ljubav-iluzija ili stvarnost
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: ljubav-iluzija ili stvarnost

Početnik
    Učlanjen
    28.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ljubav-iluzija ili stvarnost

Pocinjem da verujem da nas je sva ta divna poezija,romani filmovi i slicno totalno upropastila.Gajimo iluzije o pravoj ljubavi ocekujuci nesto cega ima samo u knjigama.Desavalo mi se toliko puta da lebdim u oblacima,ali kad talas zaljubljenosti prodje ne bude onako kako sam zamisljala.Da li ja previse ocekujem?
    Kako da budem sigurna da je on "the one"?
    zar treba sa svakim da provedem jedno godinu dve pa tek onda zakljucim.ja stvarno ne mogu vise

Početnik
    Učlanjen
    28.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

izgleda sam trebala temu da stavim na forum-zenski kutak
    da li je slicna tema vec bila,ili su ovde nepopravljivi romantici koji jos uvek sanjaju,pa i ja sanjam samo nikako da mi se ostvari

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: ljubav-iluzija ili stvarnost

Citat Original postavio bul_ka
    Pocinjem da verujem da nas je sva ta divna poezija,romani filmovi i slicno totalno upropastila.Gajimo iluzije o pravoj ljubavi ocekujuci nesto cega ima samo u knjigama.Desavalo mi se toliko puta da lebdim u oblacima,ali kad talas zaljubljenosti prodje ne bude onako kako sam zamisljala.Da li ja previse ocekujem?
    zar treba sa svakim da provedem jedno godinu dve pa tek onda zakljucim.ja stvarno ne mogu vise
    ljubav za mene nije iluzija...
    to samo onaj moze da shvati koga je ljubav stvarno dotakla i jos u dusi,u srcu svuda traje..ljubav ne prestaje uvek je tu...
    kako biti sigurna da je on "the one"?
    jednostavno osetices...bice nekako drugcije,ne samo nekako vec skroz drugacije...
    nemogu da objasnim,al osetices... :wink:

Početnik
    Učlanjen
    02.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ma opusteno, ti samo jos nikad do sad nisi stvarno volela vec samo bila zaljubljena....u svoje iluzije

Zainteresovan član Serj Tankian (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

I love you...
    kako lepo zvuci, jos samo kad bi znacilo nesto...
    8)

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pa činjenica je da ne treba previše verovati poeziji,filmovima, serijama, naročito ne seriji "SEX I GRAD", veruj više sebi... i kad budeš osetila da bez njega ne možeš, odnosno da moraš da ga vidiš makar jednom dnevno, i kad budeš s njim vodila beskrajne telefonske razgovore, znaćeš da je to to.

Zainteresovan član srna33 (avatar)
    Učlanjen
    10.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

I u romanima i filmovima nije uvek sve sjajno. Seti se ljubavne price sa Rajanom O'Nilom i Ali Mek Grou, ne mozes ni da pomislis koliko je parova u zivotu imalo slicnu sudbinu....
    Ne moras da vodis duge telefonske razgovore , ali znaces, jednostavno znaces kad se to dogodi, da je to - TO.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.10.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

A zasto mislis da je ljubav iluzija?
    Pa zar mislis da se Prava LJubav nalazi tako lako?
    Zar mislis da se taj Pravi nalazi tako lako?
    Ma kakvi.
    A ono sto ima u knjigama,pa ima i u stvarnom zivotu,samo redje.

Poznat cLick - OR - Die (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kao $to neko ne mozhe da poraste do 175cm, tako neki ljudi jednostavno nikada ne dozhive pravu ljubav. Jednostavno mozak im nije sposoban za tako ne$to ma koliko se trudili. Nije nam svima mozak isti i to je kraj. Neko je mongoloid, drugi su genijalci, a mnogi pi$u na Krstaricu. Sve je to hemija i genetika protiv koje se ne mozhe osim savremenom medicinom!!

Nisu dzaba bensedini, prozaci, ekstaziji i ostali brainboosteri

Zainteresovan član TheLoner (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

u pravu si totalno.. i meni se cini da je sva ta romantika samo na filmovima i u knjigama..

Problem je sto je danas vreme neko drugo.. brzo i ludo.. eh, sto se nisam rodio u 18. veku

Pre ili kasnije sve se svede na ono:

Ain't no big secret so forget all you heard
    Love ain't nothing but a four-letter word
    For some it's for better, for some it's for worse
    Love ain't nothing but a four-letter word....

