Inteligencija?

Ljudi po milioniti put ponavljam, inteligencija SE NE MOZE POVECAVATI nije to misic pa da se izmisli bodibilding delatnost za mozak.....

Da je to moguce postalo bi sport kao i sve ostalo i sada bi imali ljude koji imaju IQ 2000......

Moze da se razvija u okviru svojih licnih platoa, moze da se smanji regresijom, usled raznih oboljenja, ali ne moze da se poveca.

Nego ljudima koji NE POZNAJU NAUKU DOVOLJNO DOBRO je ovo tabu tema, i tu nalaze nesto misticno i motivisuce i umisle da mogu povecavati pa pocnu da rade razne "internet testove".....

Rezime - Vezbanjem testova inteligencije NECETE POVECATI INTELIGENCIJU NEGO CETE SAMO UVEZBATI RESAVANJE TESTOVA!Inteligencija sa tim nema nista.

Sta mislite zasto su u Birou rada kada neko treba da se zaposli testovi inteligencije kao i ostalo testiranje na 6 meseci I NE SME RANIJE?
E da je bilo ranije , taj neko NE BI IMAO POVECANU IQ NPR ZA 10-20, NEGO BI SE JOS SECAO NACINA RESAVANJA TESTOVA.

A Vi sad kako hocete, verujte i dalje da postoji tamo neki IQ booster i verujte da sada imate Iq 160, jer tako Vam kaze tamo neki internet test, izbacio tu brojku 1, 6 i nula. Ali oprez, nemojte da sala preraste u psihozu pa da umislite da ste Albert Ajnstajn ili Tesla ili tako nesto slicno.
 
Ljudi pustite Tv komercijalne emisije, prolupavanja, internet forume i slicno! Ako zelite zaista da saznate sve o inteligenciji, UPISITE FILOZOFSKI FAKLUTET, DEPARTMAN ZA PSIHOLOGIJU !
Pustite vise "emisije" "novine" internet......

Kako mozete da pisete sve i svasta o IQ kada niste kompetentni?

To bi isto bilo toliko ludo kao kada bi sad objasnjavali rad motora u avionu , a nikad uzivo niste videli avion a kamoli otvorili ga i pogledali motor....
 
Razlicite intelektualne funkcije postepeno opadaju, dok neke rastu vremenom... Nekako najbolje lezi Katelova teorija, dosta stranih i domacih psihologa je uveliko kritikovalo pomalo zastarjelu Wechslerovu krivulju dok vrlo ceste tzv. sekvencionalne i longitudinalne studije su dale oprecne rezultate zbog razlicitog definisanja pojma inteligencije i primijenjenih testova koji nisu bili prilagodjeni penzionerskom kadru. Fluidna inteligencija (asocijativno pamcenje, figuralni odnosi, intelektualna brzina i indukcija) raste tokom djetinjstva, odrastanja i zrele dobi, a docnije ulaskom u skripave godine postepeno stagnira i povezana je svakako sa bioloskim opadanjem, tj. starenjem. Kristalizovana inteligencija (ideaciona i asocijativna fluentnost, eksperimentalna procjena, mehanicka upucenost, verbalna spoznaja) se moze do kraja zivota razvijati ucenjem i ponavljanjem u magarecoj klupi. Mnogo bitne stvari su smisao za dosjetku, bavljenje nekim hobijem u kojem se istinski, orgazmicki uziva i odbacivanje misaone rigidnosti. Potrebna je redovno jutarnje budjenje, redovno znojenje, kreativan i ziv duh, upanisadsko suocavanje sa spoznajnom stvarnoscu, npr. bolna cinjenica da je Forum u vecini slucajeva gubljenje dragocjenog vremena izuzev povremene razmjene misli s ponekim plemenitim ucesnikom. Dodatno, sto skrtije druzenje sa clanovima Drustva zatvorene misli u trodimenzionalnom svijetu.
 
Ljudi pustite Tv komercijalne emisije, prolupavanja, internet forume i slicno! Ako zelite zaista da saznate sve o inteligenciji, UPISITE FILOZOFSKI FAKLUTET, DEPARTMAN ZA PSIHOLOGIJU !
Pustite vise "emisije" "novine" internet......

