SONY HC 30E

Slavik

Zainteresovan član
Poruka
240
Prije neki dan kupim novu Sony kameru marke HC 30E. Platim je podosta. Odlična je, sve super.Ja instaliram disk koji mi dođe uz nju, ona super snima ali kada sam htio da je povežem da kompom nešto je nije prepoznavao. Instaliran je Driver za USB. Nešto čačkam i pokrenem program za ins. novog hardvera, ali mi kaže da nije kompatibilan sa XP. Kaže da može da nastavi sa instalacijom, ali da to može biti opasno za sistem. ja nastavim i instaliram ga. E sad još samo neko da mi objasni kako da prenosim slike i video zapise sa kamere na komp. Nadam se da je pravi forum. Nadam se da ćete mi pomoći. Zahvaljujem.
 
Posle instalacije drajvera za USB komp bi trebao da ti vidi kameru kao spoljasnji drajv i da prebacis slike preko explorera.Druga varijanta je da uz drajver imas program za prebacivanje fajlova sa kamere na komp. :wink:
 
e ovako
da bi gledao video moras na kameri da podesis stream tamo negde na usb opciji ,a za slike je drugo opcija pored stream(ne mogu da se setim kako se zove),malo je zeznuto da se podesava..ali pogledaj i uputstvo

kamera je super slike su slabije ,a ako hoces da prebacujes filmove moras da imas firewire,u suprotnom mozes samo da ih rezes na disk direktno,fora je kod sonija da im je kamera super a softver sranje
...
 
moj burazer ima sony kameru i cinimi se da je bas HC model.Mala sa tft ekranom i onim malim kasetam.Uz nju je dobio i CD sa drajverima i programom PIXELA.Kada se instalira sve to prebacivanje je toliko prosto i jednostavno, da se samo prikljuci kam na komp i pokrene ta j program a u njemu mozes kompletno da uredjujes sve sto je snimljeno. 8)
 

Back
Top