Ističe se
    Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano

Ljubav,zaljubljenost ili kako sve zvati ta osecanja prema suprotnom polu jeste jedna vrsta iluzije,jer kad se osecamo tako onda nam je sve lepo...On ili ona su nam centar sveta,najlepsi,najbolji,najdrazi,velicamo ih do nebesa.Zivimo za njih,radujemo se zbog njih,placemo zbog njih a onda jednog dana tras...zemlja zove vasionu!!!Prava,romanticna i vecna ljubav postoje samo u nekim delima ruskih autora...tako dragi moji sto pre shvatite to bolje po sve nas...ljubav je lepa dok se ceka i dok traje ali kad se smiri i prodje ostaju samo tragovi... :?

Poznat zainteresovana (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Podrazumevano

Pa kako bismo inače živeli bez iluzija?
    Malo čarolije uvek ulepša svaku situaciju. Svi parovi se svađaju međusobno, ali mnogo ih je manje koji se trude da tokom 'time out'-a udahnu svežinu i toplinu, potaknu sjaj u drugim očima. Leptirići u stomaku ne prestaju da lepršaju dokle god ima dobrog seksa, ali leptirići u glavi nestaju tek kada ono ružno, ili neodgovarajuće, nadvlada lepe trenutke, pa 'ljubav' postane tek 'samo reč'.

Početnik
    Učlanjen
    28.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio zainteresovana

Pa kako bismo inače živeli bez iluzija?
    Malo čarolije uvek ulepša svaku situaciju. Svi parovi se svađaju međusobno, ali mnogo ih je manje koji se trude da tokom 'time out'-a udahnu svežinu i toplinu, potaknu sjaj u drugim očima. Leptirići u stomaku ne prestaju da lepršaju dokle god ima dobrog seksa, ali leptirići u glavi nestaju tek kada ono ružno, ili neodgovarajuće, nadvlada lepe trenutke, pa 'ljubav' postane tek 'samo reč'.
    i na koji nacin onda da izaberes skim ces da provedes ostatak zivota?
    da ukljucis racio kao jedini kriterijum?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.04.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Ne ocekuj da leptirici u stomaku trepere neprekidno. Ljubav se manifestuje na toliko razlicitih nacina, i oseti na jos mnogo vise... Svaka ljubav se razvija i to sto se osecaj menja ne znaci da ona nestaje...

Po meni ljubav jeste stvarnost, bez obzira da li je dozivis kao likovi iz poezije, ili kao "obican smrtnik"...

Mada, cini mi se da su i likovi iz knjizevnosti na potpuno isti nacin dozivljavali ljubav kao i "mi", s tom razlikom sto su oni recitiji pa su istu pretocili u najlepse stihove i romane...

Ističe se
    Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano

Ma svi ste vi pomalo upravu,samo pokusavam da kazem da nije zgoreg ostati kolko-tolko hladne glave jer razum mora da nam ostane cist.Nazalost ja nisam uvek u situaciji da se povinujem razumu pa me je zaljubljivanje ili ljubav u zivotu mnogo kostala,ali ko zna zasto je to dobro,mozda sve ima svoju cenu/

Učlanjen
    27.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Podrazumevano

@bul_ka
    Izvini, nisam shvatila da je u pitanju> brak ili iluzija.

@blizanče
    Ne treba se opirati ljubavi, onda to od lepog postaje mučno osećanje.

Nije problem u tome što se zaljubimo, naprotiv, problem je što ponekad nemamo dovoljno volje ili mudrosti da ne menjamo svoje ponašanje i svoje kriterijume. Problem postaje naše ponašanje, a ne naša osećanja. :wink:

Učlanjen
    27.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Podrazumevano Mira Aleckovic

Bajka može da se rodi
    kad god srce jako želi,
    kad god dečjoj duši godi
    kad se s maštom sprijatelji,

da se seli u kraj neki
    gde je toplo, tiho gde je,
    zbog dečaka koga voliš,
    devojčice što se smeje,

kad sneg veje, kad se ledi,
    a ti imaš prijatelje,
    pa putuješ, pa putuješ
    i sa njima snove sanjaš,
    zemlju svoju volim, voliš,
    makar bila i najmanja

jer ta zemlja samo raste
    onda kad je ljudi vole,
    viđena iz dečje mašte,
    iz ljubavi neke rane,

seje bajke srebrnaste,
    sipa snove zlatotkane.

Početnik
    Učlanjen
    08.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ljubav je stvarna i bajkovita.Nije iluzija i moze da se dozivi. Tragaj, probaj--pokusaji i promasaji, pa sta? Ceka nas, svakoga od nas...

Slične teme

1. Dali postoji stvarno prava Ljubav? Ili je samo Iluzija?
    Autor black-devil u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 07.07.2014., 11:51
  2. Iluzija
    Autor Nemesis Divina u forumu Muzika
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 22.09.2007., 09:38
  3. Opticka iluzija!!!!
    Autor Zoyzoynaki u forumu Arhiva
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 21.07.2006., 14:06
  4. ljubav ili iluzija?