umesto 2400+ 1800+
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: umesto 2400+ 1800+

Primećen član drago41 (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano umesto 2400+ 1800+

Promenio sam maticnu, umesto A7S333 stavio sam A7N8X i imam *problem* sto mi umesto procesora 2400+ pokazuje da mi je isti 1800+, a kada se podize da je frekvencija 100Mhz ako ovo ima veze sa navedenim pa ako neko od hadverista hoce da mi objasni gde i kako ovo da podesim da ne radim napamet, na staroj ploci sam znao sva podesavanja a ova je za mene nesto drugacija

Ćale
    Guest

Podrazumevano

Cudno,Nforce2 ploca da ne prepozna 2400+.
    Bilo bi dobro da si dao neke podatke o verziji biosa i o reviziji ploce.
    Moja ploca je rev. 2.0 a bios verzija 1006 i prepoznao je svaki Athlon pravilno od Palomina do Bartona.

No dobro,posto bios automatski nije odradio stvari kako treba najbolje je da ti sam postavis magistralu i mnozilac na vrednosti predvidjene za tvoj procesor.
    Udji u bios>advanced chipset features>cpu external freq. stavi 133,Ispod toga imas opciju "cpu multiple setting" posto je procesor 2400+ stavi 15.
    Eventualno pod opcijom "sistem performance" cekiraj "aggressive",verovatno ce ti bolje raditi.
    Pritisni F10,sacuvaj setovanja i to bi trebalo da bude to.
    Ako i dalje budes imao problema javi.
    Pozdrav

Primećen član drago41 (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: umesto 2400+ 1800+

Citat Original postavio drago41
    Promenio sam maticnu, umesto A7S333 stavio sam A7N8X i imam *problem* sto mi umesto procesora 2400+ pokazuje da mi je isti 1800+, a kada se podize da je frekvencija 100Mhz ako ovo ima veze sa navedenim pa ako neko od hadverista hoce da mi objasni gde i kako ovo da podesim da ne radim napamet, na staroj ploci sam znao sva podesavanja a ova je za mene nesto drugacija
    Hvala, laki je bio malo nervozan, stavio 133Mhz i ok

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •