pomagajte ljudi

G

goran s.

Gost
imam komp amd atlon na1700+ gasi mi se nakon desetak minuta kada igram novije igrice fifu 2000.medall of honor nba 2000.molim vas recite mi sta je u pitanju.s postovanjem goran
 
Mozda ti se procesor pregreva(los hladnjak,neispravan itd.) ili su ti u BIOS-u lose podesene temperaturne vrednosti za procesora.Idi u bios pogledaj,NISTA NE MENJAJ pa javi.
 
Gorane care ,nemoj da paničiš.Šta kažeš,ne rade igrice? POČNIIII DA PANIČIIIŠ? :shock: :shock:
Ma šalim se,uglavnom su ti rekli glavne stvari.Predpostavljam da ti ostale igrice rade.Proveri drajvere za grafičku,prethodno što su ti rekli,a ako nije to onda jednostavno nemaš sreće,a možda ti CD-ovi nisu dobri!! Good luck!!
 
Najverovatnije je hladnjak ili su u biosu pomerene vrednosti,kada sam otvorio kutiju od kompa nije mi se vise gasio.Hvala puno za informacije.Pod kojim menijem u biosu da pogledam vredmosti tamperaturne? Listao sam knjigu sto sam dobio uz komp i nije isto podeseno kao u knjizi!Neznam da li da podesim kao sto je u knjizi? Jos jednom hvala najlepse.ps goran
 
Probaj da instaliras Cpuidle.Odlican programcic za hladjenje procesora.Meni spusta temperaturu na procesoru(u stanju mirovanja) i vise od 20 stepeni,a ljudi garantuju za 10-12.
www.cpuidle.de/index.html?download.html
Program radi 30 dana,posle toga uradis uninstall i instaliras ga ponovo.Potreban ti je i program za monitoring ploce,ako ga vec nemas.Ako ne bude hladio,javi se ponovo.
 
bundeva:
Probaj da instaliras Cpuidle.Odlican programcic za hladjenje procesora.Meni spusta temperaturu na procesoru(u stanju mirovanja) i vise od 20 stepeni,a ljudi garantuju za 10-12.
www.cpuidle.de/index.html?download.html
Program radi 30 dana,posle toga uradis uninstall i instaliras ga ponovo.Potreban ti je i program za monitoring ploce,ako ga vec nemas.Ako ne bude hladio,javi se ponovo.
Izvini molim te , ali nije mi jasno kako programski moze da se hladi procesor??? Ima li neka uputstva kako se koristi i podesava program ?
 
program hladi procesor tako sto mu salje halt naredbu i obustvalja njegov rad do sledeceg takta...
medjutim on salje halt samo ako procesor nema ni jedan drugi posao da radi...ali sa druge strane taj program moze da zaustavlja procesor ukoliko njegova temperatura predje odredjenu granicu, tada dolazi do velikog usporenja racunara, i moze da izgleda kao da se zaglavio (kada temp. padne procesor opet pocinje sa radom)...
na zalost ni jedan od programa za hladjenje ne radi sa svim kombinacijama ploca i procesora...

ovo nije resenje za spustanje temp. procesora za vreme igranja, jer igre maximalno opetrecuju procesor sve vreme tako da nema praznih taktova na koje bi cpuidle poslao halt komandu...
 
Da,d1 je sve lepo objasnio,samo sto ne 'smrzava' racunar Cpuidle,vec program za monitoring ploce u kome je zadata gornja granica temp. za procesor(moze se menjati),sto je i dobro-bolje da zaustavi racunar na odredjenoj temp. nego da rizikujemo pregorevanje procesora.Ja nisam primetio neka usporavanja na racunaru,jer ako je neki proces intenzivan-Cpuidle se totalno povlaci.U svakom slucaju,od njega ima vise koristi nego stete.
 

Back
Top