CD-RW

pax

Početnik
Poruka
10
Imam Samsungov 52x32x52 CD-RW.I u poslednje vreme je poceo da radi samo na 16x brzini. To sam prvi put primetio pri kopiranju, jer je kopirao sve diskove na oko 2500 Kb/s, dok je pre sibao i na 6000 Kb/s. Sta da radim, da ga bacim i da kupim novi ili nesto drugo? :(
 
I ja imam samsungov ali kod mene sljaka bez problema.Probaj sa nekim drugim software-om da rezas, i nemoj ga bacati jer moze i na 16x da posluzi za neke manje programe.
 
Vec sam probao sa svakim programom za rezanje koji sam mogao da nadjem. Otvarao sam i kuciste da vidim da li su svi IDE kablovi dobro povezani i sve je OK, ali sam takodje primetio i da mi i hard sporo radi.Molim vas poooooomaaaagaajteee ! :(
 
pax:
Vec sam probao sa svakim programom za rezanje koji sam mogao da nadjem. Otvarao sam i kuciste da vidim da li su svi IDE kablovi dobro povezani i sve je OK, ali sam takodje primetio i da mi i hard sporo radi.Molim vas poooooomaaaagaajteee ! :(
Control panel>Sistem>Hardware>Device Menager>Ide Ata/Atapi controlers>properties,proveri da ti se transfer mode nije prebacio iz UDMA u PIO Mode.
Ako jeste uninstaliraj obe grane,restartuj i trebalo bi da bude ok.
Ako je uopste u tome problem.
 
Nije to sam prvo proverio. A u Biosu je sve prebaceno na Auto, inace imam Hitachi Deskstar od 80gb sa 2mb kesa, rezac takodje ima 2mb kesa.
 
Da sam na tvom mestu,prvo bih taj rezac ubacio u neku drugu masinu cisto da vidim da li je problem do njega.
Ako u toj masini reze normalno,moj ti je savet da formatiras hard i uradis cistu instalaciju.
Tako ces jedino biti siguran.
 
Posle deinstalacije IDE grana i menjanja podesavanja u Biosu uspeo sam da sredim stvar. Ali mi nije bilo jasno kako je sve bilo dobro podeseno a da nije htelo da radi.HVALA :D :D :D
 

Back
Top