Bukulja

Qnda

Početnik
Poruka
20
Ziveo sam godinama u gradu pod bukuljom.I bombardovanje sam u njemu docekao.Ali uvek je postojala prica o podzemnom aerodromu u ovoj planini kod Aranjelovca.Pre samog rata ekipa mojih drugara i ja smo pokusavali da otkrijemo razne tajne ove planine.Od raznih ulaza i izlaza u ovu planinu.Do velikih pomernih zidova na drugoj strani planine.Velikim elektricnim ogradama i mrtvoj strazi.Cudno proletanje aviona pored ove planine i jos cudniji nestanak zvuka istih.Opet velike drenazne cevi jos veci ventilacioni sistemi.Pa sve do cudnog zatvaranja svih ugostiteljskih objekata na ovoj planini sredim seamdesetih.Zabrane gradu gradnju zicare.I jos cudnije ostavljanje potpuno izgradjenog jatovog kompleksa hotela i bazena koji su ovu firmu kostali milione.
Ali sve je to bila pretpostavka do 99.Nikada nije nista ukazivalo na vise od podzemnog hangara.
Tada pred rat ogromni kamioni su kretali se prema ovoj planini.Natovareni cudnim teretom u obliku raketa prekriveni raznim kamuflazama.Uglavnom pod okriljem noci.Opet za vreme bombardovanja ogromni radar koji se izvlaci i uvlaci u utrobu planine vidljiv sa razdaljine od 20 km.Okrece se neverovatnom brzinom.Ali zanimljivo iz grada iz susednih sela nista se neprimecuje.Sem predvece i to kada je vreme pred kisu a tada znamo da samo nebo priblizava objekte.tek tada primecujemo taj radar.
Ova planina je moja nocna mora sanjam je i zelim njenu tajnu da saznam ali mi nepolazi za rukom.Jednostavno pitanje dali ima neko jos neki laicki podatak.Nato zna sta tu sve ima samo mi koji zivimo u ovoj zemlji neznamo.
 
jesi li siguran da, u zaru potrage po planini, ti i drugari niste meznuli i po kolju pecurkicu, onako malu, srvenu, ima pomalo belih flekica po sebi?
 
mshone:
jesi li siguran da, u zaru potrage po planini, ti i drugari niste meznuli i po kolju pecurkicu, onako malu, srvenu, ima pomalo belih flekica po sebi?

Ne nebojse.Odlican sam poznavaoc prirode i svega u joj.Odrastao u gradu ali svo slobodno vreme posvecen prirodi.Hobi mi je osim potucanja po zbranjenim oblastima.Fotografisanje prirode i zivotinja.Potpunu slobodu i srecu osim posle sexa osecam jos u prirodi.Sansu za greskom i crvenim gljivama nije bilo.
 
Qnda:
odakle ti znas da postoje ti konpleksi?
Imam slike ali posto sam u inostranstvu nebi imalo smisla ih stavljati na forum.


Hotel pod jezerom

ARANĐELOVAC - U godinama hladnog rata, u vreme vladavine Josipa Broza Tita, na prostorima nekadašnje SFRJ izgrađeno je 50 komandnih centara za potrebe bivše JNA. Jedno od njih je i u planini Bukulji kod Aranđelovca.

Dragomir Gavrilović, građevinski inženjer, nedavno je izjavio za jedan nedeljnik da je 20 godina rukovodio gradnjom podzemnog skloništa u Bukulji, a pod njegovim nadzorom građena su i skloništa širom nekadašnje SFRJ, pa i ono za Sadama Huseina u Bagdadu.

- Po luksuzu sklonište kod Aranđelovca malo zaostaje za Konjicem. Ako je tamo „Hajat“, ovo na Bukulji moglo bi da bude „Interkontinental“. Žao mi je da takav objekat zvrji prazan, bez namene, jer bi mogao da postane vrhunska turistička atrakcija. U njemu je smešten i hotel, a sama šetnja kroz sklonište, od podnožja do Garaškog jezera, kroz unutrašnjost planine, mogla bi da donese velike prihode Vojsci, koja je vlasnik ovih objekata.

U gradu pod Bukuljom i danas, nekoliko decenija posle hladnog rata, o ovoj temi gotovo se i ne govori. Dugo se smatralo da je u njemu izgrađen podzemni aerodrom, ali i ta priča je zamrla. Objekti u ovoj planini oduvek su bili obavijeni velom tajne, pod komandom vojske i civili tu nisu imali šta da traže. Šta više, ni radnici koji su tu radili nisu bili iz okoline. Samo se ponekad dešavalo da neki od pijanih radnika koji su radili tu ispriča nešto što bi, kako su smatrali, trebalo da ostane vojna tajna, ali i taj problem brzo je rešavan.

Ni lokalna uprava nije se mešala u posao vojske i ta saradnja je bila dobra.

U gradu pod Bukuljom jedno vreme pričalo se da je u ovom skloništu policija krila jednog od članova zemunskog klana ili zaštićenih svedoka, što je opet bilo teško proveriti i dokazati. I danas sklonište danonoćno čuva Vojska SCG.

eto ga, preuzeto sa http://www.blic.co.yu/arhiva/2005-02-04/strane/drustvo.htm

inacec ne vidim zasto ne bi slao slike ako si u inostranstvu, mislim kakve veze ima....
 
Obersturmfuehrer:
pa jel imas neke slike svega sto si tamo vidjao?
tacno je da tamo postoje podzemni kompleksi ali aerodrom....
Eto kod nas sad te objekte u koje su spičene stotine miliona dolara sada daju na korištenje nerazvijenim opštinama da u njima organizuju uzgoj šampinjona ( jer imaju dobro riješenu klimatizaciju ) :lol:
 
To nije jedina misteriozna planina! Sta mislite zasto su '99. gadjali toliko Frusku Goru (nisam siguran da je FG planina, ali ajde)? Zbog radio difuzne televizijske predajne antene? Ili mozda zbog aerodroma ispod, za koji znam iz pouzdanih izvora. U svakom slucaju sa ovakvim stavrima se ne treba petljati. Onaj vojnik sto je ubijen pre par meseci, dan pre svoje smrti je telefonirao svojoj majci i rekao: -Ako mi se nesto desi, to je zato sto sam cuo nesto sto nisam trebao.
 
Kad sam 1989. bio u vojsci, bili smo na fruškoj gori na terenu skoro 40 dana.Tamo smo bili na strelištu a o drugim objektima vezanim za vojsku niko tada nije pričao.Jedino ako od tada pa do danas nešto nije izgradjeno.
 
što bi on ćutao kada se sve ionako sazna.
Saznalo se i za objekat na topčideru(kamere su ušle i snimile).Pa ko to ima nešto što se brzo ne prokljuvi od drugih.
 
ama ljudi sta to ima bre? deo prostorija na strusenom tornju je, logicno koriscen kao neki od centara veze i to je sve.A ne sada da se ispredaju legende.
Doduse, i ja sam cuo da Marko kraljevic i danas, sa Sarcem stoji u nekoj pecini, ceka covek u rezervi, racuna ako pocne frka, da se cisto nadje....
A da, Tesline kugle sam zaboravio.....E one su na Fruskoj gori....
 
mshone:
ama ljudi sta to ima bre? deo prostorija na strusenom tornju je, logicno koriscen kao neki od centara veze i to je sve.A ne sada da se ispredaju legende.
Doduse, i ja sam cuo da Marko kraljevic i danas, sa Sarcem stoji u nekoj pecini, ceka covek u rezervi, racuna ako pocne frka, da se cisto nadje....
A da, Tesline kugle sam zaboravio.....E one su na Fruskoj gori....

Ti si ovde najpametniji!

Koja je svrha ove rasprave???
 
ma znam da sam najpametniji, to nisi morao da mi kazes.
A sto se tice svrhe, ti mi reci, sta je po tvom misljenju svrha ove rasprave, uzeo si ravnopravno, i u svetu zapazeno, ucesce.
 
mshone:
ma znam da sam najpametniji, to nisi morao da mi kazes.
A sto se tice svrhe, ti mi reci, sta je po tvom misljenju svrha ove rasprave, uzeo si ravnopravno, i u svetu zapazeno, ucesce.
Yebiga ja mislio da se ovde mogu barem rasprave izbeci i normalno komunicirati.Ali greska.
 
To sto ste sada nabacivali nagadjali, vadili iz koje kakvih arhiva, culi price, itd. to i jeste za javnost, jer su to sve nebuloze sa tacnoscu od 15%. Ono sta je stvarno, to nije za svakoga, ni za civile, a ni obicnog smrtnika. Sta krije vojska, ne znaju ni glavonje u vrhu drzave, predsednici, jer nisu kadri a ni profesionalni (sa konca i konopca) da znaju sta ova zemlja taji. Stoga, zdusno pokusavaju da sve moguce tajne koje se nalaze na prostorima Srbije i Crne gore, otkriju, kao toboz "turisticku atrakciju". Ne zbog naroda, vec zbog svojih ******, jer su mnogi od njih radoznali toliko, da "kljucaju" od besa sto ne znaju sve, a i ne bi trebali! Ljudi menjajte temu!!! Nije ovo za forum. Savko, pa i onaj koji ne treba, cita ovo! Mozda bi neko hteo da kaze neku informaciju, ali zna da i forum ima usi! Moj vam je savet, da oni koji su voljni te teme, razmene e-mail adrese! Sigurnije je! Toliko od mene! GKB :?:
 

Back
Top