CD-RW
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: CD-RW

Početnik
    Učlanjen
    28.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano CD-RW

Imam Samsungov 52x32x52 CD-RW.I u poslednje vreme je poceo da radi samo na 16x brzini. To sam prvi put primetio pri kopiranju, jer je kopirao sve diskove na oko 2500 Kb/s, dok je pre sibao i na 6000 Kb/s. Sta da radim, da ga bacim i da kupim novi ili nesto drugo?

Poznat loop (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

I ja imam samsungov ali kod mene sljaka bez problema.Probaj sa nekim drugim software-om da rezas, i nemoj ga bacati jer moze i na 16x da posluzi za neke manje programe.

Početnik
    Učlanjen
    28.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Vec sam probao sa svakim programom za rezanje koji sam mogao da nadjem. Otvarao sam i kuciste da vidim da li su svi IDE kablovi dobro povezani i sve je OK, ali sam takodje primetio i da mi i hard sporo radi.Molim vas poooooomaaaagaajteee !

Ćale
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio pax
    Vec sam probao sa svakim programom za rezanje koji sam mogao da nadjem. Otvarao sam i kuciste da vidim da li su svi IDE kablovi dobro povezani i sve je OK, ali sam takodje primetio i da mi i hard sporo radi.Molim vas poooooomaaaagaajteee !
    Control panel>Sistem>Hardware>Device Menager>Ide Ata/Atapi controlers>properties,proveri da ti se transfer mode nije prebacio iz UDMA u PIO Mode.
    Ako jeste uninstaliraj obe grane,restartuj i trebalo bi da bude ok.
    Ako je uopste u tome problem.

Početnik
    Učlanjen
    28.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Nije to sam prvo proverio. A u Biosu je sve prebaceno na Auto, inace imam Hitachi Deskstar od 80gb sa 2mb kesa, rezac takodje ima 2mb kesa.

Ćale
    Guest

Podrazumevano

Da sam na tvom mestu,prvo bih taj rezac ubacio u neku drugu masinu cisto da vidim da li je problem do njega.
    Ako u toj masini reze normalno,moj ti je savet da formatiras hard i uradis cistu instalaciju.
    Tako ces jedino biti siguran.

Početnik
    Učlanjen
    28.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Posle deinstalacije IDE grana i menjanja podesavanja u Biosu uspeo sam da sredim stvar. Ali mi nije bilo jasno kako je sve bilo dobro podeseno a da nije htelo da radi.HVALA

Aktivan član mshone (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

A?

Aktivan član mshone (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

ajd` neka neko sad kaze da gremlini ne postoje!!!

Obećava
    Učlanjen
    24.02.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Da znash vala da postoje! Moj komp ih je pun, razmishljam da sipam malo vode da vidim da li će da se razmnože!

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •