Prodavci Kirbi i Rainbow usisivača.

Milojko Vasic

Ističe se
Poruka
2.527
Duboko sam uveren da je to jedna posebna vrsta ljudi. Znam, svi to počnu iz nužde, tj. nemaštine, ali, posle se prime, promene način razmišljanja.
Kao prvo, ono što sam zaključio je da ti ljudi žive u simbiozi sa jednim mitskim i veoma opasnim stvorenjima - grinjama. Nose njihove slike u velikom formatu, uveličane oko 600 puta. (Mislim da manje slike nose u novčaniku.) I rado ih pokazuju kupcima.
Prosto ne znam ko je gori: Jehovini svedoci ili prodavci kirbi i rainbow usisivača.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Priznajem i ja sam jednog pustio u kuću. Da ne opisujem, klasična priča. Na kraju, (opet klasika ... ) došao njegov nadređen u mlm hijerarhiji, i objašnjavao mi kako je cena od 3.800 marona (ONIH maraka !!! ) više nego povoljna ! Te uštedeću na tepisima, na kesama, na struji, na ovom na onom ... I za manje od 20 god - ja sam u čistom dobitku !

A ja mu onda objasnio da za te pare mogu da kupim:
700 DM - veš mašina
700 DM - šporet
600 DM - frižider
800 DM - mašina za sudove
600 DM - TV

dakle opremim kuću kompletniom belom tehnikom i još mi ostaje da kupim za 400 DM DVA dobra i jaka mulineks ili bosch usisivača, da usisavam do mile volje narednih 20 god. Sve što mi je rekao je: "Pa ne možete, gospodine, baš tako da upoređujete !" Pokupio se i izašao. Seronja.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ajde, da vas čujem, ko je imao kakva iskustva ? Ko ih je putio u kuću i kako je prezentacija, tj. cirkus izgledao ?
 
Kompletni debili,primaju se nevidjeno,zamisljaju da je to njihova privatna firma pa te salete jos sa vrata.Imala sam prezentaciju u svom stanu,tip je dosao na 45min a ostao 4 debela sata,udavio nas !!!Jedino sto je ocistio jedan tepih/delimicno/i bio iskren da nas zamoli da ga preporucimo da bi dobio bodove.U svakom slucaju ni zakakve pare ne bih radila taj posao na taj nacin!
 
imali i mi kirbija.
mnogo sam ga volela...kako mi je samo lepo cistio...i prao tepisi....a;i mnogo bre glomazna i teska skalamerija,a i koji ce mi kada zivim u stanu od 70 kvadrata gde preskacemo jedni druge,samo mi on jos fali da lomim noge na njega...i posto je pripadao pola muzu pola njegovoj partnerki u bizmisu...velokudsno smo se odrekli istog kada je deljena firma :wink:
kao bivsi korisnik istog potpisujem da je to mit.
kirby je ok,ali za neku kucu od 200 kvm odnosno za nekoga ko moze da ga nosa jer ima jedno 20 kila...i da ima jedan plakar za njega i ostatak skalamerije koja ide uz njega...
a sto se prodavaca istih tice...jesu bre ko sekta,ali i drugi su takvi...oni mlm-ovci...
znam jer me cesto spopadaju...a isla ja na topperwear sastanak...e,to je sekta!
potpisujem...oni se bre klanjaju onome ko je ove nedelje imao najbolju prodaju :shock:
ali,mislim da ti ljudi moraju da veruju u robu koju prodaju,jer kako da otplate skalmeriju koju su morali da kupe,da bi mogli da rade?
pazi 4000 marona ONIH :shock: sto rece milojko!
e,pa to je ko danas 6 soma jevra!
 
hehe ja nisam adekvatna mushterija :lol:
chim dodju na vrata ja kazhem da nisam u brachnoj zajednici, da nema nikog starijeg u kuci i odma odu :lol: :lol: :lol:
mada bio jednom jedan mnogo sladak tip :D pustila ga ja u kucu, da mi uzme 'podatke' :lol:
posle sam se smejala sama sebi, kao ebote jesam toliko flipnula da sam se nalozhila na lika koji je doshao da mi uvali usisivach :lol:
 
Milojko Vasic:
Duboko sam uveren da je to jedna posebna vrsta ljudi. Znam, svi to počnu iz nužde, tj. nemaštine, ali, posle se prime, promene način razmišljanja.
Kao prvo, ono što sam zaključio je da ti ljudi žive u simbiozi sa jednim mitskim i veoma opasnim stvorenjima - grinjama. Nose njihove slike u velikom formatu, uveličane oko 600 puta. (Mislim da manje slike nose u novčaniku.) I rado ih pokazuju kupcima.
Prosto ne znam ko je gori: Jehovini svedoci ili prodavci kirbi i rainbow usisivača.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Priznajem i ja sam jednog pustio u kuću. Da ne opisujem, klasična priča. Na kraju, (opet klasika ... ) došao njegov nadređen u mlm hijerarhiji, i objašnjavao mi kako je cena od 3.800 marona (ONIH maraka !!! ) više nego povoljna ! Te uštedeću na tepisima, na kesama, na struji, na ovom na onom ... I za manje od 20 god - ja sam u čistom dobitku !