Kako mozete da pisete sve i svasta o IQ kada niste kompetentni?

To bi isto bilo toliko ludo kao kada bi sad objasnjavali rad motora u avionu , a nikad uzivo niste videli avion a kamoli otvorili ga i pogledali motor....

Slažem se, ali zar mora neko ići na fakultet da bi znao nešto? Ja znam na osnovu vrhunskih naučnika u svetu, te tekstove možeš videti svuda i to spada u pitanje od MILION dolara, nije se dokazalo nijedno, ni drugo.. Barem ono što sam do sada pročitao. http://www.iqtestexperts.com/iq-improve.php
 
Slažem se, ali zar mora neko ići na fakultet da bi znao nešto? Ja znam na osnovu vrhunskih naučnika u svetu, te tekstove možeš videti svuda i to spada u pitanje od MILION dolara, nije se dokazalo nijedno, ni drugo.. Barem ono što sam do sada pročitao. http://www.iqtestexperts.com/iq-improve.php

Ih, pa da je tako fakulteti ne bi ni postojali! Nego bi neko na konkurs otisao i rekao - ja sam strucnjak, a oni mu poveruju i daju mu posao.

Bas zato sto ima puno izvora, postaje gotovo nemoguce da se pojedinac orijentise sta je dobar i pravi izbor, a na fakultetu upravo tu duznost ima profesor i asistent. Znaci nije samo dovoljno da student uci, vec mora i da ide na fakultet odn, pedavanja i specijalno vezbe, konsultacije sa asistentima i profesorima. Jer 1 pricu nas 5 mozemo razumeti na skroz drugaciji nacin i tako da oblikujemo nasu stvarnost i dozivljaje.

Zato postoji fakultet , a od ucenja od kuce nema vajde! To je isto kao i vezbanje, tacno se vidi ko ide u teretanu, a ko kao kuci vezba.....

Da ne pricam o velikom broju PSUDOnaucnika, koji ce Vam isprati mozak posle 10 stubaca u tekstu.

Mnogi ljudi su otisli u "out " i na putu su razvijanja paranoicnog poremecaja licnosti upravo zato sto nisu dorasli materiji, verovatno imaju i manji IQ , a prave se vazni, "proucavaju" nesto kao od kuce, vise na netu i misle da su svi glupi, a da su oni razotkrili tamo neku zaveru ili tajna znanja prava koja se kriju od ljudi LOL.

MAlo malo pa mi neko kaze o nekim temama koje veoma dobro amaterski znam - ma slusaj ti mene, ja sam to "proucavao" i ZNAM! " Meni dodje da ih pitam, a gde si ti to "proucavao" , na Kembridzu, Oksfordu, gde?

Sta znas? hahahahah, Znas ono sto oni zele da znas !!!!!!!!

Takve ljude je najlakse izmanipulisati i kontrolisati, najlakse ubediti.
 
Ih, pa da je tako fakulteti ne bi ni postojali! Nego bi neko na konkurs otisao i rekao - ja sam strucnjak, a oni mu poveruju i daju mu posao.

Bas zato sto ima puno izvora, postaje gotovo nemoguce da se pojedinac orijentise sta je dobar i pravi izbor, a na fakultetu upravo tu duznost ima profesor i asistent. Znaci nije samo dovoljno da student uci, vec mora i da ide na fakultet odn, pedavanja i specijalno vezbe, konsultacije sa asistentima i profesorima. Jer 1 pricu nas 5 mozemo razumeti na skroz drugaciji nacin i tako da oblikujemo nasu stvarnost i dozivljaje.

Zato postoji fakultet , a od ucenja od kuce nema vajde! To je isto kao i vezbanje, tacno se vidi ko ide u teretanu, a ko kao kuci vezba.....

Da ne pricam o velikom broju PSUDOnaucnika, koji ce Vam isprati mozak posle 10 stubaca u tekstu.

Mnogi ljudi su otisli u "out " i na putu su razvijanja paranoicnog poremecaja licnosti upravo zato sto nisu dorasli materiji, verovatno imaju i manji IQ , a prave se vazni, "proucavaju" nesto kao od kuce, vise na netu i misle da su svi glupi, a da su oni razotkrili tamo neku zaveru ili tajna znanja prava koja se kriju od ljudi LOL.

MAlo malo pa mi neko kaze o nekim temama koje veoma dobro amaterski znam - ma slusaj ti mene, ja sam to "proucavao" i ZNAM! " Meni dodje da ih pitam, a gde si ti to "proucavao" , na Kembridzu, Oksfordu, gde?

Sta znas? hahahahah, Znas ono sto oni zele da znas !!!!!!!!

Takve ljude je najlakse izmanipulisati i kontrolisati, najlakse ubediti.

I ja sam student, do duse ne u oblasti psihologije...
Ja samo kazem da je inteligencija pitanje od milion dolara i da mi mozemo samo nagadjati.
Ja sam u poslednjih godinu dana veoma aktivno hteo da proverim da li se IQ moze povecati, tokom godinu dana svakodnevno sam se bavio programiranjem, gde je logika zaista morala da se poveca. Da li sam neke stvari skontao iz iskustva ili neceg drugog, ne znam. Da li je uopste logika povezana sa IQ-om?
Uz programiranje sam igrao logicke igre sah, kule hanoa, neke vezbe memorije, slusao klasicnu muziku(nesto malo :lol:), citao Engleske tutorijale i knjige.
Ne znam da li cu sada zvucati lud, ali ja se osecam mnogo 'pametnije', dosta brze reagujem u nekim situacijama, da li je to vezano za IQ ne znam, mozda sam se samo utripovao da sam pametniji, ali definitivno brze i lakse procenjujem neke logicke zadatke nego pre..
 
I ja sam student, do duse ne u oblasti psihologije...
Ja samo kazem da je inteligencija pitanje od milion dolara i da mi mozemo samo nagadjati.
Ja sam u poslednjih godinu dana veoma aktivno hteo da proverim da li se IQ moze povecati, tokom godinu dana svakodnevno sam se bavio programiranjem, gde je logika zaista morala da se poveca. Da li sam neke stvari skontao iz iskustva ili neceg drugog, ne znam. Da li je uopste logika povezana sa IQ-om?
Uz programiranje sam igrao logicke igre sah, kule hanoa, neke vezbe memorije, slusao klasicnu muziku(nesto malo :lol:), citao Engleske tutorijale i knjige.
Ne znam da li cu sada zvucati lud, ali ja se osecam mnogo 'pametnije', dosta brze reagujem u nekim situacijama, da li je to vezano za IQ ne znam, mozda sam se samo utripovao da sam pametniji, ali definitivno brze i lakse procenjujem neke logicke zadatke nego pre..

hehehe pa rekoh ja, jso malo pa ces misliti da si vanzemaljac i da si doputovao iz svemira i da ti je IQ 1500 i kako ti niko ne veruje jer ne mzoe da shvati tvoje misli haha!

Aj onda da ti ne kvarim dozivljaj, da se ne obeshrabris, nastavi da radis sve to, ali umereno, nemoj da ocekujes ko zna sta, bolje to da radis nego da pijes pivo i gledas utakmice npr ili nesto slicno....

To sto se osecas "pametnije" hajde da kazemo zrelije iskusnije i td, je i zbog odrastanja, studenti se u toku studija sto sta nauce i osamostale, prihvate odgovornost uvidjaju neke uzrocno-posledicne veze.... Ima tu puno toga ne samo IQ .

Al hajde da kazem da je omiljena tema svih (skoro) studenata tehnickih fakulteta - mozak, IQ, sah i tako to, i mnogo se tripuju oko toga i tako zvanicno predstavljaju, a npr ne znaju da neki priglupi difovac moze da bude puuuno inteligentniji a samo po ceo dan trci i vezba....

Kazem ti IQ se ne moze povecavati onako kako bi hteli ljudi, to sto ti osecas moze samo da bude i pojacano samopostovanje i samouverenost, tzv placebo efekat! Ne daj boze da udjes u kolosek depresije da vidis kako bi sebe video kao lika "kome je IQ sigurno pao za 20 i koji sebe vidi kao najglupljeg coveka na planeti koji nista ne vredi" , slabo bi pamtio usled stresa, usled anksioznosti ne bi mogao racionalno da razmisljas itd.....I sve to opet nema veze sa IQ-om.
 
hehehe pa rekoh ja, jso malo pa ces misliti da si vanzemaljac i da si doputovao iz svemira i da ti je IQ 1500 i kako ti niko ne veruje jer ne mzoe da shvati tvoje misli haha!

Aj onda da ti ne kvarim dozivljaj, da se ne obeshrabris, nastavi da radis sve to, ali umereno, nemoj da ocekujes ko zna sta, bolje to da radis nego da pijes pivo i gledas utakmice npr ili nesto slicno....

To sto se osecas "pametnije" hajde da kazemo zrelije iskusnije i td, je i zbog odrastanja, studenti se u toku studija sto sta nauce i osamostale, prihvate odgovornost uvidjaju neke uzrocno-posledicne veze.... Ima tu puno toga ne samo IQ .

Al hajde da kazem da je omiljena tema svih (skoro) studenata tehnickih fakulteta - mozak, IQ, sah i tako to, i mnogo se tripuju oko toga i tako zvanicno predstavljaju, a npr ne znaju da neki priglupi difovac moze da bude puuuno inteligentniji a samo po ceo dan trci i vezba....

Kazem ti IQ se ne moze povecavati onako kako bi hteli ljudi, to sto ti osecas moze samo da bude i pojacano samopostovanje i samouverenost, tzv placebo efekat! Ne daj boze da udjes u kolosek depresije da vidis kako bi sebe video kao lika "kome je IQ sigurno pao za 20 i koji sebe vidi kao najglupljeg coveka na planeti koji nista ne vredi" , slabo bi pamtio usled stresa, usled anksioznosti ne bi mogao racionalno da razmisljas itd.....I sve to opet nema veze sa IQ-om.

Slažem se,
moguće je da se IQ nije ni pomerio dok EQ jeste, možda sam počeo strpljivije i razumljivije da rešavam probleme za razliku od pre..:)
 
Covek definitivno treba da "vezba" mozak, idealno bi bilo svakodnevno...ja bih volela da svaki dan nesto novo naucim. Mislim da je to odlicno u borbi protiv alchajmera...a i neophodno da bi se odrzao bistar um i moc zakljucivanja. Ja zavidim deci u skoli, oni bukvalno iz dana u dan uce nesto novo, i u skoli ( i van nje razume se).
Ako svaki dan obavljas iste poslove, malo pomalo "iskljucujes" mozak, i "otupljujes". Ovo bas zvuci radikalno ali tako mu to dodje. \

Sto kaze Brus Li, inteligencija ne moze da se poveca, ali moze covek redovno da servisira istu :)
 
Covek definitivno treba da "vezba" mozak, idealno bi bilo svakodnevno...ja bih volela da svaki dan nesto novo naucim. Mislim da je to odlicno u borbi protiv alchajmera...a i neophodno da bi se odrzao bistar um i moc zakljucivanja. Ja zavidim deci u skoli, oni bukvalno iz dana u dan uce nesto novo, i u skoli ( i van nje razume se).
Ako svaki dan obavljas iste poslove, malo pomalo "iskljucujes" mozak, i "otupljujes". Ovo bas zvuci radikalno ali tako mu to dodje. \

Sto kaze Brus Li, inteligencija ne moze da se poveca, ali moze covek redovno da servisira istu :)
Inteligencija se povećava svakom ko upotrebljava mozak. Inače je kao u prvom boldovanom.
 
Inteligencija je brzina razmišljanja.

Kada bi nekolicini podelili papir sa istim ( može najjednostavnijim* ) pitanjima,
onaj ko bi prvi tačno popunio test,
imao bi se smatrati za najinteligentnijeg.

Glupost je kad neko sporo razmišlja.

Pamet je količina informacija koje neko zna.
Dakle neko može biti pametan i glup !
Zna mnogo, al' dok obradi podatke ..

* recimo tablica množenja do 100
 
Inteligencija je brzina razmišljanja.

Kada bi nekolicini podelili papir sa istim ( može najjednostavnijim* ) pitanjima,
onaj ko bi prvi tačno popunio test,
imao bi se smatrati za najinteligentnijeg.

Glupost je kad neko sporo razmišlja.

Pamet je količina informacija koje neko zna.
Dakle neko može biti pametan i glup !
Zna mnogo, al' dok obradi podatke ..

* recimo tablica množenja do 100

Pa nije bas!

Tablica mnozenja je brzina prisecanja naucenog napamet. To je ustvari brzina reprodukcije, a ne pokazatelj INTELIGENCIJE. Pamcenje nije isto sto i inteligencija.

Usled raznih psihickih poremecaja a i neuoloskih, pamcenje moze biti otezano, sa psihogene tacke gledista ili sa pak fizioloske strane.
Da li to znaci da se coveku smanjila IQ? NE.
Pod uticajem stresa, nespavanja, anksioznosti prevelike, emocionalnih sokova, covek moze slabije da pamti!

Da li to znaci da se tada IQ smanjila? NE. To samo znaci da postoje JOS NEKI FAKTORI KOJI OMETAJU OBJEKTIVNO MERENJE IQ-a, a ne obrnuto, a ne da se IQ smanjila, ili povecala.

Dalje, veze sa vezom nema brzo popunjavanje odgovora. Neko ide brzinski sto pre, pa sta ubode ubode, oslanjajuci se na OSECAJ A NE NA KOGNITIVNU FUNKCIJU NEKU, dok neko usled nekih psihickih blagih poremecaja kojih jos nije ni svestan, moze imati PROBLEMA PRILIKOM IZABIRA 2 ILI VISE PREDMETA, STVARI ITD . Npr osobe sa OKP-om imaju ovu poteskocu.

Znaci li to da su one MANJE INTELIGENTNE? NE. Znaci samo da imaju OKP. A merni pokazatelj IQ-a trpi i pokazuje se manji, a ne sama inteligencija.

znaci ja ovo pricam vec 3 godine na ovom forumu - ljudi ne mozete diskutovati o nekom naucnom problemu a prvo ne znate

1) definicije problema
2) naucnu terminologiju koja se upotrebljava
3) ne razumete sta su hipoteze, sta teorije a sta naucni zakoni
4) ne poznajete metricki sistem ove nauke
5) niste istrazivali rezultate misljenja relevantnih autoriteta iz date oblasti , pa tek onda da date Vase "strucno i profesiJonalno" misljenje.

Prestanite to da radite.
Da li ja dzvanjkam mom majstoru za kola sta se na kolima pokvarilo i kako to da popravi, cime i kada???? a kad otvorim haubu jedino sto znam je da pogledam da li ima jos ulja.

I ovo sad umanjujem znacaj nauke.... Ne da ne bih trebao da idem da pricam jednom liku sa osnovnom skolom sta da radi, nego npr NE IDEM U NASU DA IM PRICAM KAKO SE PROUCAVA SVEMIR I KAKO SE PRAVI LETELICA KOJA CE PUTOVATI SVEMIROM, A MOJ NIVO ZNANJA IZ TE OBLASTI JE PROCITANIH 5 CLANAKA IZ BLICA O ASTRONOMIJI I U BUSU STO SAM CUO NEKE PRICE O TOME DOK SE PREVOZIM, PA SAD KAO I JA ZNAM STA JE SVEMIRSKI BROD A STA SVEMIRSKA LETELICA, I KAKO BI TREBALO DA SE NAPRAVI RAKETA......

A PRITOM NE ZNAM DA NAVEDEM DRUGI NJUTNOV ZAKON.

NEMOJTE DISKUTOVATI O OVOJ TEMI.
TO JE KAO DA UCITE KRAVU DA PRICA. EM NECETE DA JE NAUCITE, EM NERVIRATE KRAVU.
 
Inteligencija je brzina razmišljanja.

Kada bi nekolicini podelili papir sa istim ( može najjednostavnijim* ) pitanjima,
onaj ko bi prvi tačno popunio test,
imao bi se smatrati za najinteligentnijeg.

Glupost je kad neko sporo razmišlja.

Pamet je količina informacija koje neko zna.
Dakle neko može biti pametan i glup !
Zna mnogo, al' dok obradi podatke ..

* recimo tablica množenja do 100
I zna to pametno upotrebiti. :lol:
 

Samo to !
Ostali pojmovi iz ove oblasti imaju svoja značenja.

Važno je znati ( na što jasniji i kraći način ) šta zaista znači neka reč,
jer reči čine naše razmišljanje,
a razmišljanje osnovu našeg delanja .. ;)

Kad bi vi znali da je istina tačka gledišta,
ne bi mi se suprotstavljali,
već bi izneli svoje viđenje bilo čega
u ovom slučaju značenja reči inteligencija.
 
Samo to?

Ne bih rekao. Primer iz moje struke:

Ima mnogo ljudi koji elementarne zadatke odrade mnogo brže od drugih. Ali zato kod kompleksnijih zastanu i ne urade ih uopšte, za razliku od tih drugih koji ih reše, ali za duže vreme.


Bas tako.... Ali dzabe to nekom objasnjavati ako nema uopste i genetsku predispoziciju da trudom razume necije reci.

IQ je veoma kompleksna tema, cak i kod vrhnskih autoriteta iz te oblasti, i stoga mislim da je totalna glupost na ovom pdf-u diskutovati o tome i pricati razne nebuloze.... Najgore je sto svi pricaju sa nekom samouverenoscu u to, kao da su bas oni glavni autoriteti iz tog strucnog polja.
 
Samo to !
Ostali pojmovi iz ove oblasti imaju svoja značenja.

Važno je znati ( na što jasniji i kraći način ) šta zaista znači neka reč,
jer reči čine naše razmišljanje,
a razmišljanje osnovu našeg delanja .. ;)

Kad bi vi znali da je istina tačka gledišta,
ne bi mi se suprotstavljali,
već bi izneli svoje viđenje bilo čega
u ovom slučaju značenja reči inteligencija.

Spori ljude sve rade smišljeno i sa nekim ciljem i kad na kraju saberemo zbog čega uopšte moramo žuriti?
 
Samo to !
Ostali pojmovi iz ove oblasti imaju svoja značenja.

Važno je znati ( na što jasniji i kraći način ) šta zaista znači neka reč,
jer reči čine naše razmišljanje,
a razmišljanje osnovu našeg delanja .. ;)

Kad bi vi znali da je istina tačka gledišta,
ne bi mi se suprotstavljali,
već bi izneli svoje viđenje bilo čega
u ovom slučaju značenja reči inteligencija.
Ti, Kalimero, ima još mnogo kamečića da pokljucaš d bi ti kljun zablistao. :mrgreen:
 
mozda se moze povecati za 1% :mrgreen:
a da se veznabjem tih internet testova ustavari navezbaju samo oni potpisujem, jedna od prilika gde sam uvideo npr. bilo neko testiranje razni "vidovi inteligencije" i sl, ja znao da ce jedna od tih 6-7 biti slicna ovim internet mensa testovima i ono bas namerno vezbao i neka sam tu imao npr. 95% od nekog max., a ostalo bar 20-35% manje, gledam oko ovog sto stam resio cas posla muce se prvi put vide, a pametniji od mene 101% haha
posto postavljac pominje bavljenje izucavanja programiranja ako se uzmu odredjena izucavanja iz njega, ona niju svojstvena ljudskom rodu i mozgu, i ptavi se struktura u njemu na koju nikakda ovako ne bi dosao na ideju, tako moja pretpostavka ipak ko zna, eto zakon inteligencija se moze povecati programiranjem:mrgreen:
a i nije napisano basa nesto odredjeno koja jer kad se malo citaju knjige o psihologiji ona se moze posmatrati iz vise oblasti, ma da i kod autora ima razlika, ... tek da ne uzima sad npr. memoriju pamcenja, ja mislima da se ona moze menjati ako nista cestim psihickim vezbanjem i dugotrejnim opustanjem opadati
msm sve pretezno laicki...
 
