Komora ovlascenih revizora

jajaecc, veliki poz!!
pre neki mesec sam dobio zvanje ovlasceni racunovodja i sad planiram da polazem za ovl revizora.. imam skoro sve knjige iz saveza a vidim da imaju istih ispita u komori i savezu :). jesi li polozila pp?? bio bih ti zahvalan ako mozes da mi prosledis literaturu bilo sta, jos uvek se nisam odlucio sta cu da polazem.

Kolega iz SRRS-a :) izuzetno zadovoljstvo i velika radost. Ostavi mi kontakt e-mail i skype name na pp pa cemo saradjivati za decembar :) Veliki pozdrav
 
theadjo, kakva su iskustva sa ispita? ja bih ovaj da spremam za decembar zajedno sa poslovno upravljackim vestinama. Gde se moze pronaci Medjunarodni okvir profesionalne prakse, i na cemu je naglasak na ispitu? Da li je dodatna literatura presudna ili se moze i bez nje? Pisi sve sto znas, mnogo bi mi znacilo jer sam na pocetku. Hvala!
 
Ako treba priprema iz Upravljackog racunovodstva kontaktirajte mi ili porukom ili na mejl stojadinovicj@yahoo.com.Jedna grupa od cetiri revizora je vec pocela da se sprema za decembar.Uspesnost je zagarantovana.Za sve dodatne info kontaktirajte me putem mejla,a ja cu proslediti i moj broj telefona ukoliko budete zainteresovani.Ono sto vam mogu pomoci bez kursa je prosledjivanje skripti iz Informacionih sistema sa pitanjima i odgovorima,u siroj i uzoj verziji.Pozdrav,
 
Prema poslednjim informacijama, obustavljena je prijava kandidata za sticanje profesionalnih zvanja u Komori zbog usaglasavanja novog Zakona o reviziji i Zakona o racunovodstvu sa statutom i podzakonskim aktima Komore. Znaci, ko se prijavio - prijavio se, naredna prijava ce krenuti od januara. Prema tome, prvi ispitni rok za one koji do sada nisu izvrsili inicijalnu prijavu je jun 2014. Ovo je ono sto sam cula od koleginice koja nije uspela da prijavi ispite za decembar 2013. i ko zna koje ce sve izmene biti obuhvacene ovim usaglasavanjem...
 
Zainteresovana sam za sticanje licence za ovlascenog revizora,ali jos nije doneta odluka o proceduri ......bila bih zahvala ako bi mi neko rekao da li su ispiti toliko teski i da se tesko polazu ili sam ja pogresno informisana.Dip.ecc na drzavnom fakultetu i imam 12 godina iskustva na poslovima racunovodstva.....da li su to osnovni uslovi za prijavu....i koliko ispita priznaju....Hvala
 
Oni su bar nama na polaganju iz revizije rekli da ce se promene oko bodovanja odnositi na sve, bilo kada da si prijavila i bilo koliko ispita da ti je ostalo.
Ne, ne... nisi me razumela. Da li ce da se promene u smislu povecanja broja ispita (i druge radikalne promene, ali ne i poentiranje) odnositi i na nas koji smo vec prijavljeni (ali nismo polozili ni jedan ispit) ili samo na prijavljene nakon 1.januara 2014?
 
Poslednja izmena:
Pošto se ovde okupila jedna fina reprezentativna ekipica, želeo bi da vas pitam sledeće.

Da li je iko od vas ili vaših prijatelja polagao nešto pri ACCA?

Da li imate bilo kakva iskustva u radu sa tim telom?



Hvala unapred.

Postovani kolega,

inicijalno sam se prijavila u ACCA, s tim sto sam aplicirala za ispite F nivoa, ne P. Budite precizniji u pitanjima, pa se nadam i verujem da cu Vam, kao i ostali posetioci foruma, odgovoriti valjano i opskrbno.

Srdacan pozdrav.
 
Pa evo za početak neka globalna pitanja. Ako bi vas zamolio da mi po vašem mišljenju navedete neke od najvećih nedostataka ACCA programa, šta bi to bilo? Malo čudno pitanje, ali samo naizgled:)

Da li je reč samo o ceni (10.000e ako sam dobro razumeo) ili možda vremenu, jeziku i sl.

Koliko sam shvatio vrlo ste upućeni u materiju, te bi mi a mislim i ostalima vaš komentar bio od velikom značaja.
 
Poslednja izmena:
Postovani buduci kolega,

ja zaista nemam ideju ko Vam je dostavio te i takve informacije - totalno su pogresne!!! Kojih "crnih" 10K Evra??? Btw, u materiju sam, recimo, upucena i ona nije nikakav problem. Inicijalna prijava se bazira na tome da ste diplomirali na drzavnom fakultetu ekonomske struke i to je sve. Priznavanje ispita ide po standardnoj proceduri, cena ispita je ispod 50 E (zapravo 36-38 funti), i jasno je da se provera znanja obavlja na eng.jeziku - pri tom nase je podruzje evropsko, tj. baza nam je GB.

Zatim, da odgovorim na narednu poruku (dugo me nije bilo, ne zamerite). SrrS koristi prevode ACCA, KoR samo u jednom ispitu i to je sto se tice koreliranja literature i materije.

Nostrifikacija - konkretno, sta i u vezi cega uslovno receno?
 

Back
Top