Taxisti, Automobili i Logika
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Taxisti, Automobili i Logika

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano Taxisti, Automobili i Logika

Jel su Taxisti dobro merilo izdrzljivog i zahvalnog automobila? Ja mislim da jesu. Al' me uvek bunila jedna stvar kod njih. Gledam nesto po ulici, najvise ih naravno vozi Mercedese, prosek sredina '80-tih rekao bih! Ima puno Audia 80 i 100, kraj '80 i pocetak '90, ima nesto VW i Opela, ali izvalio sam da BMW-i nisu bash cesti kod njih!? Zasto? Ume li neko da objasni?
    Takodje sam primetio da su Japanci isto slabo pod TAXI oznakama. Ako ima nesto pored Nemaca, to su uglavnom neke druge Evropske marke, Reno, Pezo, poneki Citroen... ne secam se da sam bash video nesto FIATA, nema ni Volvoa mnogo iako je za ocekivati i tako...
    Koja je logika?

Aktivan član RaiKkonen 911 (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2004.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

100% zato sto negde nekad nadju auto po povoljnoj ceni i misle da je tu kraj price-eto voze npr. Francuze za koje je poznato da su skuplji delovi nego na mnogim automobilima.Japanci su poznati kao izdrzljivi automobili uz realnu cenu delova.Pa zar se i ti Itlaijani kvare toliko da se vise isplati Pezo?Ne bih reako :wink:
    Uostalom, sa svojom naprednom taktikom kupovine BMW ne dolazi u obzir, zbog predrasuda koje imaju prema istom i zbog toga sto je zadrzao neku cenu, za razliku od pojedinih.Ali vidjam sve cesce kockice, dizele i sa ugradjenim plinom. :wink:
    Ma i ne zanima me :?

Zainteresovan član Zagor BG (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2004.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Citat Original postavio RaiKkonen 911
    100% zato sto negde nekad nadju auto po povoljnoj ceni i misle da je tu kraj price-eto voze npr. Francuze za koje je poznato da su skuplji delovi nego na mnogim automobilima.Japanci su poznati kao izdrzljivi automobili uz realnu cenu delova.Pa zar se i ti Itlaijani kvare toliko da se vise isplati Pezo?Ne bih reako :wink:
    Uostalom, sa svojom naprednom taktikom kupovine BMW ne dolazi u obzir, zbog predrasuda koje imaju prema istom i zbog toga sto je zadrzao neku cenu, za razliku od pojedinih.Ali vidjam sve cesce kockice, dizele i sa ugradjenim plinom. :wink:
    Ma i ne zanima me :?
    O ukusima je smešno raspravljati. Francuzi bar imaju jedan skupi deo a nemački auto ima nemački, turski i najmanje još španski deo. Najbolji auto sa kojim se ne brzo već dugo voziš. Prosečan taksista o automobilima zna više nego čovek kome je automobilizam hobi (mislim na pragmatični deo oko krševa šta kome gde i odnos cena-zarada).

Aktivan član RaiKkonen 911 (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2004.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Nisam siguran sta si hteo da kazes :wink:

:?

Učlanjen
    15.01.2004.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Citat Original postavio RaiKkonen 911
    Nisam siguran sta si hteo da kazes :wink:

:?
    Hteo sam da kažem da je bolje voziti redak auto i pljuckati veću lovu za originalne delove nego voziti konfekciju kod koje imaš original i pet plagijata za jedan te isti deo. Ko na točkovima zarađuje za život sigurno zna šta vozi. Pozdrav!

Učlanjen
    15.01.2004.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

PS BMW nije za taksi. To je isto kao da kasača za trke upregneš da vuče fijaker po ulicama. Za taksi su maloturažne, dizel mašine sa jakom šasijom i sa dosta prostora tipa mečke 123, 124 Audi 80 CC, Peugeot 309, Ksara 1,9 D (ali ne i TDi, HDi). Sporo, jako i dugo. 8)

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

E bar neko josh u gradu zagleda TAXISTE

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Podrazumevano

Citat Original postavio Kad_LupimLupim
    Ma ne zagleda ih niko nego jednostavno cim je neko sranje na putu obavezno je neki taksista tu uglavnom kao uzrocnik

Zainteresovan član Kypck (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Citat Original postavio Dovla
    Ma ne zagleda ih niko nego jednostavno cim je neko * na putu obavezno je neki taksista tu uglavnom kao uzrocnik
    Велики број таксиста стварно лоше и крајње безобразно, неваспитано (да не кажем бахато) вози. А када се закаче са неким (иако су криви), одмах зову колеге у помоћ. То говори и о њиховој храбрости.
    А као скоро ниједном од њих ниједан нигавац не ради !
    Част изузетцима!

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Podrazumevano

Citat Original postavio evening
    Citat Original postavio Dovla
    Ma ne zagleda ih niko nego jednostavno cim je neko * na putu obavezno je neki taksista tu uglavnom kao uzrocnik
    Велики број таксиста стварно лоше и крајње безобразно, неваспитано (да не кажем бахато) вози. А када се закаче са неким (иако су криви), одмах зову колеге у помоћ. То говори и о њиховој храбрости.
    А као скоро ниједном од њих ниједан нигавац не ради !
    Част изузетцима!
    Ajde migavci i nekako ali mi nikad nije bilo jasno kako stane sa 80km/h za 20m a da mu se nijedna stopaljka ne upali???

Slične teme

1. Bog i logika
    Autor He Who Cares u forumu Religija
    Odgovora: 191
    Poslednja poruka: 08.04.2009., 00:45
  2. Nafta u Svetu pala a kod nas već poskupeli taxisti
    Autor nesko101 u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 17.06.2008., 16:40
  3. Logika
    Autor Yoshimitsu u forumu Filozofija
    Odgovora: 26