familija....

E

emy

Gost
Zanima me,da li postoji neko ko zaista ima korektan odnos sa familijom,ko stvarno ima nekog daljeg rodjaka ili rodjaku na kog mozes da se osloni u svakom trenutku....dozivela sam veliko razocarenje u vezi familije.......
 
cu , nekoliko, pa ja ne pamtim ista pozitivno da je donela familija, samo lose stvari. ogovaranje, iskoriscavanje, likovanje nad tudjom mukom, ostavljanje na cedilu itd.
zaista sam bukvalno otkacila celu porodicu, imam uzi krug, sestru, brata, babu i dedu i to je sve.

ima verovatno neko ko ima ok odnos sa familijom, ali ja ga ne poznajem. :(
 
Da, familija ...
Ima jedna poslovica, kaže: "Prvo komšija, pa brat."
Da ne pišem i svoje žalopojke, evo jedne anegdote iz mojih studentskih dana:
Predaje profa neku novu materiju, pa se obrati nama, studentima, i kaže: "Ovo su veoma važni pojmovi, svako sa ovim mora biti familijaran."
A onda neki student dobaci: "Bogami, profesore, kakva je moja familija, bolje da Vas ne poslušam !"
 
Moja familija je bas OK. Doduse, neki likovi su pomalo dosadni, ali sve u svemu - podnosljivo.
Zato se na familiji mog momka potvrdila stara poslovica: "Sa familijom jedi, pij, i ne trguj!" Emotivno - finansijska katastrofa!!!
 
ja nemam nikakvih problema sa porodicom u odlicnim sam odnosima sa porodicom bas se cesto cujemo danas sam zvao da vidim sta rede i jesu li dobro malo sam ih se pozeleo al uskoro cu dole pa cemo se videt zivim sam sto mi najvise odgovara kad god hocu mogu da popustim do kraja nasu muziku a da mi niko ne kaze "Ej ja hocu spavat" taj ritam zivota je najlepsi. pozdrvljam Vas
 
Zavisi......ja mislim da su straiji clanovi porodice
(baba,deda npr.)odgovorni najvise za te odnose!Ja naprimer se druzim sa bracom i sestrama od daljih tetaka i striceva preko leta se vidjamo ili svakog treceg vikenda.Imamo jedan bas super odnos i mislim da je to moguce za sve samo ako se ljudi potrude!
 
nina107:
A svi oni koji pricaju da se kao fora druze sa familijom su obicni foliranti!
Ako se druze,to rade iz cistog interesa!
Draga Nina,
Ne znam iz kog razloga generalizujes stvari i napadas nesto sto bi trebalo da bude sasvim normalno?
Moj odnos sa familijom je sasvim pozitivan. Naravno, familija mi je jako brojna, pa je sasvim normalno da u toj masi ljudi ima i onih rodjaka koji mi nisu bas omiljeni, sto opet ne znaci da ih ne postujem ili ne volim. Mozda sve to opet zavisi od vaspitanja, posto sam ja odrasla u porodici koja je jako otvorena prema familiji, koja odrzava veze, druzi se, medjusobno posecuje, ... Naravno da postoje i ogovaranja, mozda i ljubomora, ali zar toga nema u svim sferama drustva. Pa nije te izraze izmislila familija.
Lepsi deo "familije" je naravno mladja populacija. Da, mi se zaista druzimo. Ranije smo izlazili vise zajedno, sada je to redje jer je vecina njih u braku sa decom. Ali tu su rodjendani, slave, razna proslavljanja, rostiljanje... uglavnom, kontakt se rado odrzava. Nije redak slucaj da se medjusobno druze moji rodjaci sa mamine sa rodjacima sa tatine strane, koji su se opet upoznali preko nas (postoje cak i medjusobna kumstva).
To sto su nam oni Bogom dati i ne mozemo da ih biramo, ne znaci da ne trebamo da se trudimo da odrzavamo vezu. Za sve je potrebno dosta ljubavi, postovanja, strpljenja...
 
u mojoj porodici svako ima bar po jednu,,crnu ovcu" :( :jednoj tetki se cerka drogirala,drugoj abortirala 10 puta,trecoj se razvela..i kada se one sastave i potkace...kuku majko! :shock: :roll: ma mogu vam napisati knjigu o tome dokle te svadje doguraju!!cela moja familija se slaze samo u jednom:MI SE SLAZEMO DA SE NE SLAZEMO!!
 
