Solo pevanje - Vezbanje glasa

Zoran994

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
302
Imam 18.god. i jako bih voleo da se bavim pevanjem.Razmisljao sam dobro cime bi se voleo baviti u buducnosti i ne vidim ni jedan posao koji bi me usrecio kao kad bi npr.postao pevac ili pisac ali vise sam za pevanje i snimanje albuma.U slobodno vreme pevam i pravim cover pesme ali ljudima u okolini se to i ne dopada bas.Jednom coveku sam pustio svoju pesmu on mi je rekao da pratim svoje snove i sticicu do cilja.E sad dali je on mene hteo da pohvali i da kaze da je pesma ok ili mi je hteo reci na kulturan nacin da idem dalje bez obzira na sve samo Bog zna.Zanima me kako da vezbam glas i kad glas pocinje da sazreva?
P.S. evo jedne pesme koje sam snimio
nekom je OK nekom ne ... ne moze svima da se dopada...
 
Jel si muzicki obrazovan? Ko ti je rekao da sledis snove, jel je on obrazovan... u svakom slucaju ovo nije pevanje vec se krijes iza pratecih vokala tj voice procesora koji se ubacio preko kompa... a i sto kaze ova natapirana plavusa nema ni T od tonaliteta, ovo sam jos bio mek tako da ...
 
Jel si muzicki obrazovan? Ko ti je rekao da sledis snove, jel je on obrazovan... u svakom slucaju ovo nije pevanje vec se krijes iza pratecih vokala tj voice procesora koji se ubacio preko kompa... a i sto kaze ova natapirana plavusa nema ni T od tonaliteta, ovo sam jos bio mek tako da ...

Taj covek je moj poznanik ne bavi se muzikom ... poradicu na tonalitetu meni je bitno dali se nekom svidja moja boja glasa... OSTALO CU JA LAKO
 
definitivno msm da nisi pogreso sa muzikom trebas da pratis svoje snove.Zelja je nista dok je ne pretvoris u cilj.
Ja idem u muzickoj skoli i ucim da pevam.Ako zelis nesto da pevas moras savladati sledece
Tehnika pevanja podrazumeva svesnu samokontrolu dinamike promene elemenata kao što su vibrato, trileri, glisando, ravan ton, samokontrola dinamike promene boje i efekata u pevanju, dramski sadrzaj, vežbe za dikciju, samokontrola dinamike volumena i intenziteta, rada trbušnih mišića.
 
Pozdrav ljudi,

Imam 17godina i imam talenta za pevanje,generalno za muziku.Zeleo bih da svoje pevanje dovedem
na visi nivo sa sadasnjeg amaterskog,kako bi mogao da se prijavim za neko od mizickih takmicenja.
Svestan sam da su mi potrebni casovi pa me zanimaju vasa misljenja o skolama pevanja
ja sam cuo za skolu pevanja Aleksandre Radovic i skolu pevanja Aleksandre Kovac,a takodje sam nacuo i dapevac grupe Legende,Ivan drzi casove pevanja.Pa ako neko zna jos neku skolu pevanja ili eventualno ima iskustva sa nekom od navedenih ili ako neko zna na koji nacin mogu da stupim u kontakt sa g. Ivanom pevacem Legendi? :whistling:
 
Imam 18.god. i jako bih voleo da se bavim pevanjem.Razmisljao sam dobro cime bi se voleo baviti u buducnosti i ne vidim ni jedan posao koji bi me usrecio kao kad bi npr.postao pevac ili pisac ali vise sam za pevanje i snimanje albuma.U slobodno vreme pevam i pravim cover pesme ali ljudima u okolini se to i ne dopada bas.Jednom coveku sam pustio svoju pesmu on mi je rekao da pratim svoje snove i sticicu do cilja.E sad dali je on mene hteo da pohvali i da kaze da je pesma ok ili mi je hteo reci na kulturan nacin da idem dalje bez obzira na sve samo Bog zna.Zanima me kako da vezbam glas i kad glas pocinje da sazreva?
P.S. evo jedne pesme koje sam snimio
nekom je OK nekom ne ... ne moze svima da se dopada...

Ja bih joše jednom testirao svoj glas kod nekog proverenog muzičara pa ako ti on kaže da nisi za pevanje-definitivno nisi. Ne gubi vreme na ono za šta te priroda nije obdarila. Nađi sebe na drugom polju. Ovo što se čuje nije ni za karaoke.
 
Lele matori bez zle namere ali batali pevanje :/ tonalitet si omasio za medalji a ni glas ti bas nije za tu vrstu muzike,ako je ovo bio samo kiks probaj sa nekom drugom vrstim muzike ako i tamo ne ide definitivno batali.Iskreno meni se ne svidja uopste ali to je samo moje misljenje idi do nekog lokalnog hora i pitaj da te testiraju to je nekako najsigurnije i merodavnije ako mene pitas.Pozdrav,srecno !

P.S ako bi neko mogao da mi odgovori na moje gore navedeno pitanje za castove pevanja ? :)
 
Imam 18.god. i jako bih voleo da se bavim pevanjem.Razmisljao sam dobro cime bi se voleo baviti u buducnosti i ne vidim ni jedan posao koji bi me usrecio kao kad bi npr.postao pevac ili pisac ali vise sam za pevanje i snimanje albuma.U slobodno vreme pevam i pravim cover pesme ali ljudima u okolini se to i ne dopada bas.Jednom coveku sam pustio svoju pesmu on mi je rekao da pratim svoje snove i sticicu do cilja.E sad dali je on mene hteo da pohvali i da kaze da je pesma ok ili mi je hteo reci na kulturan nacin da idem dalje bez obzira na sve samo Bog zna.Zanima me kako da vezbam glas i kad glas pocinje da sazreva?
P.S. evo jedne pesme koje sam snimio
nekom je OK nekom ne ... ne moze svima da se dopada...

O my God! Sta je ovo???
 
Imam 18.god. i jako bih voleo da se bavim pevanjem.Razmisljao sam dobro cime bi se voleo baviti u buducnosti i ne vidim ni jedan posao koji bi me usrecio kao kad bi npr.postao pevac ili pisac ali vise sam za pevanje i snimanje albuma.U slobodno vreme pevam i pravim cover pesme ali ljudima u okolini se to i ne dopada bas.Jednom coveku sam pustio svoju pesmu on mi je rekao da pratim svoje snove i sticicu do cilja.E sad dali je on mene hteo da pohvali i da kaze da je pesma ok ili mi je hteo reci na kulturan nacin da idem dalje bez obzira na sve samo Bog zna.Zanima me kako da vezbam glas i kad glas pocinje da sazreva?
P.S. evo jedne pesme koje sam snimio
nekom je OK nekom ne ... ne moze svima da se dopada...

To se ne moze nauciti niti usvojiti... ili si rodjen sa tim ili ne.
Postoji brdo skola za pevanje koje obecavaju dobar glas ali to nije ono sto svako hoce kada ima pare.
 

Back
Top