Prakticni savet kako se postaviti pri razgovoru u Ambasadi

revolution

Početnik
Poruka
8
Zovem se Bor, saradjujem sa svim institucijama kulture u Nisu kao strucni savetnik za organizovanje programa ,reditelj sam i glumac po struci,nameravam da se preselim sa verenicom i otpocnem zivot u Australiji. Molim sve Vas koji ste prosli to sto mene ceka u ambasadi Australije u Beogradu da mi date koji savet i otprilike nagovestite na neke stvari ,sta to mene sve ceka dok ,nadam se ,ne dobijem papire za odlazak u Australiju
Unapred zahvalan za svaki koristan savet.
 
Vidi ovako brate, oni traze znanje engleskog jezika prvenstveno pa potom kvalifikacije.
Od kvalifikacija trazi se medecinsko osoblje kao i specificne zanatlije koji znaju i mogu odmah poceti posao!
Nesto ti ne vidim perspektivu u ovoj zemlji sto se tice glume jer je konkurencija ogromna, + tvoje kolege ovde rade dzabaka skoro.
Daleka je Australija, pomisli da na godisnji odmor sa verenicom treba da spucas 3200 eura samo za karte.
Znam da traze ljude koji bih ziveli u ruralnim krajevima (na selima) jer je inace ne-naseljeno van gradova. Znaci mogao bih da spomenes da si radio na agrikulturi kao i sve ostalo ivde pomenuto.
Licno bih se najradije odselio odavde jer je daleko od ostatka sveta i deluje jako izolovano! Mislim da je Evropa mnogo pogodnija, da imam priliku ja bih negde u Evropi!
Nadam se da sam pomogao objektivnim savetom jer je korak koji sada cinis vrlo znacajan. Pozdrav
 
Ajmo od klime prvo da pocnemo, Jug Australije je slican nasoj klimi tokom leta mozda malo topliji za par stepeni. Zimi retko gde da padne sneg samo na visokim nadmorskim visinama.
Sve sto ides severnije, prerasta u tropsku. Kazu da Pert naj lepsi sto se podnosljivosti klime tice.
Tacno je da ima otrovnih insekta, zmija kojih inace najvise ima u tropskim predelima.
Na selima je sve mehanizovano, farmeri poseduju u proseku 200-300 hektara i kad kad trebaju sezonske radnike za berbu ili tome sl. Osim tih poslova ima i drugih jer je nenaseljeno na selima. Znaci vece sanse imas ako navedes da nebih mario da budes alociran negde na selu. U prvih 2 god ucices jezik, vlada Australije ce se delimicno pobrinuti za osnovne troskove i mozes slicno da usparas kao i u gradovima! Nakon 2 god. mozes da se selis gde ti je volja.
Prosecna plata- $450 nedeljno, prosecna kirija- $200 nedeljno.
Troskovi zivota- ostatak plate!
Ako oboje radite i pomalo prekovremeno, imace i da pretekne.
Pozdrav pa pitajte ako vas specificno nesto zanima.
Ipak mislim da je Evropa bliza i manje izolovana od Australije ako ne i bolja...
 

Back
Top