Nije poenta u povećanju već u korišćenju. Ako neko koristi samo deo svojih intelektualnih kapaciteta, naravno da određene problemske situacije mogu aktivirati i onaj ,,ostatak'', ali to ne znači da se inteligencija povećala,već da se neko kretao dalje kroz područje vlastitih mogućnosti.
 
Da li je moguće povećati inteligenciju?

Pre dve godine sam na 5 različitih testova merio IQ i bio je 100-103
Pre par dana sam merio na 5 različitih testova IQ i bio je 108-112

Između ove dve godine sam bio pritisnut ispitima, takođe sam aktivno učio programske jezike gde se tražilo mnooogo logike da bi problem bio rešen.

Ako je moguće koje su tehnike za još veće povećanje IQ-a?
Čuo sam da su veliki umovi kao što su Tesla, Ajnštajn itd. svaki dan foto pamtili ogroman broj brojeva, slova kroz slike?
Pre par dana sam krenuo sa tim i zapamtio sam 20 brojeva za 2-3 minuta.
inteligenciju je vezbama moguce razviti do maksimuma koji ti je majka priroda dala
mozak je poput misica koga je moguce bildovati
citanje, mozgalice, numericke i verbalne igre, bilo kakav hobi, cak i pazlice cuvaju i razvijaju inteligenciju
cak i najobicniji aerobik tri puta nedeljno (narocito kod zena) u trajanju od 45 min deluje povoljno na ocuvanje memorije
zdrava ishrana, dovoljno sna i dobre socijalne interakcije takodje imaju efekta
 
Ljudi po milioniti put ponavljam, inteligencija SE NE MOZE POVECAVATI nije to misic pa da se izmisli bodibilding delatnost za mozak.....

Da je to moguce postalo bi sport kao i sve ostalo i sada bi imali ljude koji imaju IQ 2000......

Moze da se razvija u okviru svojih licnih platoa, moze da se smanji regresijom, usled raznih oboljenja, ali ne moze da se poveca.

Nego ljudima koji NE POZNAJU NAUKU DOVOLJNO DOBRO je ovo tabu tema, i tu nalaze nesto misticno i motivisuce i umisle da mogu povecavati pa pocnu da rade razne "internet testove".....

Rezime - Vezbanjem testova inteligencije NECETE POVECATI INTELIGENCIJU NEGO CETE SAMO UVEZBATI RESAVANJE TESTOVA!Inteligencija sa tim nema nista.

Sta mislite zasto su u Birou rada kada neko treba da se zaposli testovi inteligencije kao i ostalo testiranje na 6 meseci I NE SME RANIJE?
E da je bilo ranije , taj neko NE BI IMAO POVECANU IQ NPR ZA 10-20, NEGO BI SE JOS SECAO NACINA RESAVANJA TESTOVA.

A Vi sad kako hocete, verujte i dalje da postoji tamo neki IQ booster i verujte da sada imate Iq 160, jer tako Vam kaze tamo neki internet test, izbacio tu brojku 1, 6 i nula. Ali oprez, nemojte da sala preraste u psihozu pa da umislite da ste Albert Ajnstajn ili Tesla ili tako nesto slicno.
o, da, moguce je unaprediti inteligenciju
nije moguce od prosecno inteligentne osobe napraviti genijalca, nit i od kretena prosek, ali je moguce razviti svoj intelektualni potencijal do maksimuma
ovo se slazem sa skor na testovima da resavanjem samo naucis da resavas testove
ali odgovorno (i naucno) tvrdim da se na inteligenciju moze uticati u oba smera, pozitivno i negativno
a, iz koje si ti to nauke, kad tvrdis suprotno?
evo, ja tvrdim da ti veze sa naukom nemas, ako stojis iza ovoga sto si napisao
 

Back
Top