programski jezik c
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: programski jezik c

Početnik
    Učlanjen
    04.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano programski jezik c

potrebna mi je pomoc! tice se pokazivaca. jasno mi je cemu oni sluze i kako se koriste ali ipak ne mogu da shvatim prakticnu primenu. jasne su mi i sve naredbe i komande kojima se upravlja pokazivacima i kad vidim program znam sta on radi. ipak konkretna primenljivost pokazivaca na nekom programu koji nije napisan vec sam treba da ih iskoristim jednostavno mi izmice.da li moze neko u kratkim crtama da mi objasni?

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Ako sam dobro shvatio, fazon je da pomocu njih koristis samo deo radne memorije koji moras da koristis, i kad ti vise ne treba da je oslobodis(npr da bi proracun bio sto brzi, ili ako treba da pravis neku zahtevniju animaciju....), a ako ti ne treba nesto tog tipa , moj savet , izbegni pokazivace i uci JAVU...

Početnik
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: programski jezik c

Citat Original postavio petar011
    potrebna mi je pomoc! tice se pokazivaca. jasno mi je cemu oni sluze i kako se koriste ali ipak ne mogu da shvatim prakticnu primenu. jasne su mi i sve naredbe i komande kojima se upravlja pokazivacima i kad vidim program znam sta on radi. ipak konkretna primenljivost pokazivaca na nekom programu koji nije napisan vec sam treba da ih iskoristim jednostavno mi izmice.da li moze neko u kratkim crtama da mi objasni?
    Pokazivaci su ti jako vazna stvar kada radis sa mnogo funkcija pa ti je potrebno da upotrebis neku vrijednost koja se nalazi na tacno odredjenoj memoriskoj lokaciji. Bez pokazivaca se ne mozes upustiti u rad sa datotekama. To sto ti je predhodnik rekao o memoriji moze se postici i sa funkcijama za dinamicko lociranje memorije malloc.

Početnik _smirnoff_ (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Kao shto su reki ljudi pre mene, pokazvachi su jako korisna stvar, posebno kod alociranja i dealociranja memorije tj. dinamichke kontrole iste i ne samo to ima tu josh mnogo toga. Te ako planirash da nastavish sa programiranjem, ubrzo ccesh shvatiti koliko su pokazivahci korisni i koliko neccesh mocci da zzivish bez njih. A pogotovu kada predjesh na objektni kod u C++ - u.

P.S.

Znash kao kazzu matorci: Kad porastesh kashcce ti se samo :wink:

pozdrav 8)

Početnik _smirnoff_ (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Upss, pa niko od nas ti nije odgovorio na pitanje koje si postavio. Svrha pokazivacha je brzi pristup memorijskim lokacijama, shto je dobro kod (evo ga jedan primer) programiranja recimo mikrokontrolera, na primer. Pa kad malo razmislish i pogledash sve na(chitaj: u) kopmu ima neku svoju adresu kojima pristupash opet preko pokazivacha. Predlog: chachkaj, juri, gledaj, trazzi po netu...nacci ccesh jos gomilu primera.

nadam se da sam ti ovaj put malo vishe pomogao.

pozdrav 8)

Početnik
    Učlanjen
    16.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Sa pokazivacima mozes da pravis listu,tako sto informacione sadrzaje uvezujes i upravo onako kako pokazivace povezujes ti ulancavas listu.Za listu ti nije potrebno da unapred alociras memorijski porostor,kao sto je za nizove,vec u toku samog izvrsavanja programa.Bitna razlika u odnosu na nizove je kada brises ili dodajes neki element ne pomeras ostale elemente kao kod nizova,vec samo pomeras susedne pokazivace tj prevezujes ih.Jedina od mana listi je pristup nekom konkretnom elementu(kod nizova je to pogodno).Zato treba razmisliti koju ces strukturu koristiti,a za same liste ti je potrebno znanje pokazivaca.

Primećen član
    Učlanjen
    04.03.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

da li moze neko u kratkim crtama da mi objasni?
    Pointeri "u kratkim crtama" je neizvodljivo. Ako ti nije jasno chemu mogu da posluzhe, onda ti ni sami pointeri nisu jasni.

Nadji knjigu "Programski jezik C" od autora jezika, Kernigena i Richija, bila je u izdanju Savremene Administracije. Tu su pointeri potanko objasnjeni, sa sve primerima kako rade i chemu mogu da posluzhe.

"Kratka lekcija na forumu" nema svrhe.

Slične teme

1. Nov programski jezik: "M"
    Autor redsonia u forumu Programiranje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 11.01.2010., 23:02
  2. Koji programski jezik koristite
    Autor Pjotr Raspucin Rhsnikov u forumu Programiranje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.03.2007., 21:30
  3. Najaktuelniji Programski Jezik
    Autor Ex Programer u forumu Programiranje
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 10.03.2005., 12:14
  4. Hteo bi da naucim neki programski jezik!!!
    Autor nuke u forumu Programiranje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 26.12.2004., 03:15
  5. zastita i programski jezici
    Autor Pocetnik u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.08.2003., 18:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku