kako do doma
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 61

Tema: kako do doma

Početnik
    Učlanjen
    06.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano kako do doma

Uz koje uslove sigurno dobijam dom u BG-u?

Domaćin bigsister (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Podrazumevano Re: kako do doma

morash imati shto jachi prosek iz srednje (ako si mislio na studentski dom), shto veci broj bodova sa prijemnog, da zivish daleko inache, da nemash nikoga bliskog u bg (mada to mozesh i da slazesh), za kasnije morash biti redovan student...e da, i valjda treba tvoji da imaju takvu platu da im je problem da ti kupe/iznajme stan (shto u danashnje vreme i nije neki problem)...ne znam shta josh...

Zainteresovan član zokij (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Brucosi u Studentskom domu???

Jedno pitanje za one koji su skoro bili brucosi:
    Da li neko mozda zna sa kojim prosekom (minimalnim, otprilike) brucos moze dobiti studentski dom u Beogradu, upisan na teret budzeta naravno? I koliko se mesta deli ukupno, posto je raspodela zajednicka?

Početnik
    Učlanjen
    20.03.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

АКо си одличан у средњој онда упадаш у Патрисa Лумумбу ( ако уписијеш у Бг-у ).Ako си био Вуковац упадаш на карабурму ( Боље речено на врх карабурме-13 спрат па на више ,ах да, за мало да заборавим да ти кажем да се лифт често квари ).Ako си био врлодобар у средњој шансе за дом су ти мале .
    Извини ако сам те разочарао .
    Поздрав

Aktivan član Joliva (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    62

Talking Re: Brucosi u Studentskom domu???

Naravno,ako imas debelu vezu-upadas na "4.april".
    Ja sam bila tamo....
    Ne znam,dom je O.K.,ali ja sam imala ocajne cimerke,pa sam pobegla.Bila sam na 5. spratu,lifta nema .A ta moja cimerka imala je razdrndan TV koji je non-stop bio turned on.Uzas!
    Eto...
    Ma,nije bitno koliki je prosek,vazna je VEZA!
    E,kakav je Rifat?

Zainteresovan član zokij (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Smile Re: Brucosi u Studentskom domu???

Znam to, ja sam sad apsolvent a kao brucos sam bio u Patrisu ali tada se bodovao uspeh samo iz 4. god sr. skole. Sada se boduje uspeh iz sve 4 god pa se pitam da li se kriterijum (donja granica sa kojom se "upada") spustila. Inace, pitam za mladju sestru.

Početnik ribolov (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Domovi za brucose

Planiram da upisem medicinu u Beogradu (ako bude srece i pameti). Tu se javlja obavezni problem stanovanja pa me zanima kakva je situacija sa domovima. Kakvi su kriterijumi za dom i da li postoji neki dom blizu medicinskog.

Početnik
    Učlanjen
    20.03.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Domovi za brucose

Ситуација са домовима је.............. Не знам шта да ти кажем, ако си био одличан све четири године добићеш Патрис ( трокреветна соба, спратна купатила) , мислим да је то Звездара , дом је са остатком света повезан аутобуском линијом 65 , то ти је једна опција , друга опција ти је да си био вуковац и тада можеш да добијеш Карабурму (13 ти спрат добијаш у најбољем случају , лифт често не ради , лоша спратна купатила , без грејалице зиму не дочекуј итд.)
    Све у свему то је то што можеш да добијеш као бруцош , осим ако немаш неку везицу

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Da li se za dom gleda samo prosek iz skole ,bez bodova sa prijemnog?

Početnik
    Učlanjen
    30.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

da prijemni nema veze sa tim.....sta znam.....dom je lep sa jedne strane a ocajan sa druge..............u karaburmi ti je najbolje zezanje........kad prodjes karaburmu moci ces sve posle toga.............na sve se covek navikne........................................... ..

Početnik
    Učlanjen
    09.02.2006.
    Reputaciona moć
    0

a sto ne iznajmis stan????

Obećava
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Nisu svi u mogucnosti da iznajme fensi stanove u BG-u. Toliko je ljudi u domovima i nisam cula da im je nesto mnogo lose (osim brucosima koji zive u najgorim uslovima); kazu da je zezanje extra. Toliko ja znam.

Zainteresovan član CICIRIPI (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano dom

ljudi kakva su vasa iskustva sa domovima?Da li ih preporucujete studentima koji zaista zele da uce i studiraju,jel moguce uciti u domu? I da koje domove obicno daju prvoj godini?

