Istorija umetnosti

  • Začetnik teme *umetnica*
  • Datum pokretanja
U

*umetnica*

Gost
Znaci mi svaki vas komentar u vezi ovog fakulteta,na sta se studiranje na njemu zapravo svodi.Ne bih zelela da se razocaram ako ga upisem pa on ne bude ono sto sam zamisljala.Bilo kakav savet,vase iskustvo...
 
Misanthropos:
Prosek ocene sa tih studija je oko 9.99, a ispiti su iseckani tako da je potrebno biti genije da bi pao na ispitu.

Ako hoces da imas diplomu bez pravog studiranja i truda, upisi.

???

Pa ne znam bas, sve ukupno ima devet-deset ispita, ali zato za jedan ispit mora da se procita po 50-60 knjiga (ne, nule nisu visak).
 
Misanthropos:
Prosek ocene sa tih studija je oko 9.99, a ispiti su iseckani tako da je potrebno biti genije da bi pao na ispitu.

Ako hoces da imas diplomu bez pravog studiranja i truda, upisi.
Bas si ekspert, zar ne? :roll: Ti si zavrsio(la) IU ili moze biti studirala?
Prosek ocena ne znam, ali je prosek godina studiranja blizi broju koji si pomenuo(la) a sto se tice ``iseckanosti`` ispita potpuno si omasio(la) posto je IU fakultet sa mozda najmanjim brojem ispita.
Celt je ``malo`` blizi istini.
 
Sve sto ovi pisu su dezinformacije. Po reformi studija onih desetak ispita preinaceno je u mnogo vise, s obzirom na cepanje ispita tako da se za jedan ispit uci po 20ak stranica. Bedno.

Ali dobro, necu vise da komentarisem. Pricajte sta hocete, devojcica ce videti o cemu govorim posto bude upisala.

Sto se tice godina studija, posebna je to prica i mnogo cesce ne zavisi od tezine predmeta koji se polazu, niti od profesora. Ali ne bih da vam to objasnjavam. Razmisljajte.
 
Pazi, mozda gi u Nish tako uce....ne sam pametan! :lol: :lol: :lol:
Nemoj da se ljutis ali ima razlike izmedju Beograda i Nisa kada je Filozofski fakultet u pitanju! Sto se tice informisanosti i dezinforimisanosti, ja sam istoricar umetnosti ,iz Beograda, pa sam mislila da mozda zbog toga ja mogu da kazem kakav je fakultet.

Savete ni bih davala, to je ipak samo na tebi da li ces upisati ali mogu da pricam o ispitima, predmetima ili profesorima. Dakle, nisam dezinformisana.
 
Luftiguz:
Pazi, mozda gi u Nish tako uce....ne sam pametan! :lol: :lol: :lol:
Nemoj da se ljutis ali ima razlike izmedju Beograda i Nisa kada je Filozofski fakultet u pitanju! Sto se tice informisanosti i dezinforimisanosti, ja sam istoricar umetnosti ,iz Beograda, pa sam mislila da mozda zbog toga ja mogu da kazem kakav je fakultet.

Savete ni bih davala, to je ipak samo na tebi da li ces upisati ali mogu da pricam o ispitima, predmetima ili profesorima. Dakle, nisam dezinformisana.

Izmedju Filozofskog u Nishu i Filozofskog u Beogradu ima razlike kad je u pitanju grupa za filozofiju, i tu se moze govoriti o kvalitetnijem kadru i ozbiljnijim studijama, ali ako kazes da je grupa IU u bgd-u ozbiljna i kvalitetna, onda studij bilo koje grupe na Filozofskom u Nishu ti ne bi uspela da zavrsis, pa cak ni filozofiju (koja je ubedljivo najslabija).

Da nije IU u bgd-u tako slaba (mada ima jos par bas slabih grupa), slozio bih se da bi bgdski filozofski bio jaci od nishkog.

Sto se tice ga, gu, gi. Primecujem da ne poznajes pravopis (u nastavku poruke), pa bih zato i pitao: na koga se to receno odnosi?

Predlazem devojcici da uz IU upise i neke ozbiljnije studije. Ni sami profesori sa IU ne drze da je grupa ozbiljna.
 
Kada je vec pomenuto da bih mogla da upisem nesto ozbiljnije pored,da li to znaci da studiranje na IU ostavlja dovoljno prostora i za nesto drugo? Ja sam vec na drugoj godini jednog poprilicno ozbiljnog fakulteta,ali umetnost je nesto sto me uvek interesovalo...
 
