Kuba

Znam, znam .. i ovi moji su me cudno gledali u fazonu "koj ti fali" :lol:
Sta znam, nije mi to taj ukus na koji sam navikla. A inace sam skeptik sto se tice hrane pa je verovatno i to igralo ulogu.
Il' mi je preslano, il' je neslano, il' nije dovoljno peceno ... :D Do mene je, nije do njih.

Najgori izbor ikada sto se tice hrane je bio u hotelu Blau Varadero.
 
Rancho Luna-Kuba

20gzkp2.jpg


o5vm79.jpg
 
:ok:

Kad se vratim jednog dana za preporuke prvo tebe kontaktiram a onda tripadvisor ;)

E ako hoces , da imas dobre informacije o Kubi, javi se,
Imam i drugara ,koji je ozenjen sa Kubankom i izdaje u Havani, i dolazi cesto za Beograd, i ima dosta nasih koji dolaze kod njega.
Varadero je izvikano mesto , u zimskom periodu je dobro i toplija voda u poseti mesta kao sto su Trinidade, cienfugos , Santiago de Cuba...

Evo par slika iz Santiago de Cuba- 2012

rmqjgj.jpg


Akvarijum, Delfini, Morzevi, muzej, plivanje sa delfinima

3539pp0.jpg


Van Santiago de Cuba,nalazi se jedan od najstarijih botanickih basti , sa Kaktusima...iz Citavoga Sveta.
Kaktus Drvo

25sabki.jpg


pogled sa terase hotelske sobe.

izn4at.jpg
 
Sjajne fotke...
Ako ponovo krenem tim pravcem imaću na umu,naročito za casa particular u Havani ako bude drug još držao.

Trenutno je put ka orijentu aktuelan tako da će sačekati repriza Kube koju godinu.
Inače bio sam u Cienfuegosu i Trinidadu,jeste ok za jednodevni izlet ali Havana je unikat na mnogo načina a Varadero je za izvaljivanje na plaži ipak bolji od ova dva mesta( moja opservacija...naročito jer Trinidad nije na moru :) )). Santiago još nisam posetio. Voleo bih na Cayo Largo recimo da se sledeći put zadržim. U svakom slučaju sledeći put preskačem agencije i idem direktno,tako da uvek treba veza :ok:
 
Lepa je Kuba, ali da stignesh do nje je preskupo.
Preko Istabula od 1500 do 2000 evra je ipak za malo dublje džepove




Neko podiye kredit da bi putovao, ali da li je to domaćinski?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Daleko je nepovoljnije nego pre 6 godina kada sam ja išao. Tada je 1650 bilo 16 dana tj 14 noćenja. Inače u Varaderu je sve all iclusive i to u punom smislu te reči pa tamo i nema nešto mnogo van toga da se troši.

Inače avionska karta se može naći za oko 700 evra za period novembar decembar

cuba.PNG
 
Bogami....:eek:

Capture1.JPG


Capture2.JPG


~ 610€
Jeste da je brutalan layover pogotovo što ne sme da se izlazi u Parizu ali već sam u fazi daj šta daš :lol:

Ovo se sad već ozbiljno razmatra
 
nisam siguran, Minimaks je valjda prvi uradio malo dužu reportažu o Kubi...mislim na srpsku stranu...verovatno je bilo za vreme Juge, neka reportaža
 
Pozdrav,
Znam da je Kuba generalno bezbedna zemlja, pretpostavljam da nije problem da devojka ide sama tamo, ali ajde za svaki slucaj da proverim. Ako ima devojaka koje su bile tamo zamolila bi ih da prenesu svoja iskustva, jel moguce prepustiti se uzivanju ili stalno moras paziti gde ides i sta radis?
 

Back
Top