Veoma poznat topmodelsica (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Podrazumevano Re: dom

Domovi su ekstra, svi.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Pa ne bih se bas slozila da su extra svi m
    Moja sestra je u karaburmi i.......reci cu jedno:zajednicka kupatila-katastrofa!Medjutim na sve se covek navikne sad samo koliko je u tvojoj mogucnosti da sebi priustis luksuz i koliki..
    Prva godina nikad ne dobija dobre domove.Lola ti je najbolji i neki blokovi u studenjaku ali njih ne dobija prva godina.Ostali su manje vise isti.Soba ko soba,sam kad je sredis i nalickas moze super da bude,to nije nikakav problem.Menza,....ja sam jela u menzi.Nekima je gadno,fuj,meni je o.k.Hrane imaI moze da se jede.Nisu jos nigde radili da ti hleb umoce u vodu i zagreju ko meni na jednom zimovanju na Divcibarima,tako da je super.
    E sad kupatila :shock: :? Nemam reci.Malo je sablasno i morbidno sve vlazno zidovi odvaljeni cevi vire ko da ce pacovi da iskoce odatle,ali moze da se kupa
    Ali tamo de se vrsi nuzda meni je stvarno gadno.Smrdi na kucice i jako je prljavo i izgubis inspiraciju kad udjes tamo da bilo sta obavis od nuzde
    Stvarno tuzno,......
    E,toliko toga sto ja znam o domovima.A da se uci moze ako ti sam hoces da ucis.Imas i citaonice.A super je sto u domu uvek imas i drustvo i nekog novog upoznas i nikad ti nije dosadno i nikad nisi sam
    Poslednji put ažurirao/la samuilov : 05.07.2006. u 21:05

Aktivan član Nevernik u to (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Moj ti je savet,izbegni dom!ALi do dobrog doma neces doci odmah,vec u drugoj godini!
    Studenjak je zakon

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Дом је закон! Живео сам девет година по домовима и још бих, само да сам могао. Лично сматрам да се никако нећеш преварити ако узмеш дом, уз наравно неопходан период адаптације на неку новину у животу. Обично месец до 6 месеци, како ко...

Obećava Insider (avatar)
    Učlanjen
    26.10.2003.
    Reputaciona moć
    52

Student sam prve godine, da li ako dam uslov mogu dobiti dom, i da li prelazim na budzet, i takodje da li mogu dobiti dom ako dam uslov u oktobru tj. u petom opstepopravnom roku?

Hvala
    Visok sam 191 cm,

Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

A moze li da se bira skim hoces da budes u sobi,i da, daju li prvoj god.dvokrevetne

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio CICIRIPI
    A moze li da se bira skim hoces da budes u sobi,i da, daju li prvoj god.dvokrevetne
    Pa znas kako mozes da se dogovoris sa nekim da budete zajedno ako taj neko hoce da se zameni.A moja sestra je u karaburmi dobila dvokrevetnu sobu kao brucos.

Veoma poznat topmodelsica (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Nemojte da prichate brucoshima nishta loshe o domovima, zato shto ce doci u Beograd i zavuci ce se sa drugovima iz detinjstva sa kojima su ishli i u osnovnu shkolu u neki privatni stan, i nece ni nos pomoliti iz tog stana, osim do fakulteta, i proveshce 5 godina u Beogradu a nishta nece videti i ostace glupi.U domu to ne moze da se desi.Moze i u domu da se desi ako se zavuku u sobu sa drugom iz rodnog kraja pa zaborave da treba da pomole njushku malo tamo ovamo.To je ta varijanta kad se menjaju sobe pa se spajaju da zive u istoj sobi dobre drugarice ili sestre.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio topmodelsica
    Nemojte da prichate brucoshima nishta loshe o domovima, zato shto ce doci u Beograd i zavuci ce se sa drugovima iz detinjstva sa kojima su ishli i u osnovnu shkolu u neki privatni stan, i nece ni nos pomoliti iz tog stana, osim do fakulteta, i proveshce 5 godina u Beogradu a nishta nece videti i ostace glupi.U domu to ne moze da se desi.Moze i u domu da se desi ako se zavuku u sobu sa drugom iz rodnog kraja pa zaborave da treba da pomole njushku malo tamo ovamo.To je ta varijanta kad se menjaju sobe pa se spajaju da zive u istoj sobi dobre drugarice ili sestre.
    Вала, свака ти ко Његошева... То је тај концепт домова са заједничким купатилом: прво јутро снимиш човека на умивању, друго га препознаш, треће му се јавиш,... после недељу дана седите у парку и циркате заједно, необавезно ћаскајући. То дружење са гомилом људи је управо најбоља ствар у дому...

Obećava ~eoya~ (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2006.
    Reputaciona moć
    43

a mozhe li neko da mi objasni kako se rachuna prosek za dom? tj koji prosek se gleda uopshte???

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.02.2006.
    Reputaciona moć
    48

Hvala Bogu i Nedjelji svetoj sto sam Beogradjanin pa ne moram da razmisljam o domu. E da je to dom kao u Americi ili u Evropi nego ovaj nas ofucani. Kucu nista ne moze da zameni - najefektivnije i najbolje je uciti kod svoje kuce a ne po nekim domovima kroz kojej je proslo hiljade i hiljade studenata! BGD

Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Kad pocinju domovi?Znam da se zahtevi salju septembra, jedni kazu da se vec oktobra mozes useliti,a drugi da startuju tek decembra.

Slične teme

1. odlazak iz roditeljskog doma?!?
    Autor akica77 u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 27.05.2012., 22:28
  2. Bez doma, a porodica krnja
    Autor Fantina u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 12.11.2004., 15:32

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor