kuca vs maca?

ariel.vs.ursula:
koga vishe volite? kucice macice? koga imate u kuci? da li vishe volite duge setnje sa psom, ili ipak opustanje kod kuce sa mackom?

:( :!: :wink: To je kao da pitate roditelje koje dete vise voli...donedavno smo imali samo maci i mislila sam da sam skroz macji tip, a onda je u nasu kucu, februara, stigla jedna trapavica, koja sad ima nepunih pet meseci i visoka je 52 cm, tako da kad veselo zamase repom obavezno "pocisti" sve sa stocica u dnevnoj sobi, ukljucujuci, najcesce, i moju soljicu sa kafom... I ne bi mogli da zivimo bez nje... Dakle imamo macu (sijamku), kucu (aljaskog malamuta), hrcka (?), petoro dece... Ma, obozavam ih sve!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Slična situacija...Mi smo do pre godinu dana imali samo mace (dve) i takođe mislili da više volimo mace od kuca, dok nismo dobili Medu (čau čau) koju sada obožavamo! Naravno, to ne znači da mace sada manje volimo :lol: . Volimo ih podjednako i iako su oni kao vrste dosta različiti po ponašanju i načinu komunikacije, ipak je jednaka doza maženja i pažnje koju posvećujemo svakome od njih. Jednostavno, uopšte ne mogu da ih odvojim, to su sve moje bebe! :lol: :lol: :lol:
 
E, moram da priznam da kod mene tu nema dileme!
Svaka čast macama, volim da ih pomazim, po dvorištu mi se motaju sve komšijske mačke (raznih veličina, starosti, boja i dezena :wink: ), ali kuce su mi neprikosnovene.
 
Imala sam i pse i macke, mnogo volim i jedne i druge. Svi su oni toliko drazesni i ljupki, da mislim da je to samo pitanje uslova koje imas i vremena koje mozes da posvetis ljubimcu. Ali kada pogledas opciju setnja sa psom vs. kuliranje sa macom, shvatis da je pas “up-graded” ljubimac, jer i sa njim mozes da kuliras, a sa macom bas ne mozes da setas! Tako da, ako bi mi neko bas zavrnuo ruku da se opredelim, rekla - pas. :D
 
Definitivno mačke. One su umiljate, pametne. Ne možete da ih dresirate kao pse. Itekako umeju da vole svim srcem i to dobro znaju da pokažu. Takođe, ne moram da ih šetam, one to same rade - odlaze i dolaze kada žele. I za razliku od psa, mačka nikada ne može da se izgubi. Ona uvek zna put do kuće. Nikako nisu samožive, sebične i zle, to su gluposti jer životinja ne može biti zla, to je karakteristika čoveka. A najveća glupost je ona o crnoj mački koja prelazi put... Budalaština. Volim ja i pse, jer ne spadam u onu grupu ljudi koja isključivo voli jednu vrstu, ali nikada ih ne bih uzela za kućne ljubimce.
 
Obozavam zivotinje.Rekla sam ako ne nadjem do 30 coveka svog zivota, napravicu mali zoo vrt samo za mene i bice mi lepo.
Najvise volim pse.Mace mi nisu mnogo zanimljive, mada ne kazem da ih ne volim.
Imam zlatnog retrivera, zove se Lio (god), (zato mi je i nick-Lija).On je jedan mnogo razmazen pas.Sramota me je i da pricam.Na njegovu teritoriju moze da udje bilo koji pas, da mu jede iz cinije a da on na to ne reaguje, onda ako ga neki pas napadne ja sam ta koja treba da ga brani jer on ne shvata sta ga je snasla, cak ne zna ni da se nakezi.Macu kada stigne, gleda u nju kao blesav i mase repom.Retko kada laje, a ikada to ucini obavezno se nakaslje.Sve ljudie voli, a misli da su svi ludi za njim.Jedino cega se boji to je grmljavine i ponekad mog oca.Za sve to je kriva moja mama, jer kada sam god pokusala da ga za nesto kaznim ona se umesa i sve propadne.Vodila sam ga na izlozbe, dobio je najvise 5 i nista vise od toga jer ima odlicnu konstrukciju, ali mu svi zameraju zato sto je malo uzi.Ove godine ga ne vodim na specijalku,mozda na neku saveznu, jer ga nisam pripremila.Evo upravo sada spava ispod mog stola.Sve u svemu ne sluzi nicemu, sem da ga volimo,mazimo,hranimo i igramo sa njim.Bas sam oduzila, ali mi je prijalo.Pozdrav!
 
mslav:
KUCE, KUCE, KUCICI!!! kucici rulz
:)
ne volim macke, ima onih slatkih ali su uglavnom sve dosadne i ZLE
:twisted: :!:
8)

Zar nije bilo dosta tih gluposti o mačkama? U srednjem veku su ih masovno ubijali, jer je bilo uvreženo idiotsko mišljenje da su to đavolje životinje. Zato su ljudi nagrađeni hordama pacova i kugom. Gluposti mogu skupo da se plate. Mačke nisu ni dosadne, ni zle. To su karakteristke ljudi. Nijedna životinja nije zla i zato ih ne vređaj upoređujući ih sa ljudima.
 
Imao sam macku nekoliko godina i psa takodje. Ne znam sta da kazem......ipak glasam za psa. Pas je nekako verniji i odaniji. Macka takodje ume da voli to nema sumnje, ali macku nikada ne mozes dresirati......makar ne kao psa. Uvek ce ti prkostiti...ne znato sto su macke zle nego zato sto su po prirodi takve.
Evo tipican primer: Moja devojka je imala macku 11 godina. Poslusna umiljata verna i sve ostalo, ali kada je jednom komsija nahranio macu boljom hranom......ta maca je od tada stalno isla da jede kod komsije a ne kuci. Korumpirana maca nema sta :) Tako nesto pas nikada ne bi uradio. Ipak, ne treba zaboraviti da su sve zivotinje dobre za coveka. Stari Egipcani su obozavali crne macke i mislili su da macka ima pozitivan uticaj na coveka i suzbija bolest svojom energijom. Zato kod nas u narodu do danas postoji verovanje da ako te nesto boli.....stavi macku na to mesto i posle par sati bol ce nestati.
 

Back
Top