Gimnazija - Opsti smer ili matematicki

Sve zavisi shta planirash dalje.Tacno je da se na opshtem smeru drushtveni predmeti forsiraju skoro kao na drushtvenom.Ja sam se na kraju osmog dvoumila izmedju drushtvenog i opshteg,ali sam ipak zavrshila na opshtem.Jeste da se vec tri godine maltretiram s prirodnim predmetima,ali mi nije zao jer ipak planiram da upishem prirodni faks,shto mi nije padalo na pamet kad sam se upisivala u gimnaziju.Na opshtem smeru morash sve da ucis podjednako,ali izlazish iz gimnazije sa opshtim znanjem i s mogucnoshcu da upishesh bilo koji faks.A i i bice ti lakshe od trece godine,kada se mnogo manje uci nego u prve dve,znaju te profani i ima manje predmeta.Npr. ako se jednod dana odlucish za ekonomiju,treba ti sociologija,istorija i geografija za prijemni,koje se sigurno mnogo vishe rade na opshtem nego na prirodnom smeru.
 
Iako sam se posle 8 razreda davnih li godina odlucio za drustveno jezicki smer smatram da nisam pogresio i da je odluka bila prava! Moj savet ti je da upises drustveni smer pa ako se ipak dvoumis izmedju opsteg i prirodnog smera, ti upisi onda opsti jer ce ti biti korisniji i obogatices fond reci kao i svoj recnik! Drustvene nauke su svima pomogle u lepom komuniciranju sa drugima,i ganjaj drustvene nauke,ovo je moj savet! :super:
 

Back
Top