Taxisti, Automobili i Logika

Poruka
19.925
Jel su Taxisti dobro merilo izdrzljivog i zahvalnog automobila? Ja mislim da jesu. Al' me uvek bunila jedna stvar kod njih. Gledam nesto po ulici, najvise ih naravno vozi Mercedese, prosek sredina '80-tih rekao bih! Ima puno Audia 80 i 100, kraj '80 i pocetak '90, ima nesto VW i Opela, ali izvalio sam da BMW-i nisu bash cesti kod njih!? Zasto? Ume li neko da objasni?
Takodje sam primetio da su Japanci isto slabo pod TAXI oznakama. Ako ima nesto pored Nemaca, to su uglavnom neke druge Evropske marke, Reno, Pezo, poneki Citroen... ne secam se da sam bash video nesto FIATA, nema ni Volvoa mnogo iako je za ocekivati i tako...
Koja je logika?
 
100% zato sto negde nekad nadju auto po povoljnoj ceni i misle da je tu kraj price-eto voze npr. Francuze za koje je poznato da su skuplji delovi nego na mnogim automobilima.Japanci su poznati kao izdrzljivi automobili uz realnu cenu delova.Pa zar se i ti Itlaijani kvare toliko da se vise isplati Pezo?Ne bih reako :wink:
Uostalom, sa svojom naprednom :lol: :lol: taktikom kupovine BMW ne dolazi u obzir, zbog predrasuda koje imaju prema istom i zbog toga sto je zadrzao neku cenu, za razliku od pojedinih.Ali vidjam sve cesce kockice, dizele i sa ugradjenim plinom. :wink:
Ma i ne zanima me :?
 
RaiKkonen 911:
100% zato sto negde nekad nadju auto po povoljnoj ceni i misle da je tu kraj price-eto voze npr. Francuze za koje je poznato da su skuplji delovi nego na mnogim automobilima.Japanci su poznati kao izdrzljivi automobili uz realnu cenu delova.Pa zar se i ti Itlaijani kvare toliko da se vise isplati Pezo?Ne bih reako :wink:
Uostalom, sa svojom naprednom :lol: :lol: taktikom kupovine BMW ne dolazi u obzir, zbog predrasuda koje imaju prema istom i zbog toga sto je zadrzao neku cenu, za razliku od pojedinih.Ali vidjam sve cesce kockice, dizele i sa ugradjenim plinom. :wink:
Ma i ne zanima me :?
O ukusima je smešno raspravljati. Francuzi bar imaju jedan skupi deo a nemački auto ima nemački, turski i najmanje još španski deo. Najbolji auto sa kojim se ne brzo već dugo voziš. Prosečan taksista o automobilima zna više nego čovek kome je automobilizam hobi (mislim na pragmatični deo oko krševa šta kome gde i odnos cena-zarada).
 
PS BMW nije za taksi. To je isto kao da kasača za trke upregneš da vuče fijaker po ulicama. :lol: Za taksi su maloturažne, dizel mašine sa jakom šasijom i sa dosta prostora tipa mečke 123, 124 Audi 80 CC, Peugeot 309, Ksara 1,9 D (ali ne i TDi, HDi). Sporo, jako i dugo. 8)
 
Dovla:
Kad_LupimLupim:
E bar neko josh u gradu zagleda TAXISTE :lol:

Ma ne zagleda ih niko nego jednostavno cim je neko * na putu obavezno je neki taksista tu uglavnom kao uzrocnik
Велики број таксиста стварно лоше и крајње безобразно, неваспитано (да не кажем бахато) вози. А када се закаче са неким (иако су криви), одмах зову колеге у помоћ. То говори и о њиховој храбрости.
А као скоро ниједном од њих ниједан нигавац не ради !
Част изузетцима!
 
evening:
Dovla:
Kad_LupimLupim:
E bar neko josh u gradu zagleda TAXISTE :lol:

Ma ne zagleda ih niko nego jednostavno cim je neko * na putu obavezno je neki taksista tu uglavnom kao uzrocnik
Велики број таксиста стварно лоше и крајње безобразно, неваспитано (да не кажем бахато) вози. А када се закаче са неким (иако су криви), одмах зову колеге у помоћ. То говори и о њиховој храбрости.
А као скоро ниједном од њих ниједан нигавац не ради !
Част изузетцима!
Ajde migavci i nekako ali mi nikad nije bilo jasno kako stane sa 80km/h za 20m a da mu se nijedna stopaljka ne upali??? :evil: :evil: :evil:
 

Back
Top