Zasto u lavoru?! (leto 2005.)

nsbee

Aktivan član
Poruka
1.757
Ajmo! Ponude za leto... more...
solargummat.gif


domace radinosti...
plaskdammt.gif



planine...
Summer_house.gif


Mislim da nije rano za ovu temu...
...vasa iskustva, ponude na koje nailazite, potencijalni planovi... ;)
 
Ja bila prošle godine u Beloj Crkvi na jezerima, i toplo preporučujem. Jeste da je u Banatu sad malo frka...
Ako bude više para i vremena ove godine, nadam se da ću probati i nešto slano, ako ne :arrow: Bela Crkva ponovo.
U stvari, želja mi je da odem na more na desetak dana, kao baš odmor, a tamo bar na jedan vikend.
 
Jao, ja sam htela prošlog leta da odem do Bele Crkve, ali niko nije hteo sa mnom. :cry:

Za ovo leto imam neke planove, ali neću ništa da govorim unapred, da ne izbaksuziram. :? A dok se to čeka - Štrand, naravno. :D Odlučila sam da ove godine uzmem sezonsku. :wink:
 
mackica ns:
Ja bila prošle godine u Beloj Crkvi na jezerima, i toplo preporučujem. Jeste da je u Banatu sad malo frka...
Ako bude više para i vremena ove godine, nadam se da ću probati i nešto slano, ako ne :arrow: Bela Crkva ponovo.
U stvari, želja mi je da odem na more na desetak dana, kao baš odmor, a tamo bar na jedan vikend.
Lepo, pametno i šarmantno !!! I još da zamoliš ( preživele ! ) domoroce da ti dodaju peškir, da se osušiš, kada iziđeš iz tih malih, lokalnih jezeeeeeeraaaaaaaaaaaaa ... :shock:
 
Znate onu emisiju " Upoznajmo Srbiju"? Meni je to strava ideja! Mislim da ima puno mesta, sela, jezera i planina koje zasluzuju paznju. Ja bih bas volela da proputujem tako malo, da cujem price od mestana, njihove legende, da vidim kako oni zive, nesto poput seoskog turizma. Ili, recimo, obilazak nekih manastira, nocenje u konacima... Ne znam sta me je spopalo, ali bas mi je to super ideja za nesto malo drugacije proveden odmor! Jedini je problem naci saputnika. Jel ima dobrovoljaca?
 
Vidis ranije u klinackim danima su mi uvek takve varijante bile nekako ...staromodne...za matore ljude. Ali danas gledam skroz drugacije na to. Inace eto igrom slucaja sam bio na Kosovu, pa smo bas obilazili tako razne manastire, znamenitosti, Gazimestan, razne porusene tvrdjave, utvrde i to mi je bilo bas super(a ima ih milion). Kad imas i nekog dobrog vodica ili onog sto tamo prica da ti sve lepo objasni i docara kako je to nekad bilo. Prosto se uzivis se u taj srednji vek.
 
DOKONI UM:
Ma da nijedna ne valja...
Verovatno Novosađani na letovanja i zimovanja putuju preko Auto servisa.
:roll: Mozda ce i to biti od pomoci...Ali svaka agencija radi po principu:

Ja: "Dobar dan, imate prospekt da se dana 21.maj. 2005 putuje u Slovacku, mozte li da mi kazete do kad su prijave i kad treba da se donese prva rata?"

Teta u agenciji: "Pa ja to neeeee znaaaaaaaaam, mooooooraaaaaaacu da zoooooovem Beoooooooooooograd, javite se kasnije...tu tu tu tu tu"

Ja, malo kasnije, slicna recenica kao prva.

Teta u agenciji: "Pa znaaaaaaaaaaate, to putovanje je otkaaaaaazaaaaaaano, jer nema dovoljan broj puuuuutnika, ali mogu da vam preporucim ovaj aranzman koji kosta 200 eura vise, a putuje se 2.juna, formira se grupa i to je izvesnije......"

Ja: tu tu tu tu

I tako u svakoj &*#@$ agenciji u gradu. Ko ne veruje neka proba.
 
Neva:
Znate onu emisiju " Upoznajmo Srbiju"? Meni je to strava ideja! Mislim da ima puno mesta, sela, jezera i planina koje zasluzuju paznju. Ja bih bas volela da proputujem tako malo, da cujem price od mestana, njihove legende, da vidim kako oni zive, nesto poput seoskog turizma. Ili, recimo, obilazak nekih manastira, nocenje u konacima... Ne znam sta me je spopalo, ali bas mi je to super ideja za nesto malo drugacije proveden odmor! Jedini je problem naci saputnika. Jel ima dobrovoljaca?

Sa rizikom da budem anatemisana, ipak cu da dam komentar na ovaj predlog: Meni se to cini kao propaganda iz Slobih vremena, kada smo sami sebi bili dovoljni. Dobro je ceniti svoje, ali valja uboznati i svet sa one strane one ograde koja nikako da postane dostupnija za vise ljudi. Pri tom ne mislim na zemlje tipa Turska, Egipat, Grcka, vec zapadni svet, Francuska, Italija, Amerika.
Naravno, poseta manastirima je fina ideja za one koji to mogu da podnesu. Ja cu da preskocim, bar u narednih 50 zivota.
 
So Sad, vidi ovako...u našoj državi je jako mali broj ljudi koji putuju tako da se zaista za neka putovanja autobusom teško formira grupa od minimum 30-40 putnika koji putuju van sezone. Drugi problem je taj što samo 5-6 agencija radi svoje programe. Ostale agencije su subagenti velikih agencija (Kontiki,Putnik,Jolly,Konte,...).
Tako da je najbolje, da ako tražiš neki aranžman, zoveš direktno ove velike agencije. :idea:
 
Necu te anatemisati, ali... Naravno da svet ne pocinje, a jos manje, zavrsava sa Srbijom! Ja sam bila u inostranstvu, i jeste tamo sve preterano, pocevsi od grada kao grada, pa sve ostalo. Ali, i sama znas da to iziskuje mnogo para i svega ostalog, a ne znam koliko nas je u mogucnosti da to sebi omoguci za jedan odmor,koji ce trajati 10 dana. Vecini je i taj Egipat nedostupan!
Drugi problem je to, sto za tako kratak period, ti ne stignes da upoznas ni milioniti deo neke metropole, a otici iz Pariza i ne videti neke stvari, svodi se na to, da je bolje da si sedeo kuci u lavoru! Takva putovanja treba planirati na duzi vremenski period.
Dakle, " Upoznajmo Srbiju " moze biti zamena za Budvu ili neki drugi grad na primorju, koje vec znamo svi napamet.
 
Meni se čini da je malo bezveze trčati da upoznajemo druge, dok ne upoznamo sebe :?
Ako je priča o upoznavanju predela, istorije... Verujem da bih prvo volela da obiđem naše manastire... A i posle toga, DEFINITIVNO bih pre upoznavala Egipat, nego Ameriku :idea: 'Ej, bre - kolevka civilizacije, naspram... naspram... matrixa :? Šta ima ta Amerika što vredi videti?
(Pre neki dan sam gledala na TV-u nekog režisera, koji pravi sve filmove o legendama i mitovima raznoraznih naroda. Kaže da je hteo da pretvori u film i neke američke mitove i legende, ali isti ne postoje!)Grčku sam imala sreće da vidim; Tursku nisam, ali bih volela.

Što se tiče letovanja i odmora - imam možda dve nedelje godišnje - godišnjeg, i koliko god to loše zvučalo, tih dana želim samo i isključivo da se odmorim... I psihički, i fizički. Da se kupam, izležavam na nekoj plaži, da spavam do kad mi se spava... nemam neku želju da obilazim, učim, gledam... Samo da pustim mozak na pašu (i telo u vodu :P ).
Nadam se da ću jednom imati više vremena, slobodnog vremena, i da ću onda i upoznati Srbiju, a nadam se i dalje.
 
mackica ns:
Što se tiče letovanja i odmora - imam možda dve nedelje godišnje - godišnjeg, i koliko god to loše zvučalo, tih dana želim samo i isključivo da se odmorim... I psihički, i fizički. Da se kupam, izležavam na nekoj plaži, da spavam do kad mi se spava... nemam neku želju da obilazim, čim, gledam... Samo da pustim mozak na pašu (i telo u vodu :P ).
Nadam se da ću jednom imati više vremena, slobodnog vremena, i da ću onda i upoznati Srbiju, a nadam se i dalje.
Isto kod mene. Da ne pominjem da to malo godišnjeg nemam nameru da provodim u nekim nehigijenskim ulovima, tipa tuširamo se u dvorištu, wc je poljski, po hlebu šetaju muve itd. OK, neki ljudi tako žive uvek, pa su možda naviknuti, svaka njima čast, kao čeliče se i to. Meni to ne treba. Ništa bolje nisu ni one slavne ture kad za desetak dana kao obiđeš pola Evrope. Spavaš u busu, ne možeš k'o čovek ni da se istuširaš, a bus kao ima wc. :roll: Nikad ne bih tako provela letovanje, nego lepo neka fina čista sobica, pa pravac na plažu! :D
 
Preporucujem Bugarsko more Nesebar ili Suncev breg. Bio sam prosle godine i proveo sam se ludo. Lep smestaj, dobar izlazak, mnogo alkohola, mladih ljudi, ma opste ludilo. Nisam video coveka iznad 30 god sve mladi a zurke.... samo je more uzasno ali ko mari za tu vodu :)
 

Back
Top