Mikijeva radionica

medonic

Obećava
Poruka
87
Prezasicen crtanim glupostima koje danas stizu sa malih ekrana, setio sam se starih dobrih " Mikijevih radionica " zbog kojih smo kao deca jedva cekali nedelju uvece.
Iako sam se potrudio da dobar deo crtanih filmova o Mikiju , Silji,Paji i ostalima nabavim,zeleo bih da priupitam javnost da li je neko tada bio mudar i snimao ove epizode na VHS, odnosno da li neko eventualno ima sledece epizode Dizni crtaca koji su se emitovali u okviru " Mikijeve radionice" bilo na VHS, DIV X ii DVD-u?. Posto ne znam precizno naslove epizoda evo i asocijacija uz pojedine:


1. Snebivljiva azdaja i Ser Zile ( " slatka mala izvrnuta torto ...." )
2. LOV ( " Ukopavaj she shinko! " )
3. Ragbi ( " Za gledaoce sa jeftinijim ulaznicama izvodi se pocetni udarac! " )
4. Skijanje na vodi ( Gospodin X , tj. Silja i mali necak )
5. Trke konja ( " ko je pobedio? Brza fotografija ili Ljubazni vodoinstalter? -odlucuje foto finish ")
6. Paja Patak i izvor mladosti ( sestrici i krokodilsko jaje )
7. Istorija tocka i automobila
8. Hokej ( Silja )
9. Balet ( Glavna balerina nilski konj + aligatori, nojevi itd.. )
10. Viteski turnir srednji vek ( asistent Mali Sedrik pobedjuje velikog viteza )
11. Carobni pasulj ( Miki, Silja i Paja protiv dzina na nebesima )
12. Silja bodibilder
13. Slonce Cira i Sir Kan
14. Silja kao toreador
15. Bik Ferdinand ( koji samo sedi i mirise cvece )
16. Golf ( kako se igra i nevolje sa ovom igrom )
17. Pluton protiv buldoga ( u luna parku sa ogledalima )


Zahvaljujem za bilo kakvu informaciju i nudim zauzvrat epizode koje imam ( Miki sa one strane ogledala, Lov na losove, Izgradnja broda,Isterivaci duhova, Mikijeva kamp prikolica itd... )


P.S. Bilo bi lepo kada bi se na RTS-u setili ( i sklopili ugovore ako je potrebno )i poceli da opet pustaju ( bar ) nedeljom uvece stare crtane filmove,
Mikijeve radionice, Sport Bilija, Strumfove i druge starije crtace koji su u pogledu prica i duhovitosti bili mnogo kvalitetniji od danasnjih.
Ovo je tragedija, na drzavnoj TV nema crtanih filmova... !?
 
medonic:
Prezasicen crtanim glupostima koje danas stizu sa malih ekrana, setio sam se starih dobrih " Mikijevih radionica " zbog kojih smo kao deca jedva cekali nedelju uvece.
Iako sam se potrudio da dobar deo crtanih filmova o Mikiju , Silji,Paji i ostalima nabavim,zeleo bih da priupitam javnost da li je neko tada bio mudar i snimao ove epizode na VHS, odnosno da li neko eventualno ima sledece epizode Dizni crtaca koji su se emitovali u okviru " Mikijeve radionice" bilo na VHS, DIV X ii DVD-u?. Posto ne znam precizno naslove epizoda evo i asocijacija uz pojedine:


1. Snebivljiva azdaja i Ser Zile ( " slatka mala izvrnuta torto ...." )
2. LOV ( " Ukopavaj she shinko! " )
3. Ragbi ( " Za gledaoce sa jeftinijim ulaznicama izvodi se pocetni udarac! " )
4. Skijanje na vodi ( Gospodin X , tj. Silja i mali necak )
5. Trke konja ( " ko je pobedio? Brza fotografija ili Ljubazni vodoinstalter? -odlucuje foto finish ")
6. Paja Patak i izvor mladosti ( sestrici i krokodilsko jaje )
7. Istorija tocka i automobila
8. Hokej ( Silja )
9. Balet ( Glavna balerina nilski konj + aligatori, nojevi itd.. )
10. Viteski turnir srednji vek ( asistent Mali Sedrik pobedjuje velikog viteza )
11. Carobni pasulj ( Miki, Silja i Paja protiv dzina na nebesima )
12. Silja bodibilder
13. Slonce Cira i Sir Kan
14. Silja kao toreador
15. Bik Ferdinand ( koji samo sedi i mirise cvece )
16. Golf ( kako se igra i nevolje sa ovom igrom )
17. Pluton protiv buldoga ( u luna parku sa ogledalima )


Zahvaljujem za bilo kakvu informaciju i nudim zauzvrat epizode koje imam ( Miki sa one strane ogledala, Lov na losove, Izgradnja broda,Isterivaci duhova, Mikijeva kamp prikolica itd... )


P.S. Bilo bi lepo kada bi se na RTS-u setili ( i sklopili ugovore ako je potrebno )i poceli da opet pustaju ( bar ) nedeljom uvece stare crtane filmove,
Mikijeve radionice, Sport Bilija, Strumfove i druge starije crtace koji su u pogledu prica i duhovitosti bili mnogo kvalitetniji od danasnjih.
Ovo je tragedija, na drzavnoj TV nema crtanih filmova... !?

Bilo je dobro onda za vreme rata kada su pustali Diznijeve crtace,da deca na bi patila...Sad ni traga ni glasa od njih.Bolje da pustaju kvalitetne crtace koji Disney nudi,nego neke nase glupe sinhronizovane,Pokemone ili one retardirane teletabise.
 
Medonic, svaka cast na izboru. Pogadjas, nemam nista od toga, samo hocu da izrazim zadovoljstvo sto ima jos ljudi koji vole takve crtice. Mislim, Ren i Stimpi, Sundjer Bob - ja to ne mogu da smislim! Teletabise da i ne spominjem :? Nista lepse od dobrog starog Diznija i drustva
10.gif


A tek sto sam obozavala Mikijev zabavnik...a kad bi izasao Almanah - praznik!...
Je l' se seca neko onog crtaca kad ide neka crna ptica po prasumi, hoda i hoda, a malo crno dete je prati i valjda pokusava da je ulovi ali nikako da uspe? Bila je neka luda muzika uz to. Cesto su ga pustali, malo me nervirao, ali sad bi bilo lepo videti ga...:D
 
Taj je crtac iz produkcije Warner Bros. Mali crnja ide da ulovi lava, a ona vrana samo hoda ( uz muzicku pratnju neke mrtvacke teme na fagotu ) i smrt je i za lavove i za lovce :-)

Da, to su bila vremena, kada smo citali mikijev zabavnik, almanah, ( Super Silja ta-dah :-)) zagora, bleka, marti misteriju i ostale stripove

Danasnja deca nista od te kulture nemaju, odrasose uz kablovsku...
 
medonic:
Da, to su bila vremena, kada smo citali mikijev zabavnik, almanah, ( Super Silja ta-dah :-)) zagora, bleka, marti misteriju i ostale stripove

Danasnja deca nista od te kulture nemaju, odrasose uz kablovsku...

apsolutno. oni danas gledaju simpsone, south park i rena i stimpija. a svi novi crtaci su go ku*ac za recimo onaj crtac kada mravi u travi savladaju mravojeda. pa njega bih gledao sto puta i to bez prevoda
 
Lepa je tema, samo što ja stvarno, medonic, ne mogu da ti pomognem :(
Međutim, vidim da želite da razgovarate i o drugim crtaćima koji se više ne prikazuju, pa ako želite, mogu da vam promenim naziv, kasnije, ako neko bude pomogao medonicu ?! ;)
 

Back
Top