90те, да ли су биле горе у Србији или Русији

Panthera tigris altaica

Obećava
Banovan
Poruka
72
Нисам сигуран да ли је ова тема више за Историју или Политику, препуштам модераторима то да одлуче.
Тих година сам ја био дете, али се сећам да је било тешко у сваком погледу. Период санкција, ратова и осталих неприлика да не кажем срања.
Тај период у Русији је такође био период свеопштег расула, зато предлажем да утврдимо прво критеријуме и да пробамо доћи до закључка, где је било теже,
код нас или у Русији? Која је земља доживела већу катастрофу, већу депресију(ево прилике и да се ова тема дискутује на Економији).
:telefon:
 
Srazmerno, katastrofe su slicne. Mi smo mali i nismo bili tako visoko, Rusi su bili veliki i visoko pozicionirani, pa su jednako kao i mi pali na nulu. Rusi su uspeli znatno da se oporave, mada ima stvari koje skripe, a mi smo... ko zna.

Rusi imaju vece tajkune jer ih prosto ima vise. I jednako su neki hteli da se mesaju u politiku - i jednako su proterani. Doduse, nasi zavrsavaju u Moskvi, a njihovi u Londonu.

I, ne okrivljujem ja Ruse koliko imam ideju da je bilo nerealno da nam oni 1999. pomognu. Nije ostvarivo ni dan danas i ko zna da li ce za 20 godina da bude.
 

Back
Top