Komora ovlascenih revizora

Danice, ja sam polagala Okvir za finansijsko izveštavanje i MSFI u novembru 2017. Što se tiče zadataka, prvi je bio pod a) koji se odnosi na obezvređenje imovine MRS 36, tipa prodaja osnovnog sredstva sa dobitkom ili gubitkom. pod b) vezan za građevinsku firmu sa avansima i privremenim situacijama i odobrenim kreditom od banke i delom iz sopstvenih izvora. 2) zadatak Kaplan, događaji posle izveštajnog perioda MRS 10 i zadatak teorijskog tipa isto iz Kaplana. Što se tiče teoretskog dela, MRS 2 Biološka sredstva, MRS 7, MRS 18, MRS 8, Evidencije u knjigovodstvu - dnevnik, glavna knjiga, pomoćna knjiga. Sad polažem Poresko, pa da li možeš nešto ukratko da mi kažeš, koja su se pitanja pojavila u prethodnim rokovima ?

Natasa ostavite mi vas kontakt viber ili mejl
 
Danice @danicabojanic83, ne mogu vam odgovoriti na privatnu poruku jer sam nova na sajtu, pa admonistratori ne daju ???? Nisam polagala MSFI tako da nemam ispitna pitanja, jedina informacija je ona sa sajta KORa.
Da li je neko polagao Finanasijski menadžment priv. društava? Da li se na ispitu javljaju pitanja van onih sa sajta?
 
Da li neko zna odakle treba vežbati zadatke za Okvir i MSFI? Da li postoji neka skripta za teoriju?

- - - - - - - - - -

Danice @danicabojanic83, ne mogu vam odgovoriti na privatnu poruku jer sam nova na sajtu, pa admonistratori ne daju ???? Nisam polagala MSFI tako da nemam ispitna pitanja, jedina informacija je ona sa sajta KORa.
Da li je neko polagao Finanasijski menadžment priv. društava? Da li se na ispitu javljaju pitanja van onih sa sajta?

pošaljite mi mejl na danica_bojanic@yahoo.com ako vas zanima nešto vezano za Poresko pravo?
 
Poštovani,
ja bih takođe zamolio ako neko od kolega, koji su polagali ispite za ovlašćenog internog revizora, je voljan da podeli iskustva oko polaganja ispita, odnosno pre svega koliko ima smisla spremati ispite po osnovu datih okvirnih pitanja?
 
Poštovani,
ja bih takođe zamolio ako neko od kolega, koji su polagali ispite za ovlašćenog internog revizora, je voljan da podeli iskustva oko polaganja ispita, odnosno pre svega koliko ima smisla spremati ispite po osnovu datih okvirnih pitanja?

ja sam takođe planirala da počnem da spremam ispit za internog revizora ili stečajnog upravnika ali se bojim da je stečajni upravnik daleko rizičniji iako je isplativiji posao. ima li neko iskustva ili savet sta mi ekonomisti možemo da polažemo da bismo lakse nalazili bolje plaćen posao ? :think: ustvari tačnije :dash:
 
Poslednja izmena:
Postovane kolege,

Da li neko ima model ispitnih pitanja za ispit Upravljanje rizicima i interna kontrola? Nabavila sam skoro svu literaturu ali je sve to jako obimno i konfuzno za ucenje (napamet).
Svaka pomoc bi mi dobro dosla.

Hvala Vam unapred.

Zdravo, da li si mozda nabavila neka pitanja za ovaj ispit? Ja sam isto skupila svu literaturu ali mnogo je obimno a imam jos 15 dana da spremim?
 
Zdravo Danice,
da li mozes da mi kazes odakle si spremala poreski sistem. Ja sam na SRRS za ovl.racunovodju ali sam resila i ovo da polazem od Maja 2019. Da li si isla na ovu nastavu koju organizuje KOR i da li si izlazila u novembru na ispite?
Takodje
Da li neko ima primere testova za ispite za internog revizora? Pls posaljite mi na mail konika.ponika@gmail.com
Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:

Back
Top