Komora ovlascenih revizora

KUPUJEM KNJIGE Prof. dr Dragan Đuričin, dr Dragan Lončar, vanr. prof., „Menadžment pomoću projekata“, 2012 i Prof. dr Dragan Đuričin, prof. dr Stevo Janošević, dr Đorđe Kaličanin, vanr. prof., „Menadžment i strategija“, 2015.
 
Da li je neko izlazio Analizu poslovanja i informacione tehnologije? Kako izgleda ispit? Iz koje literature pripremate Ulogu? Literaturu na engleskom ne mogu da skinem... Moze li pomoć?

Ja imam neke rokove iz Analize. Iz Uloge imas dve knjige, Medjunarodni okvir profesionalne prakse i Interna revizija: upravljanje, rizici, kontrola iz koje dolazi vecina esejskih pitanja, ima ih ukupno 7. Literatura na engleskom ti ne treba.
 
I mene zanima kako izgleda ispite 1) Izvodjenje interne revizije
2) uloga i aktivnosti internog revizora u upravljanju rizika i kontrola.
Cula sam da su ova dva ispita dosta slicna i da bi ih trebalo zajedno spremati, ali bojim se da nemam dovoljno vremena.

S obzirom sa nemam iskustva u internoj reviziji, da li ce mi biti problem da spremim ova dva ispita? Da li je potrebno i prakticno znanje?

Molim ako neko zna da odgovori
Hvala

Uloga je puno obimnija, za Izvodjenje je potreban samo deo literature koja je potrebna za Ulogu. U stvari, za Izvodjenje su dovoljni slajdovi sa konsultacija, dolazi 24 podele i 16 pitanja na zaokruzivanje. Iz Uloge imas 7 esejskih pitanja i 30 pitanja na zaokruzivanje. Od tebe se ocekuje da napises od pola do stranicu teksta na esejsko pitanje.
 
Postovane kolege,

Da li neko ima model ispitnih pitanja za ispit Upravljanje rizicima i interna kontrola? Nabavila sam skoro svu literaturu ali je sve to jako obimno i konfuzno za ucenje (napamet).
Svaka pomoc bi mi dobro dosla.

Hvala Vam unapred.
 
Da li neko od kolega može da mi pomogne oko ispita Okvir za finansijsko izveštavanje i MSFI, tacnije oko forme ispita odakle je najbolje spremati, kakvog tipa su zadaci koji standardi se najcesce javljaju... Ja sam već položila poreski sistem i pravo tako da mogu dati neke smernice kako i odakle sam spremala ispit.
 
Danice, ja sam polagala Okvir za finansijsko izveštavanje i MSFI u novembru 2017. Što se tiče zadataka, prvi je bio pod a) koji se odnosi na obezvređenje imovine MRS 36, tipa prodaja osnovnog sredstva sa dobitkom ili gubitkom. pod b) vezan za građevinsku firmu sa avansima i privremenim situacijama i odobrenim kreditom od banke i delom iz sopstvenih izvora. 2) zadatak Kaplan, događaji posle izveštajnog perioda MRS 10 i zadatak teorijskog tipa isto iz Kaplana. Što se tiče teoretskog dela, MRS 2 Biološka sredstva, MRS 7, MRS 18, MRS 8, Evidencije u knjigovodstvu - dnevnik, glavna knjiga, pomoćna knjiga. Sad polažem Poresko, pa da li možeš nešto ukratko da mi kažeš, koja su se pitanja pojavila u prethodnim rokovima ?
 

Back
Top