A ja mu onda objasnio da za te pare mogu da kupim:
700 DM - veš mašina
700 DM - šporet
600 DM - frižider
800 DM - mašina za sudove
600 DM - TV

dakle opremim kuću kompletniom belom tehnikom i još mi ostaje da kupim za 400 DM DVA dobra i jaka mulineks ili bosch usisivača, da usisavam do mile volje narednih 20 god. Sve što mi je rekao je: "Pa ne možete, gospodine, baš tako da upoređujete !" Pokupio se i izašao. Seronja.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ajde, da vas čujem, ko je imao kakva iskustva ? Ko ih je putio u kuću i kako je prezentacija, tj. cirkus izgledao ?
Sekta brate.Ja sam ti isla na razgovor za posao.Pazi,zvali su me kuci (nemam pojma odakle im broj) Oni su toliko insistirali da sam morala da odem.A...pritom nije spominjan "pravi" naziv firme nego neki naziv ni ne secam se vise.Kao prosirujemo firmu pa nam trebaju mladi radnici,ja se odusevila.Otisla tamo na razgovor...dok sam cekala seficu (koja nije imala vise od 20 god.) ugledam na vratima od neke "nazovi" kancelarije,onaj usisivac.Znala sam o cemu se radi,ali...ne mogu da odem sada.A da vam ne spominjem razgovor sa tom sektasicom,ona sva smirena,zamalo me nije uspavala.Bezi bre!Samo kada se setim!A najsmesnije od svega,ja ponela diplomu,pocela da pricam koje sam predmete imala na fax-u jao...sada mi me smesno kada se setim!
 
Jos nesto...Ja sam se cudila otkud im moj broj.Kada sam dosla tamo (dok sam cekala) dali su mi da popunim nesto gde postoji pitanje da upisem br.tel. neke bivse koleginice,drugarice koja bi nesto rekla o meni (to koliko sam ja vredna isl) ma uzas!Ko li je dao moj broj,eh da znam!Oni posle zovu i SMARAJU dok ne dodjes u firmu koja se INACE bavi marketingom hahaha! :shock:
 
moja prijateljica je jednom kirbi usisivaču dala pare da je ostavi na miru
taj je bio zao i dosadan

ali nisu samo usisivači dosadni
mene jedan zepter proganja već godinama
kupila sam davno onu bioptron lampu, ta je stvarno dobra izlečila sam neke ožiljke sa njom
mada kažu doktori da to laici ne treba da koriste na svoju ruku... i tako... ja našla tog zeptera za neke dodatke toj lampi... neka kolor terapija, bla, bla
i kako sam ja to njemu plaćala mesecima on je dolazio non stop kod mene kući po rate i zbog svega ostalog što mu palo na pamet... toliko smo se viđali da je njegova žena posumnjala da se nešto čudno dešava među nama, pa je jednom došla sa njim da me osmotri... da... sledeći put je došla i ona i njihovo dvoje dece :shock:
to je valjda trebala da bude neka poruka... šta li :roll:

baš me je jutros probudio da me pita da li hoću nešto da kupim :roll:
mnogo me voli taj čovek... šta da vam pričam :roll:
 
etotako:
moja prijateljica je jednom kirbi usisivaču dala pare da je ostavi na miru
taj je bio zao i dosadan

ali nisu samo usisivači dosadni
mene jedan zepter proganja već godinama
kupila sam davno onu bioptron lampu, ta je stvarno dobra izlečila sam neke ožiljke sa njom
mada kažu doktori da to laici ne treba da koriste na svoju ruku... i tako... ja našla tog zeptera za neke dodatke toj lampi... neka kolor terapija, bla, bla
i kako sam ja to njemu plaćala mesecima on je dolazio non stop kod mene kući po rate i zbog svega ostalog što mu palo na pamet... toliko smo se viđali da je njegova žena posumnjala da se nešto čudno dešava među nama, pa je jednom došla sa njim da me osmotri... da... sledeći put je došla i ona i njihovo dvoje dece :shock:
to je valjda trebala da bude neka poruka... šta li :roll:

baš me je jutros probudio da me pita da li hoću nešto da kupim :roll:
mnogo me voli taj čovek... šta da vam pričam :roll:
Ne mogu da verujem,bar imas nekoga ko uvek misli na tebe :D
 
Najbolja fora im je ona sa predstavljanjem pred vratima. Pruze ruku i kazu ja sam taj i taj,naravno ti po inerciji pruzis ruku i onda je ne pustaju dok ih ne pustis unutra, ne kupis nesto ( :roll: )ili bar ne popunis neki formular. Ne pomaze "ne, ne, ne mozete da udjete" "mene to zaista ne zanima"
Dakle, ne pruzajete ruku ni pod tackom razno :roll:.
 