*umetnica*:
Kada je vec pomenuto da bih mogla da upisem nesto ozbiljnije pored,da li to znaci da studiranje na IU ostavlja dovoljno prostora i za nesto drugo? Ja sam vec na drugoj godini jednog poprilicno ozbiljnog fakulteta,ali umetnost je nesto sto me uvek interesovalo...

idi na nekoliko predavanja pa vidi da li je to ono sto te zanima... To je jako lepo studirati.
 
privodim kraju diplomski rad, te mogu slobodno reci da onaj ko to voli i zeli moze da ga studira na dva nacina. ili da se materijom bavi detaljno, pa da studira godinama, ili da ispite daje redovno, a potom da se pozabavi odredjenom oblasti. novi program omogucava, ipak, daleko lakse spremanje ispita!!!

samo napred!
 
Misanthropos:
Luftiguz:
Pazi, mozda gi u Nish tako uce....ne sam pametan! :lol: :lol: :lol:
Nemoj da se ljutis ali ima razlike izmedju Beograda i Nisa kada je Filozofski fakultet u pitanju! Sto se tice informisanosti i dezinforimisanosti, ja sam istoricar umetnosti ,iz Beograda, pa sam mislila da mozda zbog toga ja mogu da kazem kakav je fakultet.

Savete ni bih davala, to je ipak samo na tebi da li ces upisati ali mogu da pricam o ispitima, predmetima ili profesorima. Dakle, nisam dezinformisana.

Izmedju Filozofskog u Nishu i Filozofskog u Beogradu ima razlike kad je u pitanju grupa za filozofiju, i tu se moze govoriti o kvalitetnijem kadru i ozbiljnijim studijama, ali ako kazes da je grupa IU u bgd-u ozbiljna i kvalitetna, onda studij bilo koje grupe na Filozofskom u Nishu ti ne bi uspela da zavrsis, pa cak ni filozofiju (koja je ubedljivo najslabija).

Da nije IU u bgd-u tako slaba (mada ima jos par bas slabih grupa), slozio bih se da bi bgdski filozofski bio jaci od nishkog.

Sto se tice ga, gu, gi. Primecujem da ne poznajes pravopis (u nastavku poruke), pa bih zato i pitao: na koga se to receno odnosi?

Predlazem devojcici da uz IU upise i neke ozbiljnije studije. Ni sami profesori sa IU ne drze da je grupa ozbiljna.
Naravno da nisam ocekivala da ces se sloziti sa mojom konstatacijom koja , priznajem, nije prijatna. Ni ga-gu-gi pravopis ne poznajem dobro, i to priznajem , bila je sala. Koliko sam ja razumela Umetnica se raspituje za studije IU u Beogradu, a ti , koliko sam shvatila, niti si diplomirao IU, niti si bilo sta studirao u Beogradu - nemoj da se ljutis ali zasto onda mislis da si pozvan da dajes savete? Sto se tice recenice o profesorima koji ne cene fakultet na kome predaju, ne lupaj molim te! :roll: Koji je to od njih licno tebi na uvce pljuvao po sopstvenom radu? Dakle, ne mozes da pricas o necemu sto ne poznajes i jos da dajes savete! :roll:
 
*umetnica*:
Znaci mi svaki vas komentar u vezi ovog fakulteta,na sta se studiranje na njemu zapravo svodi.Ne bih zelela da se razocaram ako ga upisem pa on ne bude ono sto sam zamisljala.Bilo kakav savet,vase iskustvo...

Neko iznad je rekao kako je istoriju umetnosti jako lepo studirati. Svi mi imamo raznorazne predrasude pre nego sto upisemo fakultet i verujem, niko od nas i ne zna tacno sta je to upisao dok ne pocne sa studiranjem.
Buduci zainteresovana za oblasti koje, kako sam pretpostavljala, mogu imati veze sa istorijom umetnosti, ja sam posecivala veliki broj predavanja na toj studijskoj grupi ove godine.

Zaista se cini, kako Mizantrop rece, da ljudi dobijaju jako visoke ocene, a da je pritom potrebno jako malo truda da uloze. To za 50-60 knjiga je cista dezinformacija.

Ja preporucujem da dobro razmislis ima li uopste smisla studirati istoriju umetnosti. Da li je bas to profesija kojom zelis da se bavis i da li se uopste time mozes baviti?
 

Back
Top