaću tokom vikenda da razjasnim ovaj svoj poriv

ja koji jesam, suprotnost tvog nicka postaje moj moto - "there is no me"
to je ideja koja me neodoljivo privlači ali je još uvek nisam osvestio i razumeo
"Možemo se osloboditi samo centriranja svoje volje u subjektu s kojim se poistovjećujemo." lepo rečeno, da to je ono što me zanima

ali kakva dupla penetracija koju je izveo džim keri. prvo je u kultnom filmu Trumanov šou provalio da je sve opsena. A sada mu se to desilo i u RL.

tema se nadovezuje i na Ozimanove teme o pojavnom svetu i stvari po sebi.

intervju koji ji džim keri dao januara ove godine
http://the-talks.com/interview/jim-carrey/

Mr. Carrey, have you ever had a spiritual epiphany?

Well, I have gone through a lot changes in the last few years and a lot of realizations — and I guess you could say awakenings about things. Everything is touched by that, everything I am doing creatively right now seems to point to the awareness of a lack of self.
 
Poslednja izmena:
ja koji jesam, suprotnost tvog nicka postaje moj moto - "there is no me"



Lack of self... glupost. Totalna nebuloza. Da je rekao "Lack of identification with ego"...
moglo bi se prihvatiti kao validno. Ali negirati Sopstvo, to je ni manje ni više nego
odraz neznanja. Sopstvo nikada ne nestaje. Svjesnost može da nestane ali na njeno
mjesto se instatno postavlja Svijest. Kada se tvoja pažnja vrati u apsolut,
u ono-što-jeste, shvatit' ćeš da je subjekat nestao, nestala je dakle ona jedna
pozicija iz koje na svijet gledaš kao na ono što ti nisi, ali tad je Sopstvo više nego
ikada osvješćeno. Tvoje Sopstvo će u sebi obuhvatati sve-što-jeste, dakle cjelovito
postojanje. Pri tom će simultano biti osvijećena njegova tri karaktera: lični, svelični i
bezlični... i sve će to biti u tvom Sopstvu, sve ćeš to biti ti odjednom; sadržilac i
sadržano. No tad nećeš misliti, niti ćeš imati svjesnost-o-sebi- čovjeku. Tad ćeš imati
Svijest-o-sebi-apsolutu i bit' ćeš BOG, koji zapravo uvijek i jesi.

Ljudi koji nisu doživjeli sebe Bogom a pričaju kao da znaju istinu su oportunisti koji
koriste naučene riječi svojih gurua. To je postalo moderno, trendy in Hollywood.
Glumci i dalje glume... a Hollywood i dalje živi i prodaje njihove folmove.
 
Poslednja izmena:
JA KOJI JESAM:

Ljudi koji nisu doživjeli sebe Bogom a pričaju kao da znaju istinu su oportunisti koji
koriste naučene riječi svojih gurua.

Razumevanje sebe kao Boga je iznad doživljaja sebe kao Boga. Kad se čovek samo prosvetli, tj. DOŽIVI sebe kao Boga, on i dalje ne zna odgovore na pitanja ŠTA čovek/Bog jesta, KAKO postoji i ZAŠTO. Dakle, ne zna logiku po kojoj je njegovo postojanje kao Boga uopšte moguće. On ne zna logiku svog postojanja sadržanu u formuli "JA+7" koja je ZAKON svakog postojanja. To je razlog što prosvetljeni gurui, tj. oni koj su samo DOŽIVELI sebe kao Boga, nisu u stanju nikome da objasne apsolutno ništa, jer DOŽIVLJAJ je nešto lično, kao na primer, seksualni doživljaj, koji se ne može rečima opisati, već samo DOŽIVETI. Zato prosvetljenim guruima i ne preostaje drugo, već da apeluju na druge ljude da se i oni prosvetljuju da bi mogli da dožive sebe kao Boga i tako saznaju da su Bog. A to se veoma retko dešava. Zato i jeste lakše razumeti logiku "JA+7" - jer to je način na koji svako može da razume da je Bog - nego protraćiti čitav život miditirajući da bi čovek DOŽIVEO sebe kao Boga, što kod ogromne većine meditanata nikada neće da se desi.
 

- - - - - - - - - -

a moja kompletna pažnja kad sam u kontaktu sa ljudima je usmerena na mene samog, vlastite postupke i pitanja kako me drugi percipiraju, užas...

- - - - - - - - - -

Lack of self... glupost. Totalna nebuloza. Da je rekao "Lack of identification with ego"...
iako je to možda samo početna faza prema lack of self, ali lepo si precizirao, no kako se osloboditi te identifikacije, bez uvlačenja u priču boga
 
iako je to možda samo početna faza prema lack of self, ali lepo si precizirao, no kako se osloboditi te identifikacije, bez uvlačenja u priču boga


Nije to nikakva početna faza of 'lack of self' jer sebe ne možeš izgubiti. Kada ti to postane
jasno sve će ti biti jasnije. To ćeš shvatiti kad izađeš iz ega. Identifikacija sa egom, sa
tijelom, sa razumom, sa bilo kojim izvedenim oblikom i formom može prestati ali Sopstvo
je uvijek Sopstvo, samo što obim onoga što Sopstvo obuhvata zavisi od nivoa svjesnosti
bića u datom Centru njegove volje.




kako se osloboditi te identifikacije, bez uvlačenja u priču boga

Jednostavno:

Sebe, dakle taj besprostorni, bezvremeni centar uzdigni iznad subjekta i objekta
tako da u istom 'sada' ujedno vidiš i subjekat i objekat ostajući svjestan svoje neutralne
pozicije. Shvatit' ćeš, 'odozgo', da između njih nema razlike, da i jedno i drugo pripadaju
istom, TEBI-tvojoj volji i pažnji. Ono što im daje uloge u tvojoj realnosti jeste namjera i
usmjerenje tvoje volje koje TI moraš postaviti u subjektu. Tvoja shvatanja i percepcija će
usloviti usmjerenje pažnje kao i naboj subjektovog polariteta-koji će svoju suprotnost
manifestovati u protivteži usmjerenja i namjere objekta.

Dakle, gledaj i subjekat i objekat odjednom, bez da se vezuješ za jednog ili drugog
i doživjet' ćeš sebe u neutralnoj ulozi posmatrača. Iz te uloge neutralnog posmatrača
vidjet' ćeš prizor bez emocija. Emocije se rađaju centriranjem u subjektu (egu). Emocije
su tvoje reakcije, reakcije Sopstva na percipirano stanje odnosa Centra identifikacije
sa objektom tvoje projekcije. (Subjekat i Sopstvo nisu isto). Odnos Sopstva prema
projektovanoj subjekat-objekat postavci zavisi od nivoa svjesnosti na kojemu biće kao
jedinka operiše. Bez emocija, bez poistovjećenja sa subjektom, moći ćeš vidjeti stvarni
odnos sila koje utiču na kvalitet tvog doživljaja realnosti. Vidjet' ćeš odakle polaze stvarne
namjere subjekta, njegov naboj, kao i ulogu koju objekat igra u subjektovoj predstavi.
Objekat je uvijek u službi subjektu. Svaki subjekat je objekat nekom drugom subjektu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top