pelinkovac

Za Pelinkovac treba da uzbereš travku koja se zove Pelin i koja raste uglavnom u planinskim krajevima.
U Crnoj Gori imaš toga kolko oćeš.

Za recept i kazanče obrati se nekom drugom.
A za degustaciju možeš i meni... :D
 
Evo sad cu da ti objasnim kako se pravi najbolji Pelinkovac.

Znaci, prva stvar je odabrati pravu vrstu pelinkovca koji zelis da pravis.

Ljudi se kunu da je onaj "Gorki list" najbolji. Iskreno, nemam pojma, jer su mi svi nekako grozni. Vise volem Jeger, ali svako ima svoj ukus.

Kad si odabrao vrstu pelinkovca, trebalo bi odabrati prodavnicu u kojoj ces kupiti sve potrebne sastojke.

NAjbolje je da to bude neka bliska ti prodavnica kako nebi previse pesacio. Dobro je ako vec imas casice za pelinkovac kuci, a ako nemas, moze i u obicnim da se sluzi. Obovezno da se kupi i po koji limun.

Znaci kad si sve odabrao i pripremio dovoljnu kolicinu novca potrebnu za pripremu ovog gorkog pica, lepo odes do odabrane ti prodavnice i kupis isti.

Zar nije jednostavan recept :)
 
Ja pa ja:
Evo sad cu da ti objasnim kako se pravi najbolji Pelinkovac.

Znaci, prva stvar je odabrati pravu vrstu pelinkovca koji zelis da pravis.

Ljudi se kunu da je onaj "Gorki list" najbolji. Iskreno, nemam pojma, jer su mi svi nekako grozni. Vise volem Jeger, ali svako ima svoj ukus.

Kad si odabrao vrstu pelinkovca, trebalo bi odabrati prodavnicu u kojoj ces kupiti sve potrebne sastojke.

NAjbolje je da to bude neka bliska ti prodavnica kako nebi previse pesacio. Dobro je ako vec imas casice za pelinkovac kuci, a ako nemas, moze i u obicnim da se sluzi. Obovezno da se kupi i po koji limun.

Znaci kad si sve odabrao i pripremio dovoljnu kolicinu novca potrebnu za pripremu ovog gorkog pica, lepo odes do odabrane ti prodavnice i kupis isti.

Zar nije jednostavan recept :)
Hvala na ovako lijepo napisanom odgovoru. Ali ja sam tip "Bolje napravi sam". A i ne treba mi mnogo novaca za ovakvo piće.
 

Back
Top