Kirbi moze pametno da se iskoristi. Pozovete lepo prodavca, dobar dan - dobar dan. Ajde vi meni da pokazete to vashe cudo. Pa on krene vidite ovo, vidite ono, ja vam zaprljam tepih on ga ocisti, ko rukom odneto.
A jeli? Divno, divno, a jel moze onu fleku tamo u spavacoj? Moze normalno... de de da vidim pokazite mi? A ovaj itison? A babin stari u predsoblju? A cisti i ove sharene? Kazete izvlaci i prasinu iz dusheka? U jes bogati svaka mu cast? A jel moze tamo kod dece, znate ono su jogi duseci ovi nisu... Kako radi po coskovima? I ispod kreveta... Ma fantasticno, nemam reci.
Pa dobro jeste skup, ali ako bi se malo pogadjali... ne moze... tja steta... ali odlicna stvar odlicna! Nemam reci, eto imam nesto ushtedjevine, moram malo da skupljam mozda i pozajmim koji dinar, eto vama se prvo javljam cim dodjem do cifre (tu a vec gurate krzo vrata)... ma sigurno gospodine, javicu se! Prijatno -prijatno... trep-trep... TRASS! Vrata su zatvorena i kuca cista. Milina.
Tako sam vec dva puta ocistio kucu :wink:
 
boga mi tup-tup strava ti ideja!
,neko je pomenuo zepter :? resila ja da kupim neki set nozeva...i kao dajte profakturu pa da ja to uplatim...cifra nekih 180 evra...i ja nekih desetak dana nikako da uplatim...sve mi nesto muka da se odvojim od love...i pocinju pozivi...prvo da gledam neke servise koje samo oni prave...pa one serpe....bla bla...ja kazem ne,brate gospodzo samo NOZEVI me zanimaju...i tako danima...uplatim ja lovu,e onda sam palal u kandze!kao da su me bre prisvojili,to samo sto mi ne bane na kafu,kao kuma :shock:
morala sam da budem jako gruba.i neprijatna.pogotovu sto samo zepter ima tanjire,escajg i serpe ...sve ostalo je najblaze receno djubre :evil:
nije me mrzelo,skupila sam sve kataloge svih mogucih firmi koje sam imala u kuci i po drustvu i po radnjama...koji proizvode isti asortiman...poslala na z.internacional...potpisala se imenom i prezimenom,i rekla im da me ne smaraju vise!
i da cu da im vratim nozeve...necu,dobri su,al nemojte da im kazete :P
SEKTASI! ish,pu pu...
 
Mene je prodavac utrefio u sekundi kad mi je riknuo stari usisivac. Jos sam drzao kabl u ruci i razmisljao kako da ga besno raskomadam, kad je zazvonio prodavac.

- DObar dan gospodine... KRACE dreknuh!
- Znate Kirbi... JOS KRACE!
KOLIKO KOSTA?
xyz
MOZE NA RATE?
moze
EVO TI ZA PRVU RATU I OSTAVLJAJ USISIVAC!

Kraj price.
DOlazi mesecno po rate i nikad se nije pojavio za nesto drugo... Valda vidi covek da nemam vremana za "demonstracije" bilo koje vrste...
Ali usisivac je mnogo dobar, jeste da je uzasno skup, ali prema onome sto kaze moja bolja polovina, vredi dosta (mada ne svake date pare) Naravno, ne bih ga uzeo da nije na rate.

Yebiga, pokusavaju prodati kako znaju i umeju. Problem je samo ako im dozvolimo da nas gnjave "prezentacijama", e za to vec nemam vremana ni zivaca.
 
a milojko sad si i prodavac usisivaca

ja sam ishla na razgovor zamalo da prodajem
salim se ja prodajem usisivace povoljno ko hoce neka se javi

etotako izgubila si tachke pa da ti dodam .....

uf sad ste mi opet grozni!!! kad nemam zive drugare
ok niste grozni ali ste mi opaki. ovo nisam htela da napisem

pa pazi kirbi ima i neka laksa verzija
 
?:
a milojko sad si i prodavac usisivaca

ja sam ishla na razgovor zamalo da prodajem
salim se ja prodajem usisivace povoljno ko hoce neka se javi

etotako izgubila si tachke pa da ti dodam .....

uf sad ste mi opet grozni!!! kad nemam zive drugare
ok niste grozni ali ste mi opaki. ovo nisam htela da napisem

pa pazi kirbi ima i neka laksa verzija
Jeste, " voćko ", takozvana " Kirbi light " varijanta :lol: !!!
 
Jedno od resenja:
4vlaw8
 
Био један ''Кирби''...очистио ми само пола тепиха у соби...( другу половину да чистим сама, ако купим )..млад, симпатичан, сметен сав...
После дође његов надређени, као да га контролише, па преузме спику и целу презентацију... И каже:'' Овај млади колега још није продао ни један усисивач. Кад прода први, директно из Америке стиже му позлађена плакета као сећање на дан када је продао свој први усисивач на којој ће бити утиснут серијски број тог усисивача. Зар не бисте желели да то буде баш број Вашег усисивача и да увек помисли на Вас кад се сети тога?'' :shock: :shock: :shock:
Дошло ми да кажем:''Е, па кад је тако...није ми жао тричавих неколико стотина еврића...само нек мисли на мене!''
:lol: :lol: :lol:
 

Back
Top