Retke su te familije gde se ljudi druze,gledaju jedni na druge kao na prijatelje.Ovo sto kaze 'iskrena' mi je donekle poznato,samosto je u mom slucaju malo drugacije...vecina mojih rodjaka jedva ceka da se nesto nekom od rodjaka lose desi,pa to kao da ih raduje,samo o tome pricaju i kao saosecaju......
 
emy:
Zanima me,da li postoji neko ko zaista ima korektan odnos sa familijom,ko stvarno ima nekog daljeg rodjaka ili rodjaku na kog mozes da se osloni u svakom trenutku....dozivela sam veliko razocarenje u vezi familije.......

cini mi se da sam pre imala bolji! sa roditeljima i bratom, nekako smo se odaljili a kao fora nismo. nekad bi da ih sto manje vidjam a opet to je poznat teren... mnogo se to pokvarilo i ja bih da budem vise sama bez njih
 
slazem se sa florans-yu. Uvek samo gledaju da te upotrebe, uglavnom su zavidni, a kad oni ntreba da ti pomognu nigde ih nema.Dobar si samo dok si im potreban.
 
Jao da........ima eto jedan dogadjaj koji bas govori o tome a ja ga nisam zaboravila!
Naime,pre godinu dana moj suprug i ja smo bili u nekoj frci oko posla,stana,bilo je bas nezgodno a od moje 'drage' dalje familije tada nikog nije bilo ni da se javi,a kamoli da nas poseti..
i kada se sve to konacno sredilo,i kada su stvari dosle na svoje mesto eto ih.......nikako da ih rasteramo.....
 
ma ja vas ljudi ne razumem stvarno!sad kao familija je uzasna licimerna.......uzasni ste Vi koji en umete da sa tim ljudima koji su vam rodjaci,cjim venama tece ista krv,ako i vasim ne znate da stvarite jedan normalan odnos!
Ko je tu namcor?
Razmislite malo.......!
 
tanja_bgd:
ma ja vas ljudi ne razumem stvarno!sad kao familija je uzasna licimerna.......uzasni ste Vi koji en umete da sa tim ljudima koji su vam rodjaci,cjim venama tece ista krv,ako i vasim ne znate da stvarite jedan normalan odnos!
Ko je tu namcor?
Razmislite malo.......!
Drago mi je da je kod tebe u familiji sve idealno.
Imas tu privilegiju da si retka i jedinstena osoba.
Pozdrav :!:
 
emy:
Zanima me,da li postoji neko ko zaista ima korektan odnos sa familijom,ko stvarno ima nekog daljeg rodjaka ili rodjaku na kog mozes da se osloni u svakom trenutku....dozivela sam veliko razocarenje u vezi familije.......

Razocarenje ti sledi gde god se previse oslonis na drugoga. Potpuno je nebitno da li je to neki rodjak ili neki dobar prijatelj. Moras da naucis da takvim stvarima ne pridajes prevelik znacaj.
A na srecu uvek se nadju i oni na koje se zaista i mozes osloniti, opet je sasvim nebitno da li su ili nisu rodjaci.
Uglavnom, ti se postavi prema drugima da se drugi mogu osloniti na tebe...
 
rdeki:
emy:
Zanima me,da li postoji neko ko zaista ima korektan odnos sa familijom,ko stvarno ima nekog daljeg rodjaka ili rodjaku na kog mozes da se osloni u svakom trenutku....dozivela sam veliko razocarenje u vezi familije.......

Razocarenje ti sledi gde god se previse oslonis na drugoga. Potpuno je nebitno da li je to neki rodjak ili neki dobar prijatelj. Moras da naucis da takvim stvarima ne pridajes prevelik znacaj.
A na srecu uvek se nadju i oni na koje se zaista i mozes osloniti, opet je sasvim nebitno da li su ili nisu rodjaci.
Uglavnom, ti se postavi prema drugima da se drugi mogu osloniti na tebe...
Znas,najgore je u svemu tome sto je NEKADA bilo tako...ali sada vise toga nema!
znas,najgore je imati,pa nemati
 
ja imam rodjaku na koju sam uvek mogla da se oslonim, ali je ona malkice zeznula stvar i razocarala me i ja sada ne mogu da kazem da postoje ljudi koji vas nikada nece izneveriti, ali to ne znaci da ih zbog toga trebamo odbaciti.
 
emy:
Zanima me,da li postoji neko ko zaista ima korektan odnos sa familijom,ko stvarno ima nekog daljeg rodjaka ili rodjaku na kog mozes da se osloni u svakom trenutku....dozivela sam veliko razocarenje u vezi familije.......
:? Ne verujem, pocevsi od moje, cak i najblizih... "Najsladja" mi je zaova, muzevljeva sestra, koja ima dva klinca i pred svaki njihov rodjendan mi ispostavi listu zelja po kojoj ja, kao, treba da kupim poklone. Istovremeno mojim klinkama, obicno pokupuje gomilu gluposti, ali zato ocekuje da se svi odusevljavamo time sto je kupila. Ma, smesno...
 
moja familija je bas raznolika,ima advokata,poljoprivrednika,arhitekta,radnika,dobrih,zlih,ljubaznih,foliranata....
ali ja se druzim samo koga gotivim jer da se druzim sa bratom iz familije koji ne zna ni dve da sastavi-bas me briga!i ne ocekujem od njih nista niti obecavam.al sto volim da sa jednom sestrom ogovaram ostale...to nam je obavezna tema :oops:
 

Back
Top