Koliko je bitno kvalitetno napajanje?

Imam i RP i onaj Odroid za svrckanje po Netu i zaista za te pare ($) vredi ...Mada mogu oni i zahtevnije stvari da urade ...
Doduse RP 1 koju imam ne u meri kao Odroid U3 , koji imam ,a i taj je vec "stari" jer su u medjuvremenu uradili nesto jace :

Ovaj mi je za Net :

Obratite paznju na potrosnju za manje zahtevno koriscenje ...
I , naravno , cenu i OS ...
Naravna stvar da nije za zahtevnije potrebe , ali i cena cini svoje , a i potrosnja el.energije , a o buci jeftinih kulera da i ne pricamo ...
 
Da .
To sam i ja video i ne sumnjam da je tacno , jer su to ozbiljne Firme i oni se sa tim stvarima obicno ne sale i ne hvalisu bez realnog osnova .
Wind . je izlozeniji od Linuxa malicioznim napadima , pa je i to jedan od razloga zbog kojeg sam se i opredelio za nabavkom ovih "igracaka" , a i ono sto sam prethodno pisao o potrosnji el.energije i "besplatnom rucku kod Linuxa" ...
 
Da .
To sam i ja video i ne sumnjam da je tacno , jer su to ozbiljne Firme i oni se sa tim stvarima obicno ne sale i ne hvalisu bez realnog osnova .
Wind . je izlozeniji od Linuxa malicioznim napadima , pa je i to jedan od razloga zbog kojeg sam se i opredelio za nabavkom ovih "igracaka" , a i ono sto sam prethodno pisao o potrosnji el.energije i "besplatnom rucku kod Linuxa" ...

Ma to gluposti, izloženiji Vindovs jeste ali mi je svaki program "besplatan" i ne bojim se za sigurnost, šta će mene neko da špijunira a i ta struja to je mizerno.
Problem je nekim likovima kada poturiš Linuks a on Vindovs naučio napamet, zabode odma čim ga upališ jer on je navikao da mu ikonice izgledaju tako i tako i te neke banalne stvari...

- - - - - - - - - -

Pa nema sad baš toliko virusa, Win ima ugrađen AV od osmice na ovamo... Sad je spajver češći problem nego virusi.

Tako je, a imaš i besplatne antiviruse a možeš da nađeš lako i ful verzije "besplatno" i još sijaset zajebancija... Ovo pričam za kućnu upotrebu
 
Ok je to sto pisete , ali sam Vam napisao neke od razloga ove moje odluke o nabavci ovih "igracaka" , a i "radoznalost koja nadam se nece da ukoka znatizeljne" je bila medju njima ...
Doduse imaju one i neke slabije strane , sto je i bilo za ocekivanje obzirom na cenu i karakteristike , kao sto , recimo , je pregrevanje nakon 2 - 3 sata rada , ali se i to do nekle resi sa malim kulerom ili sa ventilatorima koji se napajaju na USB i preko same masinice rade .
Posebno mi je zanimljiva potrosnja struje , jer mi je , mada sam nemama takvu makinu , dakle , posebno ako je makina sa zahtevnijom potrosnjom zbog komponenti koje su u njoj i da je ukljucim "samo radi svrckanja po Netu" bi mi bilo po malo ...onako ...
 
Ma nema frke, mene zanima da li može Vindovs jer znam dosta ljudi koristi desktop samo radi interneta (uglavnom jutjub i fejsbuk) tako da se njima ovo isplati, ali je problem što nisu navikli na Linuks i Android.
A što se tiče potrošnje, to nije velika razlika. Možeš imati opasnu makinu ali ako ne cepaš igrice na 4k ili neke zahtevne programe potrošnja struje je smešna. Mi se na ovoj temi uglavnom kao nešto svađamo oko toga z:D
 
Ima i toga , sto se tice potrosnje , ali kao i vecina stvari u zivotu , tako je i ovde - stvar zelje , ukusa , znatizelje i tisine u radu makine ...
Sto se tice izlaska na Net i sa Linuxom se moze , mada ima nekih razlika , ali to je manje vise opcionalno ...
Ko sta voli , neka izvoli ...
 
Po kojim kriterijuma se kupuje ili gleda napajač, koliko vati ima napajač to uopšte ne kaže koliko je efikasan.

DC-DC-Tehnika - "direct current to direct current" upućuje jednaku-struju konverzije.

Aktivni PFC power factor correction, reguliše struju sa elektronikom,

takozvano elektronska karta koja direktno struju iz doze do 99% sprovodi.

Treba računati efikasnost napajača koji zbog toplote gubi jačinu,

što znači treba da ima minimalnu efikasnost 80+ sve što je ispod 80 zaboravi.

Pasivni PFC ima spulu daleko slabiji, koriste većinom za sisteme koji imaju sve onboard.

Postoje pet kategorije:

80 Plus - 20% opterećenja napaja 80%, 50% opterećenja napaja 80%, 100% opterećenja napajao 80%

80 Plus Bronze - 20% opterećenja napaja 82%, 50% opterećenja napaja 85% 100% opterećenja napaja 82%

80 Plus Silver - 20% opterećenja napaja 85%, 50% opterećenja napaja 88% 100% opterećenja napaja 85%

80 Plus Gold - 20% opterećenja napaja 87%, 50% opterećenja napaja 90% 100% opterećenja napaja 87%

80 Plus Platinum - 20% opterećenja napaja 90%, 50% opterećenja napaja 94% 100% opterećenja napaja 91%
 
Poslednja izmena:

Back
Top