Kako da brzo skidam filmove pomocu wireless veze?

wireless

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
413
Nabavio sam juce wireless i imam instaliran eDonkey i pomocu njega mozes da skines bas mnogo filmova u principu koji ti god padne na pamet medjutim presporo je ide tek nekih 3-5kb/s a wireless bi trebalo da to odradjuje mnogo brze pa me interesuje da li postoji neki slican program kao eDonkey ali da moze da radi malo brze recimo nekih 25-50kb/s???

Hvala unapred za svaku pomoc!
 
wireless:
Nabavio sam juce wireless i imam instaliran eDonkey i pomocu njega mozes da skines bas mnogo filmova u principu koji ti god padne na pamet medjutim presporo je ide tek nekih 3-5kb/s a wireless bi trebalo da to odradjuje mnogo brze pa me interesuje da li postoji neki slican program kao eDonkey ali da moze da radi malo brze recimo nekih 25-50kb/s???

Hvala unapred za svaku pomoc!
Prvo, treba da vidis, kakvu si konekciju definisao sa providerom. Ako je to 64kbs, tada bi trebalo da ti brzina bude oko 7-8kbs, pod uslovom da je to garantovana brzina, u sta sumnjam.
AKo si uplatio vecu brzinu ali shared pristup, u smislu da brzina nije fiksna i garantovana (sto je najverovatnije), tada je provajder "nagurao" previse korisnika na jednu liniju, otuda usporenje, iako na primer je deklarisana brzina 128 ili 256kbs.

Sam pojam "wireless", ne podrazumeva da ces imati automatski vecu brzinu, vec najcesce samo da imas "stalni" pristup internetu, bez koriscenja telefonske linije, i to je sve. Zavisi kako i koji "paket" uplatis, i zavisi da li ti je brzina zagarantovana (redje i skuplje kosta), ili ne. Otuda razlika u brzini, od one koju si ocekivao (iako ne znam sta si uplatio i sta ti je receno)

Nijednim programom neces brzinu protoka povecati, jer ne mozes "litru u politru". Moze biti nekih manjih ubrzanja, ako se koristi istovremeni downloda sa vise lokacija, ali to nije svakako nista znacajno. Ako ti je brzina 3-5 kako kazes, neces nikakvim programom "vuci" podatke brze od toga.
Dakle, nije problem u programu, vec u brzini pristupa internetu.
 
Ma ok je moja veza fura na 256 i kada skidam obicne fajlove bez eDonkeya onda ga przi 40(min) do 55(max) kb/s, isto to vazi i za one zelene fajlove u eDoneky dakle koji isto takose brzo skidaju, pored zelenih u eDonkiju koji su malobrojni postoje i crni i plavi medjutim oni katastrofa sporo se downloaduju pa kontam mozda postoje jos takvih programa na fazon eDonkeya koji to mogu malo brze da rade?
 
wireless:
Ma ok je moja veza fura na 256 i kada skidam obicne fajlove bez eDonkeya onda ga przi 40(min) do 55(max) kb/s, isto to vazi i za one zelene fajlove u eDoneky dakle koji isto takose brzo skidaju, pored zelenih u eDonkiju koji su malobrojni postoje i crni i plavi medjutim oni katastrofa sporo se downloaduju pa kontam mozda postoje jos takvih programa na fazon eDonkeya koji to mogu malo brze da rade?

E ne verujem ti da mozes da izvuces 55 pa da me ubijes! Prosto, matematicki nije moguce, taman da imas sam ceo bandwidth i da ti je garantovana brzina!
256 kiloBITperSecond je maksimalno oko 32kiloBAJTperSecond...
Krece se oko 32...
Osim ako nisi nasao nacina da provuces slona kroz iglene usi :) Po tome kako kazes, ti bi trebao da "vozis" na 320-440kbs ...
 
Moze da ga nagura u pojednim trenucima do 52-53kb/s bez problema, mada ne secam se bas tacno koju brzinu sam trazio kad sam placao moze da bude da je bilo i 512 nisam siguran, a dole desno na ekranu kad dovedes kursor misa na ona dva monitorcica tu pise Speed: 10.0 Mbps - ne znam bas sta je to to je valjda neko trece merilo za brzinu, medjutim sve to i nje bitno

Nego kakvi su to p2p programi, moze neko da ih nabroji?
 
wireless:
Moze da ga nagura u pojednim trenucima do 52-53kb/s bez problema, mada ne secam se bas tacno koju brzinu sam trazio kad sam placao moze da bude da je bilo i 512 nisam siguran, a dole desno na ekranu kad dovedes kursor misa na ona dva monitorcica tu pise Speed: 10.0 Mbps - ne znam bas sta je to to je valjda neko trece merilo za brzinu, medjutim sve to i nje bitno

Nego kakvi su to p2p programi, moze neko da ih nabroji?
E, tako vec moze...
 
pa ne znam koji sve imaju ali ja koristim DC++ i na njemu kad trazis neki fajl on izlista korisnike koji imaju i pored korisnika najcesce pise kakvu vezu on ima.Po tome biras od koga ces da skidas.
Primecuje se razlika kad skidas od nekoga ko ima obican modem i vec neke slotove zauzete i nekog ko ima ADSL i sve slobodne slotove.
 
wireless:
Moze da ga nagura u pojednim trenucima do 52-53kb/s bez problema, mada ne secam se bas tacno koju brzinu sam trazio kad sam placao moze da bude da je bilo i 512 nisam siguran, a dole desno na ekranu kad dovedes kursor misa na ona dva monitorcica tu pise Speed: 10.0 Mbps - ne znam bas sta je to to je valjda neko trece merilo za brzinu, medjutim sve to i nje bitno

Nego kakvi su to p2p programi, moze neko da ih nabroji?
pise 10.0 mbps zato sto ti je tvoj acess point ukljucen u mreznu karticu i to nema veze. Ako ti je 256 kilobita po sekundi onda je to 32 kilobajta po sekundi. (brzinu u kilobitima koju si uplatio samo podijelis sa 8 i dobijes koliko je to kilobajta) Pa kad podijelis vidjeces koja ti je maximalna?!?
 
nickbogi:
pise 10.0 mbps zato sto ti je tvoj acess point ukljucen u mreznu karticu i to nema veze. Ako ti je 256 kilobita po sekundi onda je to 32 kilobajta po sekundi. (brzinu u kilobitima koju si uplatio samo podijelis sa 8 i dobijes koliko je to kilobajta) Pa kad podijelis vidjeces koja ti je maximalna?!?

valjda podelis sa 9 koliko ja znam
8 bita-1 bajt
a to mislis da je devet kad podijelis svoju konekciju u kb u KB pa vidis da ti je manje nego kad podijelis sa 8 pa kazes 9. e to ti je do tvog provadera.
P.S. zar nisi nikad ucio podijelu velicina
 

Back
Top