Gimnazija - Opsti smer ili matematicki
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Gimnazija - Opsti smer ili matematicki

Bmk
    Guest

Podrazumevano Gimnazija - Opsti smer ili matematicki

Gimnazija opsti tip ili pr.mat. smer? U drustvene nauke se ne mesam pa pisite sta je bolje

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.12.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Pa ako ne volis drustvene predmete, nemoj da ides u opstu, posto se tu dosta forsiraju drustveni predmeti (skoro pa kao u drustv. gimn)

Bmk
    Guest

Podrazumevano

Ma dobro to znam, nego zna li neko sta tamo uce od predmeta? Koliko jezika i drustvenih predmeta ima tamo ako ih uopste ima? Ako razlika nije prevelika ne bi da se mesam

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.12.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio Bmk
    Ma dobro to znam, nego zna li neko sta tamo uce od predmeta? Koliko jezika i drustvenih predmeta ima tamo ako ih uopste ima? Ako razlika nije prevelika ne bi da se mesam
    Od jezika, imas srpski (naravno ) 4 puta nedeljno, engleski 3-4 puta nedeljno, drugi strani jezik 2 puta nedeljno, i latinski (prve dve godine) 2 puta nedeljno.

bg
    Guest

Podrazumevano Opsti smer ili matematicki

prirodni naravno
    na opstem je cimanje sa nepotrebnim drustvenim predmetima

Obećava
    Učlanjen
    31.07.2004.
    Pol
    ženski
    Na svetu postoji jedno carstvo.......................................
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Sve zavisi shta planirash dalje.Tacno je da se na opshtem smeru drushtveni predmeti forsiraju skoro kao na drushtvenom.Ja sam se na kraju osmog dvoumila izmedju drushtvenog i opshteg,ali sam ipak zavrshila na opshtem.Jeste da se vec tri godine maltretiram s prirodnim predmetima,ali mi nije zao jer ipak planiram da upishem prirodni faks,shto mi nije padalo na pamet kad sam se upisivala u gimnaziju.Na opshtem smeru morash sve da ucis podjednako,ali izlazish iz gimnazije sa opshtim znanjem i s mogucnoshcu da upishesh bilo koji faks.A i i bice ti lakshe od trece godine,kada se mnogo manje uci nego u prve dve,znaju te profani i ima manje predmeta.Npr. ako se jednod dana odlucish za ekonomiju,treba ti sociologija,istorija i geografija za prijemni,koje se sigurno mnogo vishe rade na opshtem nego na prirodnom smeru.

Početnik
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Sve zavisi sta hoces posle. Ako ces 100% na prirodni faks idi na prirodni smer, a ako na znas onda na opsti.

Bmk
    Guest

Podrazumevano

Hvala puno svima! Ja sam se vec upisao u opsti i nadam se da necu zazaliti. Pozdrav!!!

Nov član
    Učlanjen
    30.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Gimnazija - Opsti smer ili matematicki

Iako sam se posle 8 razreda davnih li godina odlucio za drustveno jezicki smer smatram da nisam pogresio i da je odluka bila prava! Moj savet ti je da upises drustveni smer pa ako se ipak dvoumis izmedju opsteg i prirodnog smera, ti upisi onda opsti jer ce ti biti korisniji i obogatices fond reci kao i svoj recnik! Drustvene nauke su svima pomogle u lepom komuniciranju sa drugima,i ganjaj drustvene nauke,ovo je moj savet!

Slične teme

1. Krivicno - opsti deo ... Stojanovic
    Autor msjeja u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.01.2008., 21:14
  2. Pravni n NSu, opsti smer
    Autor Pipy u forumu Arhiva
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.09.2007., 13:52
  3. Krivicno pravo - opsti deo
    Autor mlada u forumu Arhiva
    Odgovora: 5